Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

legoholikove kocky a setiky

Started by legoholik, 29. Júl 2014, 13:41:13

« predchádzajúce - ďalšie »

legoholik

Tak som rozbalil sandcrawlera O0 a v skatulke bola dalsia skatulka. Uz sa tesim na skladanie, ale to az niekedy na jesen ci v zime.

legoholik

otvorene MTT

Juri

Paráda, raz sa aj ja odhodlám (dúfam) k setu podobnej veľkosti :)....prvý sety mám z roku 1991, žiaľ nie kompletné, dlhé roky slúžili na hranie a na niektorých kockách to aj vidno :), potom nastala "tma", LEGO odložene v škatuli. Až tento rok som sa k tomu zase dostal a už sa z tejto závislosti asi nevyliečim (dúfam :)
Veľa zdaru a zábavy pri skladaní.

legoholik

Quote from: Juri on 23. Október 2015, 08:07:18
Paráda, raz sa aj ja odhodlám (dúfam) k setu podobnej veľkosti :)....prvý sety mám z roku 1991, žiaľ nie kompletné, dlhé roky slúžili na hranie a na niektorých kockách to aj vidno :), potom nastala "tma", LEGO odložene v škatuli. Až tento rok som sa k tomu zase dostal a už sa z tejto závislosti asi nevyliečim (dúfam :)
Veľa zdaru a zábavy pri skladaní.

vdaka .a vitaj v klube O0..no ja som sa z lego manie nevyliecil do teraz a to ma lapila niekedy cca. v roku 1986 -87? neviem kedy presne....do dnes mam vsetky svoje sety od tej doby a dovolim si tvrdit, ze az na par zlomenych dielikov a zazltnutej bielej na brikoch su v takmer 100 percent stave a aj s navodmi a skatulami...

a ono to nie je tak o odhodlani zaobstarat si velky set ako o odriekani si potom inych veci ked vykrvacas napr. na sete sandcrawler. O0..

martinn

Quote from: legoholik on 26. Október 2015, 15:01:02
vdaka .a vitaj v klube O0..no ja som sa z lego manie nevyliecil do teraz a to ma lapila niekedy cca. v roku 1986 -87? neviem kedy presne....do dnes mam vsetky svoje sety od tej doby a dovolim si tvrdit, ze az na par zlomenych dielikov a zazltnutej bielej na brikoch su v takmer 100 percent stave a aj s navodmi a skatulami...

a ono to nie je tak o odhodlani zaobstarat si velky set ako o odriekani si potom inych veci ked vykrvacas napr. na sete sandcrawler. O0..
no ak by si mi daroval tie krabice zo starého lega, určite budeš mať minimálne viac miesta na nové sety  >:D

legoholik

Quote from: martinn on 26. Október 2015, 16:48:13
no ak by si mi daroval tie krabice zo starého lega, určite budeš mať minimálne viac miesta na nové sety  >:D

...tomu sa uz hovori posadnutost skatulami Martin O0

legoholik

zase som zhresil.... O0

Juri

Quote from: legoholik on 26. Október 2015, 15:01:02
vdaka .a vitaj v klube O0..no ja som sa z lego manie nevyliecil do teraz a to ma lapila niekedy cca. v roku 1986 -87? neviem kedy presne....do dnes mam vsetky svoje sety od tej doby a dovolim si tvrdit, ze az na par zlomenych dielikov a zazltnutej bielej na brikoch su v takmer 100 percent stave a aj s navodmi a skatulami...

a ono to nie je tak o odhodlani zaobstarat si velky set ako o odriekani si potom inych veci ked vykrvacas napr. na sete sandcrawler. O0..

ďakujem za privítanie  O0, myslel som odhodlanie povedať manželke, že koľko by som utratil za taký set  ;D , ale inak ma v tom podporuje, takže je to super  8)
set SW 75099 sa mi celkom páči, budúci rok by som si chcel aj ja  zaobstarať zopár setov zo SW.

legoholik

Quote from: Juri on 05. November 2015, 08:21:15
ďakujem za privítanie  O0, myslel som odhodlanie povedať manželke, že koľko by som utratil za taký set  ;D , ale inak ma v tom podporuje, takže je to super  8)
set SW 75099 sa mi celkom páči, budúci rok by som si chcel aj ja  zaobstarať zopár setov zo SW.

