Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

Inzerat, na ktorom sa zasmejete

Started by Izmael10, 09. Jún 2013, 15:30:28

« predchádzajúce - ďalšie »

Paliason

Vela rozdielov tam nieje.
Pár detailov vzadu spravil inak a miesto vodného dela dal len rebrík na strechu, ale inak je to kópia 1:1 podla KLFa

A výkyvné kolesá akurát dorobil ako extra funkciu - len mám pocit, že mu to musí drhnúť o blatníky pri hentých výkyvoch  ???

sylmer

Vidíš... inak by možno tento krásny model upadol postupne do zabudnutia :)
Mohol by si tu založiť tému "Spomínate ešte na..." a pripomínať si v príjemnejších súvislostiach rôzne staršie pecky stadeto, vždy keď bude dlhšia pauza medzi novými modelmi. Keďže nepribúdajú až tak často  :P

matej

Haha to už je moc!! :D 
Keby ponúkal za menej asi to vezmem. 😀

Ináč originál verzia je v mojej téme Tatra 148 tam si dával svoju verziu 6 wide tu okopirovali! 😉 😀

smirec1

Keby mal niekto zaujem o kupu, tak som urobil printscreen predaja Falcon za 89$ ;-)

PC CZ

Falcon stojí 700€. Ne 110$. Ale bude nový, hračkový - který bude samo levnější. Ale věřit že za 90$ dostanu UCS falcon- tomu nevěř...


MiKeL

#35
Quote from: PC CZ on 26. August 2019, 21:51:10
Falcon stojí 700€. Ne 110$. Ale bude nový, hračkový - který bude samo levnější. Ale věřit že za 90$ dostanu UCS falcon- tomu nevěř...

Citanie s pochopenim uz asi aktualne nie je IN a uz vobec nie cool :oldman:

duroduro

#36
https://deti.bazos.sk/inzerat/110758434/lego.php

NEUVERITELNE , tusim sa mu ozvem, ze mu to vratim ale potrebujem jeho foto,  takeho idiota treba zverejnit ...

Inst

Nenazval by ho idiotom len za to, že negoogli, než niečo predáva. Stáva sa

duroduro

Ale on je IDIOT :) :) :) :) :) :) :)  nie zato ze lacno predal , ale preto ze si mysli ze prenho plati nejake "ine" pravo a ma narok tento deal stornovat ....

papluh

skôr ide o tento inzerát
nabudúce bude čo ? "hľadám človeka ktorému som daroval 1 bitcoin na kávu keď stál 1 Euro "?

duroduro

presne tak, tusim sa to vola " pravna istota" alebo tak nejako ...

Anupew

A ten inzerent je akoze v poriatku? ;D Teraz si moze akurat tak buchat hlavu o stenu. Mal si to zistit pred tym nez dal inzerat, kolko co stoji :-D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

PC CZ

Já z toho pochopil, že ten pán má  nějaké osobní (zdravotní) problémy a asi to prodal, aniž by si uvědomil co dělá. Nevím, možná by bylo opravdu od věci se s ním spojit, a něco navíc mu doplatit, čistě z lidského a kolegiálního hlediska... Třeba "jen" 100€ á kus...

Zvláště pokud je to taky sběratel.

Ono někdy peníze nejsou všechno...


j.dodo

#43
opat sa ozval... to uz fakt nie je sranda :-)
https://deti.bazos.sk/inzerat/111025501/lego.php
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

KLF

[attachimg=1]

Na prvy pohlad to vyzera vtipne, ale mne osobne to uz vtipne nepride. Je to klasicky priklad toho, ako sa zacali ludia o LEGO zaujimat len z ekonomickeho hladiska. Pred par rokmi (zo stupajucou cenou UCS Falcona) zacali media masirovat, ze LEGO je dobra investicia. Som v LEGO biznise 25 rokov a sledujem sekundarny trh. Prave po medializovani toho, ze LEGO je fajn investicia zacal PRUDKO stupat aj pocet Slovakov na BL. Dovtedy nas tam bolo snad 10, ale presne potom to zacalo rapidne stupat. Ludia, ktori nemaju ziadny vztah k stavebnici sa zacali o nu zaujimat a obchodovat s nou. Najnovsie ale zacali uplny laici kadetade po bazaroch a roznych inzertnych miestach pouzivat slovo "set". Zaujimave. Dovtedy to boli stavebice, skatule, krabice - set pouzivali len AFOLovia. Teraz kazda mamicka uz pouziva slovo set, kazdy kseftarik, co len zacina pouzije slovo set. Preco? No lebo si to niekde precital (najskor na internetovych forach venujucich sa LEGU) a zistil, ze asi bude viac "ïn", ked bude pouzivat slovo set. Stavil by som sa, ze vacsina z tychto jednoduchych ludi ani nevie co to slovo znamena! Irituje ma to. A potom je vysledkom tohto vsetkeho takyto idiot, ktory do inzeratu napise ze zhana "set na dochodku". ;D Je mi do placu a do smiechu zaroven. Tragikomedia. Blbecek si niekde anglicky precital, ze je dobre vlastnit nerozbalene starsie sety (retired sets), hodil do translatora a vyslo mu set na dochodku. Je jasne, ze nema ani len paru ake sety exitovali, co ma aku hodnotu. Caka, ze sa najde jemu podobny blbecek, ktory mu lacno preda nejaky starsi set. Toto je vrchol celeho toho kseftarskeho ladovca, ktory nam tu vyrastol po medializovani vyhodnosti investicii do LEGA. Ja si tie reportaze presne pamatam (hlavne v spravach na STV) a vtedy som povedal, ze TERAZ sa to rozbehne s kseftarmi po celom svete! A tak sa aj stalo. Ludom, ktori sa zberatelstvom roky zaoberali (nehovorim o sebe, ale fakt machroch vo svete) ceny zbierok zacali klesat, ale hlavne sa zacali tazsie dostavat ku kuskom, ktore im chybali v zbierkach. Preco? Pretoze nejaky chujko s prachami ho na ebayi prebil, aby mohol set dalej otocit. Ano - je to vsetko v sulade so zakonom, nikto nic neporusuje. Len sa mi to zda voci nam - PRAVYM ZBERATELOM (a je nas tu niekolko na fore) - nefer. Ale co uz - kseftarsky trh s LEGOm sa rozbehol a uz to nik nezastavi.