Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

STAR WARS

Started by Morandi, 13. Marec 2012, 18:04:34

« predchádzajúce - ďalšie »

bedo

Ten heavy scout walker je pekna vecicka mozno rozsirim armadu  :)

papluh

Na Bricksete je zoznam setov od Hans Burkhard Schlömer-a s jeho komentármi https://brickset.com/sets/list-14074
najpr to najzaujímavejšie, u 75182: Republic Fighter Tank je popiska
QuoteClones need a ride too! I did this set as a quick side-project while working on a much, much, much, much, much, much larger set which is going to be announced on September 1st 2017.
alias rýchly vedľajší projekt popri niečom oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa väčšom čo bude ohlásené 1. septembra  >:D

Robil aj UCS Slave 1 a posledného MF v normálnej mierke. No a "UCS" Hoth, ku ktorému má komentár "takto som to prebral s upozornením nič neuberať a nepridávať ..."
Okrem toho sú v komentoch drobné čriepky zo života dizajnéra ako napr ku kalendáru "dal som tam snehuliaka aby tam nemusel byť ďalší blbý stojan na zbrane" a pod  ;D

KLF

Ty wole, to kde vidis tie popisky???

mesje

Dost slusne, ako to dokazu drzat v tajnosti tak dlho, mame cca 2 mesiace pred uvedenim a zatial nielenze ziadne foto, ale neni to ani 100% potvrdene. Teraz co vysiel london bus, tak prve obrazky isli von cca mesiac pred predajom, co je neuveritelne vzhladom na to, kolkymi rukami to uz muselo prejst...

papluh

Quote from: KLF on 18. Júl 2017, 23:26:39
Ty wole, to kde vidis tie popisky???

Však BRICKLIST NOTES v zozname.  Myslím, že to vidieť len keď je typ "LIST"

bedo

Quote from: papluh on 18. Júl 2017, 23:19:09
Na Bricksete je zoznam setov od Hans Burkhard Schlömer-a s jeho komentármi https://brickset.com/sets/list-14074
najpr to najzaujímavejšie, u 75182: Republic Fighter Tank je popiskaalias rýchly vedľajší projekt popri niečom oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa väčšom čo bude ohlásené 1. septembra  >:D

Robil aj UCS Slave 1 a posledného MF v normálnej mierke. No a "UCS" Hoth, ku ktorému má komentár "takto som to prebral s upozornením nič neuberať a nepridávať ..."
Okrem toho sú v komentoch drobné čriepky zo života dizajnéra ako napr ku kalendáru "dal som tam snehuliaka aby tam nemusel byť ďalší blbý stojan na zbrane" a pod  ;D

Skoda len ze ten tank aj tak vyzera - je to podla mna odflaknute strasne neproporcne nema do spravne prvky  :(

papluh

Tak predpokladám, že tam bola podmienka na nejaké hrateľné funkcie typu možnosť mať vnútri minifiga čo ovplyvňuje veľkosť veže. A potom limit nedovolil spraviť rovnako veľkú podstavu.
Opačný problém je popísaný u Kanan Speeder bike keď hlavné vozidlo bolo už veľké a polovica rozpočtu neminutá. Holt nikto netvrdí, že zadania musia dávať logiku...

bedo

Quote from: papluh on 18. Júl 2017, 23:51:43
Tak predpokladám, že tam bola podmienka na nejaké hrateľné funkcie typu možnosť mať vnútri minifiga čo ovplyvňuje veľkosť veže. A potom limit nedovolil spraviť rovnako veľkú podstavu.
Opačný problém je popísaný u Kanan Speeder bike keď hlavné vozidlo bolo už veľké a polovica rozpočtu neminutá. Holt nikto netvrdí, že zadania musia dávať logiku...

