Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

STAR WARS

Started by Morandi, 13. Marec 2012, 18:04:34

« predchádzajúce - ďalšie »

mesje

Quote from: papluh on 23. August 2017, 14:47:04
Cena je to posledné, značka sú Yuany. Cena by potom vychádzala cez 1000Eur
Počet dielov 7500 vs 7541 podľa posledného tweetu može byť zanedbateľný.

Jednoznačný dôkaz by bolo nájsť taký MOC, ale neviem.

cez 1000 eur to nepojde, ak by to malo taky pocet dielikov, ani v predrazenej azii...
hlavne ten pocet dielikov - ak uz vypustia info o presnom pocte dielikov, neverim, ze by hentaky plagat neobsahoval presny udaj, ale len nejake priblizne cislo...
nemusi ist ani o MOC, uz aj tu sa davali odkazy na kopu fejkovych krabic, co niekto vyrobil, aby bol zaujimavy...

papluh

Hej, lenže tie fejky používali existujúce obrázky prípadne s photoshopom. Ako vravím, stačí nájsť MOC z ktorého to je a je to jasné...

Chcelo by to vedieť aké majú normálne ceny v Čine, či Hongkongu na UCS a porovnať.

mesje

myslim ze tyzden pred oficialnym predstavenim sa tym ani velmi uz nemusime trapit...
aj tak to oznamenie nebude az taka bomba, proste to bude len šedý kotúč, pojde len o detaily, cenu a počet dielikov...
viac by sa cakalo, ak by to malo byt nieco nove, resp. komplexnejsia stavba...

KLF

Quote from: mesje on 23. August 2017, 14:39:32
podla mna fejk.

Tebe tie kefy musia strasne chutit. >:D

mesje

Quote from: KLF on 23. August 2017, 17:16:55
Tebe tie kefy musia strasne chutit. >:D

no, tak zatial som v tazkom klude, kedze aj najlepsie informovane osoby sa v nazoroch vyrazne rozchadzaju :-)


Quote from: KLF on 16. August 2017, 13:25:58
7000 dielov tam asi nebude. Vraj to ma byt najvacsi SW set, ale nie najvacsi LEGO set. A tym je zatial Taj Mahal s 5922 dielmi.

Quote from: papluh on 22. August 2017, 15:29:09
The biggest LEGO set to date is the 5,922 piece Taj Mahal but, brace yourself! The newest LEGO Star Wars set is 1,619 pieces bigger!

KLF

Tak jak som na Zussammengebaut (zjavne bulvarik) kupil, tak som predal. ;)
Btw. sranda ako klesa cena povodneho Falcona UCS na BL. ;) Ked berieme v uvahu realne MISBy, tak v marci siel za 4000, v aprili 3100, v maji 2700, v juni 2600, v juli 2100 a v auguste 2000. Sa majitelia povodnych Falconov asi tesia. ;D Ale nebudem zlomysleny, lebo mi to spravia so Sochou slobody a dosmejem sa.

mesje

Quote from: KLF on 23. August 2017, 18:41:45
Btw. sranda ako klesa cena povodneho Falcona UCS na BL. ;) Ked berieme v uvahu realne MISBy, tak v marci siel za 4000, v aprili 3100, v maji 2700, v juni 2600, v juli 2100 a v auguste 2000. Sa majitelia povodnych Falconov asi tesia. ;D Ale nebudem zlomysleny, lebo mi to spravia so Sochou slobody a dosmejem sa.

kto drzal falcona aj po marci, ked tie signaly o novom falconovi boli pomerne silne, je blazon...  aj keby vydali o nieco mensi set, tak padne dopyt, lebo vela AFOLov sa uspoji s mensim setom za 400-500 ako dat 10-nasobok za povodny...

Quote from: KLF on 23. August 2017, 18:41:45
Ale nebudem zlomysleny, lebo mi to spravia so Sochou slobody a dosmejem sa.

podla mna je to otazka casu... je to prilis silna dominanta, zatial jediny US landmark, a to je najsilnejsi trh + ten set neni dokonale spracovany, takze neverim, ze ho nespracuju znovu. Podobne eiffelovku, ale to o nieco neskor. To su najslavnejsie, resp komercne najsilnejsie landmarky, boli by blazni, ak by z toho nechceli este vytriast prachy...

janicko

ta cena v juanoch moze zodpovedat realnym 650-700 euram staci porovnat ceny tam a v eu.
ani sa nedivim ze tlg robi tajnosti, je otazka par tyzdnov kedy s tym pride lepin... nejake tipy? ;)
bye

STARHAWK

#443
Chlapci podla mna je to ONO.

