Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

STAR WARS

Started by Morandi, 13. Marec 2012, 18:04:34

« predchádzajúce - ďalšie »

Jammo

ahaaa,konecne to uz aj ja vidim  ;D

KLF

Quote from: STARHAWK on 02. August 2017, 08:39:42
Som zvedavy i nam toto povolia zobrat do podpori, bo to potom bude podpora vyzerat ze 20x falcon :D

Presne tuto otazku si kladiem aj ja. >:D

STARHAWK

na Hotbricks som zazrel nove obrazky ninjago 70616 Ice Tank, takze uz vieme ako bude novy Millenium Falcon kokpit vypadat.
Sirka 10stud ak dobre pocitam, takze sa pekne vojdu 2 figy vedla seba.

papluh

Keď som sa rozprával v LEGO shope tak už ani nezatĺkali, že by to nemal byť Mil.Falcon :D
A predpredaj by mal začať v polke Septembra a mali by ich dostať na predajňu. Len možno pôjdu rýchlo, lebo nevie i budú aj online, že pri tej veľkosti je problém zo zasielaním

KLF

The instruction manual for the LEGO Carousel contains over 194 pages but something BIGGER is coming... 2.56 times bigger!  (TLG)

[attachimg=1]

papluh

heh, si ma predbehol kým som pozeral, či sa tam niečo neskrýva, ale zdá sa že nie :D
https://twitter.com/LEGO_Group/status/894906175451533312

mesje

Z velkosti manualu sa vela vycitat neda, tie velke sety maju roztahane navody...
Kedy to uz hodlaju predstavit? Vsak uz je len skoro mesiac do zaciatku predaja.

STARHAWK

1. septembra

buduju si Hype - pomalicky postupne teasuju / drazdia.

Fakt ma zacina zaujimat ci to povolia na podporu alebo budem muset nasetrit na skoroplnu cenu.

papluh

Quote from: mesje on 08. August 2017, 15:56:22
Z velkosti manualu sa vela vycitat neda, tie velke sety maju roztahane navody...
Kedy to uz hodlaju predstavit? Vsak uz je len skoro mesiac do zaciatku predaja.

Nie všetky návody sú sú rozťahané, práve to že niekde áno a niekde nie zhoršuje odhad. Ak by to bol napr Creator Expert, tak je to ľahšie, tam sú celkom nahustené návody.
Pri SW UCS sú rozťahané len tie menšie (Snowspeeder, Slave,...), ale ten najväčší je nahusto (aktuálna Death Star). A MF bude z tých najväčších...
Jedna z možností je porovnať starý a nový Death Star, aj napriek tomu že je to aktualizovaný set, tak ten návod len mierne "rozriedili". Je možné, že podobný pomer zostane aj pri starom a novom MF. Vtedy by sa jednalo cca o 7tis dielov a možno viac...


Creator Expert 10189 Taj Mahal 176 strán 5922 dielov 33,6 pomer
Creator Expert 10253 Big Ben 211 strán 4163 dielov 19,7 pomer
Creator Expert 10255 Assembly Square 308 strán 4002 dielov 13,0 pomer
Creator Expert 10257 Carousel 196 strán 2670 dielov 13,6 pomer
Ideas 21309 Saturn V 200 strán 1969 dielov 9,8 pomer
Technic 42055 BWE 552 strán 3929 dielov 7,1 pomer
Technic 42056 Porsche 911 GT3 580 strán 2704 dielov 4,7 pomer
Disney 71040 Disney Castle 491 strán 4080 dielov 8,3 pomer
PotC 71042 Silent Mary 264 strán 2294 dielov 8,7 pomer
SW 10179 UCS Millennium Falcon 316 strán 5197 dielov 16,4 pomer
SW 10188 Death Star (2008) 264 strán 3803 dielov 14,4 pomer
SW 75060 Slave 1 299 strán 1996 dielov 6,7 pomer
SW 75144 Snowspeeder 318 strán 1703 dielov 5,4 pomer
SW 75159 Death Star (2016) 299 strán 4016 dielov 13,4 pomer
GB 75827 Firehouse HQ 419 strán 4634 dielov 11,1 pomer


STARHAWK

Pekna analyza. Hlavne by nam mali povedat kolko miesta na stoloch / vytrinkach si mame prichystat. Uz by som naozaj mal spratat te bordel co mam na stavebnom stoliku len potom kde budem stavat ???

papluh

Dnes bol ďalší teaser, tentoraz video.
https://www.facebook.com/LEGO/videos/10154980237728403/
Niekde sa tam mihne aj BB-8 takže tam budú minifigy (nielen) z novej trilógie.
A prvá verzia videa mala mať takýto názov... Ja by som už začal robiť výberové konanie na správnu kefu >:D
https://pbs.twimg.com/media/DHSHKTDU0AExFED.jpg:large