no prave ty musis zatajovat cenu:-))tak ako ona zatajuje cenu novej kabelky ci nejakeho outfitu.-)))....a vsetko bude OK.....ta moja nastastie nema sajnu co take lego stoji...ja zase nemam predstavu co stoji kabelka ci nejaky outfit O0...a vsetko je oukej

matt251

Quote from: legoholik on 25. November 2015, 14:09:02
no prave ty musis zatajovat cenu:-))tak ako ona zatajuje cenu novej kabelky ci nejakeho outfitu.-)))....a vsetko bude OK.....ta moja nastastie nema sajnu co take lego stoji...ja zase nemam predstavu co stoji kabelka ci nejaky outfit O0...a vsetko je oukej

Zalezi ci kupuje cinske fejky  za par drobnych alebo beha po znackovych butikoch..
Take topanky 30-50 €
Gelove nechty kazdy mesiac 15-30 €
Kabelky tu nemam prehlad ale videl som od 30 do nekonecna :-)
O kadernikoch ani nehovorim

Kebyze sa zenusky uskromnili na cinskych fejkoch tak by sme mohli mat daleko viaaaac lega :D Kvalitneho Danskeho  ;)

Juri

Quote from: legoholik on 25. November 2015, 14:09:02
no prave ty musis zatajovat cenu:-))tak ako ona zatajuje cenu novej kabelky ci nejakeho outfitu.-)))....a vsetko bude OK.....ta moja nastastie nema sajnu co take lego stoji...ja zase nemam predstavu co stoji kabelka ci nejaky outfit O0...a vsetko je oukej

To už nejde, tiež sa začala zaujímať o lego a celkom ju to chytilo :), takže bude rodinné stavanie  (y)

Juri

Quote from: matt251 on 25. November 2015, 14:22:33
Zalezi ci kupuje cinske fejky  za par drobnych alebo beha po znackovych butikoch..
Take topanky 30-50 €
Gelove nechty kazdy mesiac 15-30 €
Kabelky tu nemam prehlad ale videl som od 30 do nekonecna :-)
O kadernikoch ani nehovorim

Kebyze sa zenusky uskromnili na cinskych fejkoch tak by sme mohli mat daleko viaaaac lega :D Kvalitneho Danskeho  ;)

Najlepší prípad je, keď tú kabelku vymení za lego  :)). Na januárové narodky si moja manželka vybrala tento setík  :) http://brickset.com/sets/31038-1/Changing-Seasons

TUKE

Moja priateľka vie presne čo lego stojí a nebráni sa ma ním obdarovať, a tak isto aj ja ju  ;) Ku klasickému darčeku keď dostane nejaký creator, alebo tématicky setík, sa vždy neskutočne poteší :) A jej radosť je moja veľká radosť, lebo povedzme si to úprimne, len spokojná žena robí muža spokojným  :)
A sranda je,že priateľka má jeden z najväčších setov, ktorý ja ani nemám  ;)

A k tým FAKE kabelkám, si myslím,že tak ako tu viacerý sa bránia napodobeninám lega, tak väčšina žien sa bráni FAKE kabelkám. Pamätná veta z relácie nákupne maniačky (ktoré niekedy statočné trpím a patrične komentujem) "S fake-ovou kabelkou ani smeti vyniesť.. "  ;D
..lega nie je nikdy dosť! :)

Danybůjek

Quote from: TUKE on 26. November 2015, 08:30:31
Moja priateľka vie presne čo lego stojí a nebráni sa ma ním obdarovať, a tak isto aj ja ju  ;) Ku klasickému darčeku keď dostane nejaký creator, alebo tématicky setík, sa vždy neskutočne poteší :) A jej radosť je moja veľká radosť, lebo povedzme si to úprimne, len spokojná žena robí muža spokojným  :)
A sranda je,že priateľka má jeden z najväčších setov, ktorý ja ani nemám  ;)

A k tým FAKE kabelkám, si myslím,že tak ako tu viacerý sa bránia napodobeninám lega, tak väčšina žien sa bráni FAKE kabelkám. Pamätná veta z relácie nákupne maniačky (ktoré niekedy statočné trpím a patrične komentujem) "S fake-ovou kabelkou ani smeti vyniesť.. "  ;D

Jaaaj, nákupne maniačky... Tuším v neděli vždycky dávali reprizu všech dílu z týdne. Jaké zní ponaučení? Nikdy nestavej v obývacím pokoji. 3:)

legoholik

MTT -  multi troop transport -Episode I. The phantom menace (skrytá hrozba) (y) O0