Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

STAR WARS

Started by Morandi, 13. Marec 2012, 18:04:34

« predchádzajúce - ďalšie »

mesje

Quote from: sami2001 on 27. Február 2017, 21:43:07
... https://youtu.be/CLr0pHD_2Qk

tie fotky na skatuliach nic neznamenaju - ta silueta falcona je tam logicka, najma na rathar escape.
Kazdopadne je dost rumours, ze novy UCS falcon bude.

STARHAWK

Quote from: mesje on 27. Február 2017, 22:25:29
tie fotky na skatuliach nic neznamenaju - ta silueta falcona je tam logicka, najma na rathar escape.
Kazdopadne je dost rumours, ze novy UCS falcon bude.

Hej ale tato silueta je fakt divna - zvlastna a fantomova. Je to vecsie ako system scale a ten kokpit fakt vypada ako novy kus. Skor by som tam cakal Falcona, ktory este stale je v predaji a Han tam je tie - teda ten system scale. Mozno sa s nami dizajnery len hraju a mozno nas natahuju a nieco sa snazia naznacit cez taketo obrazky :)

papluh

#317
75144 Snowspeeder™
14+
1,703 dielov
US $199.99 – CA $229.99 – DE 199.99€ – UK £169.99 – DK 1799.00 DKK
VIP dostupnosť od 29.4.

- 2 minifigy: Rebel Snowspeeder Pilot a Rebel Snowspeeder Gunner
- dá sa otváriť sa kokpit, odklopiť brzdy a otáčať zadná zbraň
- rozmery 21cm výška zo stojanom a 11cm bez, 39cm dĺžka a 29cm šírka (pôvodný bol cca 45 x 34 x 26, takže o 10% menší a 250 dielov navyše)

- nový kokpit, polač 2x2 slope a kooopec nálepiek

Designer video


http://brickset.com/article/27198/75144-snowspeeder-press-release

KLF

A zvysenie ceny oproti povodnemu o 54%.

mesje

Quote from: KLF on 22. Marec 2017, 22:30:02
A zvysenie ceny oproti povodnemu o 54%.

no jo, ale odvtedy strasne stupli naklady na distribuciu :-)
takmer 12 centov za dielik je uz fakt prehnana suma, aj ked ide o licencovanu vec... hlavne ked su tam 2 tuctove figy a kopu nalepiek...

papluh

Hlavne keď si to dá človek do porovnania s rovnako drahou a tiež licencovanou Silent Mary pričom:
2 všeobecné minifigy vs 8 minifigov (z toho 4 podľa hercov a všetky potlačené) a 2 žraloci
1700 dielov vs 2300 dielov
váha neznáma (starý o väčší mal 2.5kg)  vs 2.9 kg  (ak by šlo len o to koľko plastu tam je)
System diely a pár technic kusov  vs kopec Technic vecí, veľké sťažne, látkové plachty

to je Star Wars daň jak vyšitá ...

papluh

75187 BB-8
má to byť set k novej epizóde.

skladané z kociek, v mierke k R2-D2 tj asi ako dve jeho hlavy dokopy, nie UCS

papluh

#322
fámy, fámy ....
"zaujímavá" prvá scénka Designer videa ku kolotoču  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=GN1HAafB2No

phoenicis

Quote from: papluh on 27. Apríl 2017, 17:45:06
fámy, fámy ....
"zaujímavá" prvá scénka Designer videa ku kolotoču  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=GN1HAafB2No

Pokiaľ myslíš ten TIE Advanced, tak to je myslím ten starý...

papluh

Skôr ide o ten útek pred Exogorth-om a čo mu uteká... ;)
Napríklad sa hovorí aj o ďalšom D2C Minecraft sete a nejaká Minecraft narážka je v druhej scénke... ale stále to môže byť len náhoda  ::)

matt251


mesje

Quote from: matt251 on 28. Apríl 2017, 10:10:27
zeby sme dockali?

Je to vraj fake news.
Ten text je divny na TLG + cena je nerealna

papluh

Hento sa priznali, že je fake k 1. aprílu , hlavne tie texty.

Ale teraz sa objavil obrázok z akože skladového systému a je tam 75192 za 799$,  ale zatiaľ to treba brať s rezervou.


mesje

Neverim, ze by to spravili v cene cez 600 eur, to je podla mna daleko za limitmi. Aj nova death star je vynimkou vzhladom na okolnosti, za akych bola vydana, inak necakam  ani dalsie sety za 500e. Radsej spravia downsizing ako pri carousely a stlacia cenu do znesitelnej urovne...

papluh

Ešte story z dneška s LEGO Store.
Na tú klasickú otázku či chcem použiť VIP body som zo srandy odpovedal, že ešte nie, ešte musím veľa šetriť na UCS. A chlapík, že však UCS Snowspeeder si môžem kúpiť už dnes. Ja na to, že nie tento, že na ten ďalší o ktorom sa hovorí, že má byť náročný pre peňaženku. A on že ak myslím ten "zatiaľ najväčší, najdrahši a najťažší set" tak že mám dosť času nakupovať až do jesene, že dovtedy prídu tiež zaujímavé sety a potom to zahovoril na Saturn V a kolotoč. Tak srandoval aj on, alebo nie ... ?  >:D