Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

TECHNIC : Tatra 815

Started by Legman, 16. August 2016, 21:58:35

« predchádzajúce - ďalšie »

Paliason

jo, ta šikmina, čo ti papluh poradil, dobre vyzerá.

Odfoť to nakoniec ešte nejak z izometrického pohladu, celý model.

A ten podvalnik už staviaš?

Legman

Pofotím to na novo a vymením fotky na prvej strane za nové.  :)
Dúfam že sa nájde niaky čas na to , kedže mi začala už škola...  >:(
A inak tatru musím prerobiť , čo sa týka podvozku.. Model inak robím v LDD.

Legman

Tak konečne som sa pustil do stavby podvalníku.  >:D Zatiaľ sa to nepodobá originálu ale priebehom to bude bližšie. Len chcel som sa opýtať ako vyriešiť zadnú časť kde je zošikmenie plochy. Neviem pod akým uhlom to zvoliť (zdá sa mi to byť vysoko).A ešte neviem ako spraviť predné ,,ojo".
Za rady vopred ďakujem  :)

martinn

Nápravy by som každopádne schoval kúsok dovnútra a možno by mal byť ten podvalník dlhší. Vzadu sklápacie nájazdové rampy a bude ok. :-)

papluh

#49
niečo na tento spôsob ?


Z klasických trojuholníkov 4-5-6 a 7-9-11 ten prvý bude asi dosť strmý a druhý dlhý na nájazdy, ale možno stojí za vyskúšanie. Potom už len experimenty.

ojo som zbežne skúsil navrhnúť, len treba trafiť taký rozostup aby sa dali dať dokríža nejaké beamy (viď v reále obr hore) inak to nebude pevné. V LDD je toto zrkadlové mikro posúvanie otrava, tak treba skúsiť naživo, možno to bude slepá cesta možno nie.

Inak medzi rady panelov by som odporučil dať aj beamy ktoré budú spevňovať ich pozdĺžne spoje.


KLF

Vidim Papluh, ze v tomto smere rozmyslame podobne. :) Ja to mam na vlecke (ktora bude sucastou scenky v TN) velmi podobne riesene. Spociatku som mal rieseny aj vertikalny pohyb spriahadla, ale nakolko pojde o staticky exponat, tak som to zjednodusil. ;)

[attach=1] [attach=2]

Legman

Quote from: papluh on 18. September 2016, 12:13:03
niečo na tento spôsob ?


Z klasických trojuholníkov 4-5-6 a 7-9-11 ten prvý bude asi dosť strmý a druhý dlhý na nájazdy, ale možno stojí za vyskúšanie. Potom už len experimenty.

ojo som zbežne skúsil navrhnúť, len treba trafiť taký rozostup aby sa dali dať dokríža nejaké beamy (viď v reále obr hore) inak to nebude pevné. V LDD je toto zrkadlové mikro posúvanie otrava, tak treba skúsiť naživo, možno to bude slepá cesta možno nie.

Inak medzi rady panelov by som odporučil dať aj beamy ktoré budú spevňovať ich pozdĺžne spoje.


Myslel som skôr tento menší podvalník  ;)
Ojo vyzerá byť veľmi zaujimavé skúsim ho postaviť  ;)
Len trochu som nepochopil tú šikminu ako so myslel  ???

Legman

Tak pridávam foto oja. Do kríža prepojenie mi moc šponovalo ojo  ??? Tak som to takto spojil a vyzerá že drží.

papluh

No, že niektoré trojuholníky sa robia ľahko keďže sú násobkom "dier".
http://www.jh-create.com/2014/03/lego-triangles-and-pythagorean-triples.html

Legman

Na tie rampy by sa teda hodil ten 4,5,6. Len tú šikmú časť asi takýmto spôsobom sa nebude dať spraviť.Je to pod menším uhlom viz. obr.  ??? A taký trojuholník som nevidel čo by bol pre to vhodný.

Legman

Tu sú slúbené fotky. Zatiaľ tatra je bez pf.  ::)

Legman

Takže nejaké tie novinky ohľadom modelu : začína menšia úprava kabíny a vzhľadu celkovo , podvalník nie je dokončený. Rozmýšľal som teda aj nad zmenou tatry z TP na klasický vyklápač. Odstránil by som naviják a jeho funkciu by nahradila funkcia vyklopu korby. Len rozmýšľam , že aká by bola kombínacia červenej kabíny s bielou korbou?
Ale projekt je momentálne pozastavený dokiaľ nedokončím motorizáciu Mac - ka :D set 42078.

KLF

Tak s tymto podvozkom by som skusil rovno Dakarsku verziu.

Legman

Quote from: KLF on 16. Jún 2019, 20:18:23
Tak s tymto podvozkom by som skusil rovno Dakarsku verziu.
Dakar verzia sa mi nehodí k podvalniku  :)