Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

land rover defender - 42110

Started by legoholik, 09. September 2020, 14:42:22

« predchádzajúce - ďalšie »

legoholik

Quote from: KLF on 29. September 2020, 21:15:16
Dobra recenzia Stano, aj pobavila miestami. ;) Vdaka aj za rady - to lepenie samolepiek az na hotove casti je dobra rada, poznam to zo Speed Champions. (y)
Dano: to je dufam len umelym svetlom, ze na tej bednicke zboku je ta samolepka tak odlisne farebna, nez podklad?! ::)

dik bro  :-*...od fachmana ako si ty potesi pochvala....len stale netusim preco mam s tym setom vyssie popisovane tazkosti s prevodovkou a ci aj niekto dalsi to tu skumal podrobnejsie...ja som zatial podla jednej rady z vyssie spominanych videi upravil (usporiadal) hlavy kardanov a trochu je to lepsie. Aspon nizsie rychlosti idu. Ale vyssie rychlosti nejdu ani pri D ani pri R a pri jazde po koberci ci dlazke ten kardan stale drhne a to sposobuje preskakovanie koliesok v prevodovke a rapkanie.....co moze viest i k poskodeniu podla mna....


KLF

Fachman na Technic urcite nie som. ;D Na to su tu ini borci. Preto Ti ani neporadim v com je problem. Ja navrhujem rozebrat a predelat! O0 (viem, rozoberat Technic je cista smrt)

Jammo

V prvých navodoch bola chyba, skús toto.

[attach=1]

Paliason

Quote from: legoholik on 05. Október 2020, 13:12:27
...ja som zatial podla jednej rady z vyssie spominanych videi upravil (usporiadal) hlavy kardanov a trochu je to lepsie....

Quote from: Jammo on 06. Október 2020, 08:16:28
V prvých navodoch bola chyba, skús toto.

To už spravil. Som prekvapený, že to nepomohlo.

Legoholik: pri takej komplikovanej strojovni tu tažko poradiť, najspolahlivejší návrh tu už padol: rozobrať a znova pozorne aj s radami z netu to zložiť.

legoholik

kedze chčie a chčie a moja prevodovka na landiku ma stale stve robil som si test nasledovneho typa....nastavoval som paky DNR a LO/HI do vsetkych kombinovatelnych poloh a v kazdej polohe som zacinal na max. minus a pridaval som plus a jazdil som s autom po dlazke vpred i vzad az do rychlosti chodze a zistil som nasledovne.... problemove u mna su

nepouzitelna poloha 4 gear /LO pri pohybe vpred i pri malej rychlosti posuvania sa mi to zasekava a praska, ale paradoxne vzad to ide pri akejkolvek rychlosti posuvania (zaradene D/LO + na max)
nepouzitelna poloha 4 gear/HI  pri pohybe vpred i pri malej rychlosti posuvania sa mi to zasekava a praska, ale paradoxne vzad to ide pri akejkolvek rychlosti posuvania (zaradeneD/HI + na max)
nepouzitelna poloha 3 gear/HI pri pohybe vpred i pri malej rychlosti posuvania sa mi to zasekava a praska, ale paradoxne vzad to ide pri akejkolvek rychlosti posuvania   (zaradene D/HI + o jeden posun k -)

tak vcul buc mudry  :-\

inak naozaj bych bol rad kebyze dakto, kto to ma poskladane to skusil