Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

FLL Lego

Started by Ixor, 21. August 2015, 19:55:21

« predchádzajúce - ďalšie »

Ixor

Len škoda že to nieje pre všetky vekové kategorie :'(

http://www.fll.sk/

STARHAWK

Quote from: Ixor on 21. August 2015, 19:55:21
Len škoda že to nieje pre všetky vekové kategorie :'(

http://www.fll.sk/

No vpodstate len 17-rocny maju smolu lebo

10-16 clenovia teamu + >=18 ako trener :)

sylmer

Slovenskí študenti si opäť vybojovali miestenku do USA na Svetový festival FIRST LEGO League.
http://www.fll.sk/news/slovenski-studenti-do-usa

KLF

Obrovsky uspech ziakov z Trnavy!!! Tento rok vybojovali v USA 3. miesto v celosvetovom finale! Akurat to bolo v spravach! CONGRATS!  (y) (y) (y)

papluh

Tím slovenských študentov TalentumSAP zvíťazil vo finále celosvetovej súťaže pre mladých nadšencov robotiky First Lego League.

https://www.etrend.sk/technologie/kosicki-studenti-vyhrali-svetovu-sutaz-v-robotike.html

KLF

Trochu bordel, nie? V USA celosvetove finale, v Estonsku celosvetove finale...  ???

papluh

možno tu máme niekoho z FLL teamov ktorý by to vedel lepšie vysvetliť ?  ;)

Čo som pozeral tak je to tam dosť komplikované čo sa týka súťaží.
Toto v Estónsku bol typ súťaže FIRST LEGO League Opens, ktoré podľa oficiálnej stránky môžu toto vyhlasovať partnerské organizácii. Tipujem že si to poriadne kontrolojú kto, čo a ako tam bude, takže úroveň bude určite vysoká.

Čo sa týka Ameriky tak sa malo jednať FIRST World Festival ktorý je v 2 termínoch a mestách Detroit aj Houston. Ak som to dobre pochopil tak to je nejaká nadstavba nad regionálnymi FIRST Championships, tj taká "liga majstrov" a je tam kopec súťažných aj nesúťažných disciplín - LEGO League je len podmnožinou, sú tam aj neLEGO roboti. Bohužial na stránke sú len víťazi v jednotlivých LEGO kategóriach.

Seebo

Dostal som sa do fll  :))

KLF

Gratulujem! A nech sa aj dari vo FLL! (y)

Seebo

Ďakujem, budem sa snažiť obhájit školu a potom možno aj slovensko no to je ďaleko.

papluh

Túto sobotu je finále slovenskej FLL v Bratislave (Slovenská sporiteľňa, Tomášikova 48) ak by sa chcel niekto pozreť, prípadne zobrať deti nech sa inšpirujú.
https://www.facebook.com/events/1348954915948315?active_tab=about
aj s časovým plánom
https://www.fll.sk/main/sezona/podujatia/finale2022