Ale aka hratenost prosim ta kukni ten stary dizajn to je fakt kus dobre odvedeneho tanku

miesto pre 2 figov ako ma byt - ulozne priestory dokonca aj plazmovy generator v predu

papluh

Až na takú drobnosť, že starý má 2x toľko dielov (7679 = 592 dielov, 2 minifigy vs. 75182 = 305 dielov, 4 minifigy)
Takže sa na to musíš pozreť optikou toho, že aké bolo zadanie. Napríklad čo sa týka rozpočtu. Jednoducho keď slot pre 30 Eurový set pripadol na tento model tak nemôžeš očakávať veľkosť a detaily pre 2x taký set v počte dielov.
Nevravím, že je to správne rozhodnutie pre dané vozidlo, ale jednoducho v ponuke to majú odstupňované podľa cenovky, takže na niečo ten slot padnúť musí. Tak isto, že či sa to s daným rozpočtom nedalo spraviť krajšie, asi dalo.
Ale čo sa týka hrateľnosti tak si pozri, že už všetky vozidlá v tejto cenovke majú nejakú tú kabínu, jednoducho je to vec čo od toho vyžadujú, nie nejaký proporcionálny pekný model na poličku, ale aby decko do/na to mohlo posadiť minifiga.

Takže sa možeme baviť o tom, či by dokázal urobiť z aktuálneho počtu dielov aj nadstavbu tak aby sa tam zmestil minifig a nerozpadlo sa to pri stlačení. A nie o tom že proporcionálne by bočné repulzory mali byť 6 wide a nie 4 wide, lebo na to nie sú diely. Pozíciu s 450+ dielmi dostal teraz Quadjumper.

Ono sa to nezdá, ale práca dizajnéra vie byť riadne frustrujúca. Zatiaľ čo MOCer chvíľu pošetrí a pridá 10-20% dielov, tak dizajnér je limitovaný rozpočtom a požiadavkami od marketingu. Niekedy sa niečo dá pohnúť (ako ukazuje koment ku Krennick Shuttle), ale svojvoľne si to nemože meniť...

bedo

Ja tomu chapem len mi je luto nevyuzitej sance obmenit ten stary model o novy dizajn a krajsie spracovanie s dnes dostupnymi kockami .

Zaroven dufam ze mi doklušu nejaoe battlepacky s klonmi ked uz je novy battlefront cloe wars DLC

STARHAWK

Wow, tak ak robil chlapik co spravil Slave 1 aj Falcona , tak je to hadam v dobrych rukach. Slave je snad jeden z mala SW modelov s ktorimi som celkom spokojny tak ako su a mozem si ich s kludom vystavit na policku.

Co sa tyka Clone tanku - ten povodny sa mi zda mimo mierky aspon poidla toho aky velky bol v hre Battlefront. Prava mierka by mohla byt niekde medzi tymi dvomi ale takej by si sa od lega pre decka nedockal, lebo by bola nestabilna.

Bedo, este si si stale nezvykol ze od lega dostanes iba figy a suciastky a model si musis spravit sam ?

Ja som s tym modelom spokojny - dostal som kocky na taknk ak si chcem spravit vlastny a dostal som 2 dobre figy v lacnom sete na rozdiel od predosleho Clone Turbo Tanku ktory sa vazne neoplatil kupit kvoli 2 novym jedikom.

Nove BP z Battlefrontu dufam budu, nametov je tam mrte. Poslede z BF boli perfektne, skoda len tych dvoch rovnakych jet pack stormikov, tam mohol byt nejaky klasicky alebo iny special stormik, zato rebelsky je bomba, kazdy fig iny.

papluh

Z oficiálneho LEGO Twitter účtu,  no keď sa ten obrázok stiahne a trocha sa pohrá s krivkami tak z bielej vyleze toto http://imgur.com/FBxl8cb  >:D buď si z nás niekto z TLG robí prdel, alebo to neodhadli :D

martinn

Asi som bol dlho na slnku, ale fakt nechápem, o čo ide???

Juri

A čo by sa malo skrývať v tej bielej krabici??

STARHAWK

#404
Falcon.
@papluh co neodhadli ?

pokial viem 1. septembra to maju odhalit, tak uz sa to pomali blizi.

UPDATE: Uz to tam konecne vidim, po otoceni toho obrazku je tam v lavo hore na urovny konca loga vidno Falcon kokpit.

Zacina sa hype train, nasadaaat.

Som zvedavy i nam toto povolia zobrat do podpori, bo to potom bude podpora vyzerat ze 20x falcon :D