STARHAWK

Quote from: papluh on 16. August 2017, 00:44:39
Dnes bol ďalší teaser, tentoraz video.
https://www.facebook.com/LEGO/videos/10154980237728403/
Niekde sa tam mihne aj BB-8 takže tam budú minifigy (nielen) z novej trilógie.
A prvá verzia videa mala mať takýto názov... Ja by som už začal robiť výberové konanie na správnu kefu >:D
https://pbs.twimg.com/media/DHSHKTDU0AExFED.jpg:large

hmmm dufam ze ten dierovany radar nie je tak ako v povodnom pouzity na sklo tych 2 streleckych pozicii - nemam rad vzduchove diery v lodiach. Za tie prachy dufam ze daju printed poklop ako napr v DS2 throne room len inak potlacene nech to ma aj nejaku uroven - ma to byt vlajkova lod za 600-800e tak nech je toho aj hodna.

Vhodne by bolo aj vela figov, potesila by Leia E5 s tym peknim ucesom, Nien Numb a Lando, Cloud City Luke, Han s cizmami a potlacou noh na boku - tie cervene pruzky co uz malo byt v DS, E7 postavy ma vobec nezaujimaju ale ked uz musia byt tak urcite Ray v tom novom habite co bolo na konci E7 a kludne aj E7 Luke by potesili, Fin a stary Han su onicom pac ich uz kazdy ma dostatok. Povodny mal len par figuriek, novy by ich mal mat ako DS aby fakt vedeli obhajit tu cenu aj skrze velky pocet exclusive figuriek tak aby sa ten falcon dal pouzit na ktorukolvek scenu kde sa objavil.

Jednu obavu mam este co niekto na zahranicnom webe napisal: Ze by bolo zle ak by obetovali presnost/vernost a detailnost na hracie funkcie - toto nie je hracka pre deti a tak by to aj malo vypadat, interier ano ale ako model nie na hranie. Snad mi na koniec dovolenky 1.9. uz konecne odhalia komplet model, eventualne ak bude aj vystaveny aspon v Lego Store na Force Fiday nech si ho mozem nazivo okukat.

mesje

Quote from: papluh on 16. August 2017, 00:44:39
A prvá verzia videa mala mať takýto názov... Ja by som už začal robiť výberové konanie na správnu kefu >:D

no zatial sa nevie ani velkost, ani cena... iba sa tam mihol BB8 a levitujuce kocky...

Quote from: STARHAWK on 16. August 2017, 09:44:34
Vhodne by bolo aj vela figov, potesila by Leia E5 s tym peknim ucesom, Nien Numb a Lando, Cloud City Luke, Han s cizmami a potlacou noh na boku - tie cervene pruzky co uz malo byt v DS, E7 postavy ma vobec nezaujimaju ale ked uz musia byt tak urcite Ray v tom novom habite co bolo na konci E7 a kludne aj E7 Luke by potesili, Fin a stary Han su onicom pac ich uz kazdy ma dostatok. Povodny mal len par figuriek, novy by ich mal mat ako DS aby fakt vedeli obhajit tu cenu aj skrze velky pocet exclusive figuriek tak aby sa ten falcon dal pouzit na ktorukolvek scenu kde sa objavil.

ak by mali obhajovat cenu figami, tak radsej nech ich je menej... nech je model poriadny a figy su druhorade - vsetko to budu figy, co uz kazdy ma viac kusov, maximalne spravia malu odchylku, co za vyssiu cenu podla mna nestoji...

STARHAWK

Quote from: mesje on 16. August 2017, 11:08:39
no zatial sa nevie ani velkost, ani cena... iba sa tam mihol BB8 a levitujuce kocky...

ak by mali obhajovat cenu figami, tak radsej nech ich je menej... nech je model poriadny a figy su druhorade - vsetko to budu figy, co uz kazdy ma viac kusov, maximalne spravia malu odchylku, co za vyssiu cenu podla mna nestoji...

Velkost mas vo velkosti navodu a krabice co uz bolo odhalene.

Figy ako Cloud City Leia a Luke mas iba tu
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?id=44004#T=I
a to Lein uces odbavili tym moldom co mali pre E1 Tatooine Padme. Celkovo tie figy potrebuju uz dlho nove verzie, takze tu by sa hodili

Tento Lein uces je treba ako novy mold a hodi sa potom aj na jednu jedajicu z rady - Depa Billaba
http://www.bigodino.it/wp-content/uploads/2015/12/cloud-city-900x536.jpg

DS odflakli co sa figov tyka, tak hadam tu chybu napravia tuna.
Pri 600-800e kludne mozu byt granti a dat tam 7000 dielov AJ 25-30 figov - bude sa to potom marketingovo lepsie prezentovat ze to nie je len hora brickov ale aj hromada exclusivnych figov s ktorymi dokazete spravit kazdu sceneriu s ikonickym MF

KLF

7000 dielov tam asi nebude. Vraj to ma byt najvacsi SW set, ale nie najvacsi LEGO set. A tym je zatial Taj Mahal s 5922 dielmi.