Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

BrickLink

Started by Buďo, 18. Jún 2013, 22:57:45

« predchádzajúce - ďalšie »

mesje

je to dalsia kravina z dielne EU v ramci antipodpory podnikania - povinne hlasenie predajnych platforiem typu ebay, bricklink atd danovym uradom daneho predajcu. Inak povedane, bonzovanie pri prekroceni urcitej hranice - 2000 eur, resp isty pocet obchodov... z toho dovodu bricklink chce od predajcov rozne identifikacne udaje, tj trebalo vyplnit taky formular...
Dalsi limit na ktory si treba dat bacha je 10000 eur - ak sa prekroci v ramci EU takyto objem predajov, treba sa registrovat na DPH - co navysi predajne ceny, tj treba sa tomu objemu vyhnut...

Praetor

Ak som to správne pochopil, tak ja musím BL poskytnúť osobné údaje a všetko potrebné, že ak do budúcna presiahnem obrat 2000€ alebo 30 transakcii tak to pošlú danovakom a oni si ma nasledne preklepnu či som to zdanil ak som mal povinnosť... Pekne

mesje

Presne tak :)
A keď náhodou máš príjem len z toho predaja, a neprekrocis 10000, tak ti tie dane a najma minimálne odvody vezmu polovicu prijmu- takže možno predáš pod nakupnu cenu :)
Podpora podnikania v praxi...

SkiFi

#378
v danovom priznani staci uviezt prijem z predaja bazarovych poloziek (pouzite hracky) = nevztahuje sa danova povinnost ani pri obrate 250 bilionov dolarov .. tieto zakony su tak biedne komunikovane ze sposobuju halvne a najma paniku a chaos ...

nejake uzitocne info tu :: https://zive.aktuality.sk/clanok/5e3HJro/predavate-veci-cez-online-bazar-nemusite-sa-bat-novych-povinnosti-ani-dani-vsetko-ostava-po-starom/
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

phoenicis

#379
Mimochodom, BrickLink včera (19.6.2025) oslávil 25. narodeniny  :oldman: :oldman: :oldman:

How it started and where we are going

Praetor

To čo sa ide diať?

Ahoj Praetor,

Vieme, že sa pýtaš na integráciu účtu LEGO® a sme tu, aby sme sa s tebou podelili o podrobnosti.

Integrácia účtu LEGO bude spustená 18. septembra 2025 a vytvorí jednotné prihlasovacie prostredie pre LEGO.com aj BrickLink.com. Na integráciu svojich účtov budete mať čas do 31. decembra 2025.

V rámci integrácie účtov sme aktualizovali aj naše Podmienky používania Bricklink®. Nové Podmienky používania si môžete prečítať tu a nadobudnú účinnosť 18. septembra 2025.

Aktualizovali sme našu stránku Pomocníka s ďalšími informáciami o pripravovanej integrácii vrátane odpovedí na často kladené otázky.

Thank you,

The BrickLink Team

jayor

no kedze lego kupilo bricklink, este davnejsie sa riesilo to zeby tam bol jeden user prepojeny s lego webom. Potom bolo dlho ticho a teraz to asi opet ozivili

papluh

Ako bolo napísané bude jednotný login, ono už dávnejšie (mesiace) šli emaily že si treba skontrolovať aké je viditeľné meno na lego.com/BL lebo sa to bude spájať.

No a v rámci zmien pre LUGy čo snáď budú čoskoro zverejnené je možné že bude identifikácia členov cez konto na lego.com ako odozva na "mŕtve duše" (napr v Lugbulkoch). Bolo to zatial spomenuté v rámci nejakých návrhov/ankiet, takže to reálne zvažujú. Stretlo sa to aj s negatívnou odozvou, ale nakoniec sa rozhodnú sami.
Tj je reálna šanca, že bude priamo v TLG dátové prepojenie Bricklink - lego.com - LUG programy (ako je Lugbulk) a kto bude na to pripravený ten bude pripravený ...  :oldman:

mesje

Dalsia fasa vec od TLG.
Stranku maju roky nedoladenu, ale idu do toho este prepajat Bricklink.
Preco by ma mali nutit do konta na legu? Na co je to dobre? Aby mohli sledovat, ci nahodou niekto nepredava to co u nich kupil?
Nie kazdy chce mat konto na lego.com, resp. komu dali ban tak teraz bude ban aj na bricklinku?

Praetor

V tých podmienkach je, že kto chce ostať na BL musí mať účet aj u nich inak stratí prístup na BL.

Praetor

Najväčšia sranda je, že na BL sa už nedá dostať so starým loginom a na lego.com sa dá nakúpiť aj bez prihlásenia ako hosť a zaplatiť debetnou kartou a vybavené...  ???

papluh

Inak chystá sa na BL čistka 35 krajín kde budú fungovať
https://www.bricklink.com/help.asp?helpID=2687

Zdá sa že kdekoľvek hrozil nejaký problém štátom či zvýšené náklady na spravovanie lokálnych zvláštností (oproti ziskom) tak sa stiahli.
Niektoré z tých krajín boli známe problémami
- v Indonézii neprechádzali poriadne ani zásielky od Lega pre neobchodnú entitu = LUG, riešili to nejak "pašovaním" po zaslaní na adresu v Singapure
- v Turecku je nejaký nový zákon proti individuálnemu importu hračiek
- Brazíliu má pod palcom monopolný importér a bojuje proti inému importu
- v Izraeli tiež je nejaký ten monopol dovozu lebo je to limitované

- a potom sú tam absurdity ako Grónsko, ktoré je autonómna súčasť domovského Dánska (ale neni v EU lebo rybolov), či rôzne malé štátiky v Európe ktoré im evidentne nestoja za námahu...

Praetor

Je zaujímavé že vylučujú aj Ukrajinu... Chápem že vojna je problém, ale nebojuje sa v celom štáte... A možno to bol pre niekoho aspoň nejaký príjem... Zvykli byť opatrný ak by to mohlo ublížiť ich reputácii...

phoenicis

Mrzí ma to veľmi  :-X Ukrajina mala na kopec setíkov veľmi priaznivé ceny, Taiwan bol zase príjemný zákazník. Po Číne sa to asi dalo čakať - tam si to ale chlapci nakoniec ošéfovali "po svojom"  ;D