Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

[Bricklink & LEGO] Crowdfunding setov k 60. výročiu

Started by papluh, 12. September 2018, 21:29:24

« predchádzajúce - ďalšie »

papluh

Toto je zároveň súťaž a možnosť nakúpiť jedinečné sety

https://brickset.com/article/38457/bricklink-announces-crowdfunding-design-competition


1. medzi 18.9. a 18.11. bude čas na nominovanie diel, tie budú analyzované LEGO teamom a 20 finalistov vybraných
2. Crowdfunding - od začiatku February 2019 - ludia budú hlasovať svojimy pred objednávkami pre jednotlivé sety. Minimálny limit na výrobu je 10000USD, max počet je 2500ks
3. Dodanie - cez BL od apríla 2019

Podmienky
- len digitálna tvorba v Studio 2.0.
- len nová tvorba, bez licencovaných dielov (podmienky sú len na popupe na tejto stránke https://studio.bricklink.com/v2/build/afoldesigner.page pod "AFOL Designer Selection Criteria guidelines."
- paleta je limitovaná len na to čo poskytne ten SW
- veľkosť medzi 200 a 2000 dielmi

Dizajnér dostane 10%
Diela nebudú menené dizajnérmi, buď ich schvália alebo nie
Distribuované to nebude pod značkou LEGO ale BL, tí budú robiť aj balenie. Diely dodá LEGO (preto aj obmedzenia na aktuálnu ponuku v SW)


papluh

No čo ?
Už ste poslali nejaké AFOL-ácke diela ?
Nejaké tie "Creator Expert" vláčiky a pod ktoré LEGO tak ľahko nevyrobí "pre deti " ?

Však z LDD sa dá konvertovať aj do Stud.io ...

martinn

Buďo robí pekné vláčiky, z jeho tvorby by bolo čo vyberať alebo KLF-ove MHD prostriedky

papluh

Tak sa postupne odhaľujú sety ktoré sa budú snažiť získať financovanie, zdá sa že pridávajú 4ks na týždeň a sme v polovici
https://studio.bricklink.com/v2/build/afoldesigner_winners.page

Za mňa prvá 4ka nič moc.
Z druhej hasičské auto a možno veža vynálezcov.

Praetor


KLF

Tak ak by TLG tie diela este pred produkciou nejak upravilo na svoj obraz, tak za mna z prvej 4ky vsetko okrem strelnice a z druhej 4ky hasicak a Viking 3D lod ala 3D monitor. ;D

papluh

Tak ďalšie 4 príspevky pridané. Som zvedavý čo si vypýtajú za ten čo to vymaxoval na limit 2000 dielov :D
https://studio.bricklink.com/v2/build/afoldesigner_winners.page

liondee


KLF

Tak ten hrad je zatial asi TOP. Ale nectu-nevim. ;) Az teraz som si precital, ze s tym LEGO nebude mat nic spolocne (len dodaju diely), ale cele to vyjde po hlavickou BL. Cize ziadne upravy LEGO dizajnerov, ziadna ofiko LEGO krabica. Aj som sa divil, naco by duplovali IDEAS. ;) No ale tymto padom to ako artikel pre mna asi nebude velmi zaujimave - zbieram LEGO stavebnice, nie BL MOCy.

papluh

Ešte sa uvidí aké to bude mať balenie, len dúfam že predtým ako to bude treba financovať.

Môže to byť na úrovni balenia custom setov od LEGO Certified Professionals

Napríklad po tých Renault formulách bola zhánka  >:D

martinn

No sú tam pekné veci, určite by mali mnohé ako LEGO sety úspech a sú krajšie ako plno oficiálnych LEGO setov. A hrad je TOP-ka, taký ako z Classic castle obdobia, pekný a aj hrateľný. A do mesta kopec setov je tam ...

papluh


duroduro


papluh

štart po úpravách na stránke a výpadku plánovanom medzi 7 a 8 večer nášho času (1 až 2 poobede na východnom pobreží USA)
Limit na podporu 3 diel.
QuoteThe site will be down tomorrow (Friday) for 1 hour between 1:00 PM and 2:00 PM
BrickLink time (EST) to launch the ADP crowdfunding platform. After which point
crowdfunding will be live and you may support up to three of each design

papluh

No čo ? Trúfa si niekto niečo podporiť ?
https://www.bricklink.com/v3/crowdproject/main.page

Tie 3 kusy je nakoniec limit na jeden MOC.
Pri podpore sa aktuálne stiahne 1 dolár na overenie karty.
15 apríla sa spraví spočítanie a sety čo dosiahnu 100% sa budú robiť. V tom momente sa z karty zťahuje plná suma.
Vyzerá to tak, že tých 100% je potrebných len na spravenie, nie je to horný limit.
Tí čo preobjednajú pred dosiahnutím 100% majú poštovné zadarmo.

A teraz horšie správy.
Ceny sú v dolároch, teda bez DPH a cla ktoré naši colníci môžu a nemusia naúčtovať.
Ceny sa pohybujú okolo 0.1 amerického centa za dielik, niektoré sety viac a iné menej. Na eurocenty je to menej pred DPH, po DPH viac.

Príklad z prvých 3 najpodporovanejších:
The LEGO® Story - 1442 dielov 3 minifigy - 99.99 dolárov - 0,07 US centov/diel, EUR (VISA kurz, bez DPH - s DPH - s DPH a clom):   87 Eur - 105 Eur - 110 Eur; 0,08 Euro centov/diel
Wild West Saloon - 1497 dielov 1 kôň - 149.99 dolárov - 0,10 US centov/diel, EUR (VISA kurz, bez DPH - s DPH - s DPH a clom):   131 Eur - 157 Eur - 165 Eur; 0,11 Euro centov/diel
Löwenstein Castle - 2000 dielov 3 minifigy 1 kôň - 199.99 dolárov - 0,10 US centov/diel, EUR (VISA kurz, bez DPH - s DPH - s DPH a clom):   175 Eur - 210 Eur - 220 Eur; 0,11 Euro centov/diel

A nieje jasné ako a kým to budú posielať. Napríklad základný Priority Shipping cez USPS je lotéria. Napríklad známy posielali našej malej vianočný darček, keďže ten shipping je s limitovaným trackingom tak uź najskôr sa mu tešia v nejakej colníckej alebo poštárskej rodine  :-X