Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

MicroCITY

Started by Buďo, 07. Máj 2017, 13:03:31

« predchádzajúce - ďalšie »

KLF

Moj prvy prispevok do MicroCITY.

TOME

ooo supeer! to je vila na mudronovej ulici ze  8)  pekne si ju stvarnil   (y)  ;)

Praetor

Dvorakova vila?  :o Pekne! Len tie kvety by som tam asi nedaval a chcelo by to dat dnu dáku podlahu ked to bude vidno...  ;)

KLF

No musim priznat, ze ste ma doslova SOKOVALI tym, ze ste spoznali tuto stavbu! :o :o :o  Ano, je to funkcionalisticka vila Dr. Dvořáka na Mudronovej ul. v Bratislave.
Kvety dam asi prec, teren okolo a pod tiez este upravim.

Praetor

Inak keby bola biela tak by to bolo z mojho pohladu take viac funkcionalizmus...  8)
A keby si dal ten diel čo mas ako kvety ale zelený v nejakej rade za sebou a mozno aj dva na seba ako živý plot tak by to mohlo tiež byt zaujimave...  ;)

Juri

Quote from: KLF on 15. Máj 2017, 19:51:45
Moj prvy prispevok do MicroCITY.

(y) Páči sa mi, že si postavil niečo, čo poznáš z okolia.
Takže toto je definitívna podoba základne pre modul?

TOME

este by sa na cestu hodil trolejbus smer Budkova  :oldman: :D

TOME

KLF ma inspiroval!a vcera som zbuchal pokracovanie serie MICROCITY architektonicky zaujimave domy  ;) Moj prispevok je z dielne známeho architekta F. Milučkého, autor bratislavskeho krematoria. Je to jeho vlastny dom ktory si navrhol a uplatnil svoju koncepcnu filozofiu. Zial je tato stavba malo zdokumentovana, robil som iba podla troch fotiek z netu a z matnej spomienky na axonometriu v jednej knihe, tak mozno tam budu nejake nedostatky a aj pozemok mal vacsii  ;). Posielam aj realne foto domu.

MiKeL

Pekne su tie domceky. Inac TOME, mozno by si tam mohol zakomponovat aj bricky s tym tehlovym profilom. V dark tan farbe su.

muffin

Parada, pozeram, ze tu celkom fici moderna architektura  (y)

Ten komin mi ale pride prilis hruby, chcelo by to nieco tensie.

KLF

Pekna praca TOME, ale od Teba ako architekta bych ine ani nebral! :P No vidis to - tak uz sme dvaja v MC! Mozeme si spojit moduly. ;D

TOME

Quote from: MiKeL on 19. Máj 2017, 10:20:11
Pekne su tie domceky. Inac TOME, mozno by si tam mohol zakomponovat aj bricky s tym tehlovym profilom. V dark tan farbe su.

no z tehal by to bolo skvele, akurat nie je rohova a obojstranna  :oldman:  :( vadilo by mi to, a este mi ta vyska vychadza na 2x plate ku koncu.

Quote from: muffin on 19. Máj 2017, 10:33:27
Parada, pozeram, ze tu celkom fici moderna architektura  (y)

Ten komin mi ale pride prilis hruby, chcelo by to nieco tensie.

dik  ;) , skusim nieco s tym kominom je trosku hruby, ale zas aby to nebola antena  ;D

Quote from: KLF on 19. Máj 2017, 11:10:59
Pekna praca TOME, ale od Teba ako architekta bych ine ani nebral! :P No vidis to - tak uz sme dvaja v MC! Mozeme si spojit moduly. ;D

dik KLF  ;) jasne dame ich k sebe! a dufam ze sa niekto este chyti   :) ak niekomu nesmakuje tento puristicky funkcionalizmus posielam v prilohe namet s tradicnejsimi prvkami od rovnako doleziteho slovenskeho architekta Dusana Jurkovica, vila na Lermontovej ulici  (y)

muffin

Na tu Jurkovicovu vilu by som snad vedel dodat aj oskenovane vykresy, ak by mal niekto zaujem to realizovat. Mam doma niekde jeho monografiu. Ja to urcite nedam, z klasickych brickov som nestaval vyse 25 rokov, takze nepoznam ziadne vychytavky potrebne pre takuto mierku.

misoku

s tymi bratislavskymi vilami to je super napad. U toho Miluckeho som niekedy aj bol s Matusikom - ja si teda zoberiem na starosti ten Matusikov dom co je o ulicu vyssie.
Tome ty si tiez architekt?  my mame v tejto mikromierke rozrobeny model ku projektu na ktorom pracujeme - mozem poskytnut do Microcity - odfotim ked dokoncime - na vacsie budovy je toto dost velka mierka - mne to vychadza na  1:200  ale auta 3x1 stud.

TOME

Quote from: misoku on 19. Máj 2017, 23:42:37
s tymi bratislavskymi vilami to je super napad. U toho Miluckeho som niekedy aj bol s Matusikom - ja si teda zoberiem na starosti ten Matusikov dom co je o ulicu vyssie.
Tome ty si tiez architekt?  my mame v tejto mikromierke rozrobeny model ku projektu na ktorom pracujeme - mozem poskytnut do Microcity - odfotim ked dokoncime - na vacsie budovy je toto dost velka mierka - mne to vychadza na  1:200  ale auta 3x1 stud.

to je perfektne Misoku ze by si urobil Matusikovu vilu, ta je tiez skvela  (y)  :) to by sme uz mali tri. Ano som architekt, a nieco mi hovori ze aj ty ked si s Matusikom behas po Miluckeho vile :D K modelu z lega ku projektu by som sa aj rad niekedy dostal, super, som zvedavy ked ho dokoncite
;). No tato mierka je ako hovoris uz na vacsie budovy velka, bola tu aj diskusia do coho by sa islo, ale k tymto domom je tato celkom ok, to je taka 1:150 povedzme.

Quote from: muffin on 19. Máj 2017, 21:30:31
Na tu Jurkovicovu vilu by som snad vedel dodat aj oskenovane vykresy, ak by mal niekto zaujem to realizovat. Mam doma niekde jeho monografiu. Ja to urcite nedam, z klasickych brickov som nestaval vyse 25 rokov, takze nepoznam ziadne vychytavky potrebne pre takuto mierku.

muffin dovolim si tvrdit ze by si to zvladol, na to ake mas technicky zamknute vozidla, nejake klasicke bricky ta nemozu polozit  ;) ked uz mas ten podorys doma :D,a zda sa mi ze sa aj o architekturu zaujimas, iba keby si mal chut ;) ked nie tak aj tie scany budu super, ja tu knihu nemam.