Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

Napodobeniny

Started by GentlemanA15, 07. Júl 2012, 10:38:04

« predchádzajúce - ďalšie »

KLF

Dnes sme boli s Budom v madarskom Komarome a v jednom obchode sme objavili stavebnicu BRIXIES. Nikdy sme o tejto stavebnici nepoculi, ale posobila na nas velmi zaujimavo. Velkostou su to take minikocky (nieco ako byvale Mini PeBe), ale stavby vyzeraju pekne. Teraz som si nasiel ich stranku a vyzera, ze to je nemecko-britska firma. Tu je ich katalog, ale na stranke maju aj ine veci. Na konci katalogu su aj exkluzivy a tie uz stoja dost - ale tak maju aj vyse 6000 dielikov! Vcelku zaujimave stavebnice, otazka je kvalita.

papluh


KLF

V tom pripade je klon dokonalejsi ako original (ak je to ovsem tak ako pises). ;D

papluh

Tak Wiki píše že NanoBlock má 10 rokov https://en.wikipedia.org/wiki/Nanoblock
A podobnosť je jasná.

Praetor

Aj jedno aj druhé je  :vomitsmall:
Na Lego sa to nechytá...  :oldman:

smirec1

Quote from: KLF on 04. Január 2019, 23:45:42
Dnes sme boli s Budom v madarskom Komarome a v jednom obchode sme objavili stavebnicu BRIXIES. Nikdy sme o tejto stavebnici nepoculi, ale posobila na nas velmi zaujimavo. Velkostou su to take minikocky (nieco ako byvale Mini PeBe), ale stavby vyzeraju pekne. Teraz som si nasiel ich stranku a vyzera, ze to je nemecko-britska firma. Tu je ich katalog, ale na stranke maju aj ine veci. Na konci katalogu su aj exkluzivy a tie uz stoja dost - ale tak maju aj vyse 6000 dielikov! Vcelku zaujimave stavebnice, otazka je kvalita.

Ta socha slobody na 72 strane komu ublizila, ze ju tak zhovadili?

KLF

Ale aspon ma xycht! >:D

smirec1

V metre sa daju kupit aj taketo napodobniny:

KLF

No... to je to, co testoval Held der Steine. Vyrabaju toho vela a aj zbrane. Ja som zas vcera v TPD videl BanBao veselo poprepletane medzi LEGOm. ::)

papluh

#624
BanBao bolo aj v Tesco na Kamennom, ale zas to je vizitka prístupu LEGO Trading. Moje náhodné stretnutie s ich retailovým obchoďákom mi dalo dojem, že je to len "zamestnanec", tak isto by ponúkala ponožky.
Inak TPD je extrém, tam to je na regáloch pomiešané jedno s druhým  >:D


Tie trucky možno používajú nejaké diely ktoré sú ešte chránené, sú dosť inšpirované Arocs-om ... ale nech, zdá sa že to má iný návrh. Teda ak ich nepokradli nejakým AFOLom.
Mimochodom na LEPIN reddite to ospevujú, že lepšia kvalita a lacnejšie ako LEPIN  >:D  "Dog eat dog world"

j.dodo

Quote from: smirec1 on 31. Január 2019, 08:46:11
V metre sa daju kupit aj taketo napodobniny:

A vsimli ste si, ze to ma aj baterky a nabijacku? kupis decku a nestaras sa..Nie je to pre Afolov.. ale ludia to kupovat budu.. V Legu len kupujem stale baterky... ma to nieco do seba..Aj by som pvedal, ze by sa mohli inspirovat.. ale radsej nie, lebo pri cenach ako stale ide Lego hore by to dvihlo cenu rapidne...a uz by sme mali sety v relaciach 200-300-400€ co uz je fakt neunosne..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

smirec1

....pri politike Lega sa teste, ze nerobia battery box na specialne iba v Legu pouzitelne baterky (napr.o 10%vacsie ako AAA baterky) za 10 nasobnu cenu ako obycajne baterky...to by boli trzby...jedna Lego tuzkova baterka za 30€...😀

mesje

Quote from: smirec1 on 31. Január 2019, 11:25:12
....pri politike Lega sa teste, ze nerobia battery box na specialne iba v Legu pouzitelne baterky (napr.o 10%vacsie ako AAA baterky) za 10 nasobnu cenu ako obycajne baterky...to by boli trzby...jedna Lego tuzkova baterka za 30€...😀

tento prispevok treba rychlo zmazat, lebo je nebezpecne inspirativny pre TLG :-)
z ich pohladu by to bol genialny napad. Vzdy ma fascinuje cena ich dobijacej baterie, ktora sama osebe je draha, ale plus k tomu este musis mat specialny kabel a si na cene 100e - za tu cenu v dnesnej dobe vie uz hocikto prirobit k samotnej baterke aj taku "malickost" ako cely mobil...

KLF

A v com je problem kupit si nabijatelne tuzkove baterie? ::)

mesje

Quote from: KLF on 31. Január 2019, 11:38:49
A v com je problem kupit si nabijatelne tuzkove baterie? ::)

tak to asi robi vacsina z nas, akurat to neni az tak konfortne, najma ked je battery box narvaty do vlaku...