Presvedcilo ma ten kotuc na boku je siroky tusim 8+2 studs a ten bol identifikovany na tom ofiko videu toho poletujuceho bordelu a niektory ludia na zaklade toho zacali hovorit ze ten falcon bude mensi lebo ten kruh na boku by mal byt po spravnosti a mierke o nieco vecsi, ale ocividne na to nemaju vhodny diel a novy nechceli robit - nie je to ale nic co by sa nedalo opravit casom.

Takze za mna zatial to vypada nadejne. Nie je to dokonale hladke ako iny moc ale rozhodne lepsie ako original, este som zvedavy na ine detaily ako okna strielni ci budu derave alebo print tie cockpitu alebo neco podobne.

Ak tomu pridaju 20 exclusive figov, budem spokojny.

http://imgur.com/FhBw6pN   (z reditu)

porovnanie stareho a noveho

je tam vidno ten bocny kruh (docking ring) ako bol vecsi na povodnom - ale fakt nic co by sa nedalo casom nejak lepsie vymyslet

papluh

#444
Quote from: janicko on 23. August 2017, 20:20:00
ta cena v juanoch moze zodpovedat realnym 650-700 euram staci porovnat ceny tam a v eu.
ani sa nedivim ze tlg robi tajnosti, je otazka par tyzdnov kedy s tym pride lepin... nejake tipy? ;)

na nete tvrdia že je to 1.7 násobok ceny UCS Death Star, čo by bolo cca 850

čo som našiel fotky z ich oficiálnych stores tak nejaké ceny boli Poe's Xwing ¥999, microfigters ¥99, aktuálny MF ¥1699,  Mini Cooper ¥999, ... tie prepočty oscilujú okolo 750-850 Eur.

papluh

si robia prdel, nie ?
https://twitter.com/LEGO_Group/status/902561626481709057
Quote@LEGO_Group 
The LEGO @StarWars Death Star fits in our yellow bag, but we have to apply wheels so shoppers can carry the next #LEGOStarWars set!
Death Star sa zmestí do našej žltej tašky, ale na ďalší SW set sme museli prirobiť kolieska...

mesje

to uz je fakt dost trapne, co z toho falcona robia... miesto týchto trapošin by mali riesit dolezite veci, napr distribuciu... lebo prijde den predaja a za par hodin to bude fuc. a v obchode si budu moct ti vysmiati predavaci, co budu krcit plecami pred nespokojnými zákazníkmi, akurát tak nakadit do tych specialnych tasiek s kolieskami...

papluh

Myslím, že ak by aj prepustili toho Junior Marketing Assistenta čo píše tie Twitter statusy aj s jeho šéfom tak ušetria tak na ledva na jednu cestu kuriérom pre pár vybraných shopov na celom svete na mesiac...  títo ľudia s distribúciou asi moc nezmôžu, aj keď do skladu ich stále zavreť môžu.

Inak tie kolečká vyzerajú byť reálny produkt. Akurát tieto sú jednorázové keďže sa len nalepujú
http://move-itproducts.com/move-it-mobile

papluh

Reddit ... obrázok krabice z asi talianskeho letáku zo shopu
https://www.reddit.com/r/lego/search?q=box+art&sort=new&restrict_sr=on
- predný obrázok krabice približne sedí stým čo sa dostalo z bielej krabice Photoshopom  >:D
- bočný obrázok je ten z Čínskeho úniku
- tých minifigov bude snáď viac...

mesje

#449
Quote from: papluh on 30. August 2017, 03:22:42
Myslím, že ak by aj prepustili toho Junior Marketing Assistenta čo píše tie Twitter statusy aj s jeho šéfom ....

Nejde o to, ci maju niekoho prepustit, ale je smiesne ze Tlg tu robi velke halo okolo noveho setu a potom to dopadne ako s apollom, lebo im unika podstata..inak povedane, je dost realne, ze budu mat plny store specialnych tasiek a nebude do nich co dat, a este sa budu vsetci velice usmievat ako super friendly pristup...a uplna ironia bude, ked ich lepin skopci skor ako doplnia zasoby a na trhu bude len klon :)

Kazdopadne ta skatula je brutalna a asi najvacsia v historii. Som zvedavy ako to budu posielat kurierom, nestacia ich najvacsie krabice, bude treba specialnu.