Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

M.G. Bryan "PERCHERON" - TATRA T815-7 10x10

Started by Paliason, 10. December 2020, 01:41:03

« predchádzajúce - ďalšie »

Buďo

Palo , to nieje model ale normálne PORNO ! Len na to čumím z otvorenou hubou .
Veľmi sa mi páči že tatra je v netradičnej verzii ,ktorú málokto pozná .
Mám dojem že som ti ju spomínal , strašne dávno v Krušovickej záhrade .
Pneumatiky sú super , sú nazuté na lego diskoch ?
Ten zasobík na hydraulický olej , to je strieborná farba ?
Hromada detailov , fotky budem obdivovať nejeden krát  :)

sylmer

To už hej !  (y) Na metrovom aute už sa dá vyhrať s tými detailami, výborne to vyzerá.

Len tuším včera ukazovali v Simpsonovcoch, čo to je za envirokatastrofa, pan Burns poddoloval Springfield takýmto čímsi z nejakej utajenej garáže a Bartovi to robilo plameňomet z vodovodného kohútika. Tá scénka s horiacou vodou by šla spraviť aj z lega... :P

MiKeL


legoholik

nechapem ako to, ze paliason uz davno nie je po celom civilizovanom svete obdivovany ako jeden z naj top ak nie uplne naj top lego stavitel. Uz mal byt lego capo tutti dela cappa  >:D

Paliason

Legoholik, Inst, drdano, martinn, Buďo, sylmer, Mikel: vďaka

Quote from: legoholik on 10. December 2020, 15:22:12
bracho sto klobukov dolu pred tebou......a uz len tu V3S sem konecne sprav  >:D

;D Díky.
Len s tou V3S ťa asi sklamem - vôbec sa mi to nechce stavať. Ani také kolesá ideálne neexistujú, a tie obyčajné nádstavby na nej sú pre mňa nezaújimavé.

Quote from: drdano on 10. December 2020, 16:58:28
Palo pekne fotky.... len by sa patrilo nafotit aj ten model z Lega a nie iba realny nakladiak....   >:D >:D >:D

:))

Quote from: Buďo on 10. December 2020, 20:46:57
Palo , to nieje model ale normálne PORNO ! Len na to čumím z otvorenou hubou .
Veľmi sa mi páči že tatra je v netradičnej verzii ,ktorú málokto pozná .
Mám dojem že som ti ju spomínal , strašne dávno v Krušovickej záhrade .
Pneumatiky sú super , sú nazuté na lego diskoch ?
Ten zasobík na hydraulický olej , to je strieborná farba ?
Hromada detailov , fotky budem obdivovať nejeden krát  :)

Nespomínam si už presne, kedy som o nej prvýkrát čítal. 5 rokov dozadu to môže byť. Určite sme sa o nej bavili dávnejšie.
Jasné, pneu sú normálne nasadené na lego diskoch. Vnútorný priemer majú o dosť menší než disk, a guma je mäkká, takže to aj dobre drží.
Zásobník je strieborný, hej. Ale diely som na to nekupoval, nastriekal som LBG-diely mojim, v minulosti už odskúšaným sprejom.


Quote from: sylmer on 10. December 2020, 22:24:17
Len tuším včera ukazovali v Simpsonovcoch, čo to je za envirokatastrofa, pan Burns poddoloval Springfield takýmto čímsi z nejakej utajenej garáže a Bartovi to robilo plameňomet z vodovodného kohútika. Tá scénka s horiacou vodou by šla spraviť aj z lega... :P

poznám tú časť, jasné. Homer tam prehováral všetkých susedov, nech predajú pozemok ,že dostanú prachy. Si to asi pozrem najbližšie  ;), videl som to už davno.

"Protiklady se přifrakují" séria 26, epizoda 5 ...kto by chcel kuknúť

Quote from: MiKeL on 11. December 2020, 08:45:39
Parada :o Skoda, ze to neuvidime nazivo ;)

Mám to doma v izbe v TN, dojdi kuknúť.

papluh

Quote from: Paliason on 11. December 2020, 10:48:40
Mám to doma v izbe v TN, dojdi kuknúť.

Bude zahrnuté v rámci vstupného do Čadce 2021 ?  >:D

Paliason

Jaaaj o Čadcu vám ide hoši...šak poviem hneď, nie? ;D No nechajte sa prekvapiť. je tam velká šanca 50 na 50 :oldman:
To by bolo zaujímavé, že pri predaji vstupeniek: a chcete vidieť aj velkú špeciálnu Tatru z lega? Tak to musíte do Trenčína, na túto adresu! ;D


sylmer

Nechceš to ponúknuť na pár dní do toho výkladu na námestí v TN? By som si spravila prechádzku každý deň ... Mohol by si sa trocha zviditelniť vrámci tohto okresu .)

Legman

Parádny model  8) Raz snáď aj ja postavím tatru  :D
Jedine čo mi tu chýba je video ako sa to cele hýbe pri tej dĺžke a váhe  ;D

phoenicis

Taaak toto je zase iná nádhera z Tvojej dielne  :o (y) (y) (y)
Veľká výzva a veľkolepý výsledok  O0 (y)

Paliason

#25
Legman, phoenicis: dík


Quote from: sylmer on 11. December 2020, 19:26:37
Nechceš to ponúknuť na pár dní do toho výkladu na námestí v TN? By som si spravila prechádzku každý deň ... Mohol by si sa trocha zviditelniť vrámci tohto okresu .)

Jaaaj, to neskoro už píšeš. Už sa tam nahrnul pred týždňom snehuliak so sobom, a robia tam prekrásnu atmosféru. ;D

[attach=1]

[attach=2]


Quote from: Legman on 12. December 2020, 21:32:12
Parádny model  8) Raz snáď aj ja postavím tatru  :D
Jedine čo mi tu chýba je video ako sa to cele hýbe pri tej dĺžke a váhe  ;D

Nerobil som zatiaľ video. Mám v pláne asi len nejaké pársekundové ako to zatáča a ide cez hrbol.
Je to velké ťažké hovado. Pred dvoma rokmi som tipoval 4,5 až 5 kg. Nakoniec to má 8 kg.
Tých milión prevodov tam má akurát dosť odpor.
Od začiatku som vedel že to tak bude. Ja sa s tým aj tak nehrám po dokončení už, samotný stavebný proces je u mňa hlavný zdroj zábavy.

Paliason

What the Frack?

Na Lego Car Blogu už spravili článok s vtipným nadpisom. 8)

https://thelegocarblog.com/2020/12/14/what-the-frack/

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

[attach=4]

Toxy

 :o Nemám slov, dokonalé v každom detaile  (y)

Paliason

Toxy: dik!

Na úvodnú stránku Eurobricks ma hodili.
Včera tam bola fotka reálneho Percheronu, a dneska tam už je zmenená na moj lego model...tak dávam tu obidve verzie.

[attach=1]

[attach=2]


jaro.marek

Ja už pár dní rozmýšľam čo na to povedať, ale nemám čo. Je to proste dokonalé.