Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

BrickLink

Started by Buďo, 18. Jún 2013, 22:57:45

« predchádzajúce - ďalšie »

MiKeL

Psychologicka poradna?  :o

Praetor

No treba si aj poplakať...  :'(

Bača

Quote from: SkiFi on 21. Marec 2023, 21:55:55
... na pokuta doplnia socialne balicky, rakety a tanky.
S tým sa s dôverou v tvojej Ázii posťažuj u jedného prisprostastého nemenovaného moskovského národa (či akéhosi združenia alkoholikov, lebo toto národ už ani nie je). Lebo doteraz sme si žili piánko s minimálnou armádou, ale vďaka týmto poloopicám sa to teraz samozrejme mení.

papluh

no chlapci, vyzeralo to že sa to tu rozbehlo o LEGO témach - nové MOCy, výstava atď, tak sa to tu nesnažte zabiť diskusiou ala komentáre pod FB/Twitter/... príspevkom či článkami novín  C:-)

papluh

#364
Bricklink skúša (znova) obchodovanie s MOCmi v štýle zgrupovať návod a diely. Tentoraz nemusia nemusia ísť od jedného predajcu, ale kombinuje viaceré objednávky vrátane Pick-a-Brick z lego.com
https://www.bricklink.com/v3/moc-pop-up-store/main.page

Zaujímavé sú celkom slušné rozdiely ceny medzi kombináciami, s PaB, iba BL - najnižšia cena, najmenej objednávok, iba EU.
Pri niektorých modeloch vyhráva s PaB, inde iba BL.

papluh

Bricklink je dole
Zatiaľ aj po skoro dni nieje žiadne oficiálne vyjadrenie
Tu to niekto zosumarizoval
https://www.reddit.com/r/Bricklink/comments/17n6mpq/public_service_announcement_regarding_bricklink/

Začalo to tým, že sa niekto dostal ku kontám viacerých obchodov, malých/veľkých, EÚ/USA/inde a dával neodolateľné ponuky.
Spomínajú sa tam aj podozrivé pozitívne reviews,  takže pojde aj o kontá kupujúcich.
Potom uživatelia nahlásili nárast týchto aktivít a následne niekto (reálny? vtipný?) dal z konta predajcu príspevok "sme hackeri, chceme X tisíc inak to tu zmažeme"
A následne je celý BL vypnutý.

Preto aj v posledných dňoch ste niečo kupovali za podozrivo dobré ceny či máte podozrivých kupcov tak si dajte pozor ako pokračujete. Väčšinou je identifikátorom snaha vyhnúť sa garantovaným platobným systémom Paypal/Stripe.

Bača

Tak hádam budú aj nahrádzať ušlé tržby, keď boli taký akurátny a po prevzatí Bricklinku účtovali komisie za roky dozadu.

Frco

Čo si. V duchu korporátnych tradícii zdvihnú predajné poplatky o 1% a vysvetlia to, že musia najať viac ľudí a investovať do lepšieho zabezpečenia, aby sa takáto situácia už neopakovala  :D
Samozrejme pridajú ďalšie moderné obľúbené kecy ako "thank you for your countinueous support", "future is now", blablabla  :D

mesje

cakam aj dalsie "vylepsenia", ako napr platba cez nich (na zamedzenie podvodnych predajcov, a budu nejaky cas drzat prachy, kym ich pustia predajcovi), komunikacia len cez nich (nebude vidno mail, tj menej priamych kseftov), bude treba X potvrdeni o identite, atd...
ak teda to cele rozbehaju, lebo uz 3 dni su mrtvi...
a od prevzatia bricklinku marne cakam aspon taku jednoduchu vec, ze by tu siet aj nejako spropagovali cez svoje kanaly...

Praetor

Ja si hlavne myslím, že z toho ako funguje ich VIP systém sa dá súdiť, že to bude ešte zaujímavejšie a to čo vymyslí nejaké ich oddelenie ako prevenciu prekvapí aj ich nielen užívateľov...  ::)

jayor

Quote from: mesje on 06. November 2023, 19:41:44
cakam aj dalsie "vylepsenia", ako napr platba cez nich (na zamedzenie podvodnych predajcov, a budu nejaky cas drzat prachy, kym ich pustia predajcovi), komunikacia len cez nich (nebude vidno mail, tj menej priamych kseftov), bude treba X potvrdeni o identite, atd...
ak teda to cele rozbehaju, lebo uz 3 dni su mrtvi...
a od prevzatia bricklinku marne cakam aspon taku jednoduchu vec, ze by tu siet aj nejako spropagovali cez svoje kanaly...

no z pohladu predajcu kociek nebudem propagovat bazar z ktoreho mam minimalne zisky, a ak by zastresili predaj a dopravu v ramci celeho sveta tak by mi ani tak nevadilo ak by drzali peniaze kym balik nedorazi ku kupujecmu a ja ako kupujuci by som to privital tiez nakolko viem ze mozem objednavat aj od menej overenych ludi co maju napriklad nejake kocky za lepsiu cenu ale nemaju vela feedbacku

mesje

Quote from: jayor on 07. November 2023, 11:22:13
no z pohladu predajcu kociek nebudem propagovat bazar z ktoreho mam minimalne zisky, a ak by zastresili predaj a dopravu v ramci celeho sveta tak by mi ani tak nevadilo ak by drzali peniaze kym balik nedorazi ku kupujecmu a ja ako kupujuci by som to privital tiez nakolko viem ze mozem objednavat aj od menej overenych ludi co maju napriklad nejake kocky za lepsiu cenu ale nemaju vela feedbacku

zisky su v ich rukach, ake z toho budu mat... chapem ze je to istym sposobom konkurencia pre existujucu produkciu (niekto oplieska 500 za stary modular a uz nebude mat na 2 nove), ale potom malo zmysel tu siet utopit... mozno si to hackli sami a takto elegantne sa zbavia konkurencie :-) nejaky cas potrva, kym sa rozbeha a ozivi alternativa k tomu... ale zase aj ked to utopia, stale budu ine siete ako ebay, ktore su aj teraz ovela znamejsie ako bricklink, co je viac o zberateloch a reselleroch, ako o masovej verejnosti... a z predaja starych setov na ebayi maju nulovy zisk... tak by davalo zmysel ozivit bricklink a tym aspon nieco ziskat z resellingu...

jayor

Quote from: mesje on 07. November 2023, 13:57:21
zisky su v ich rukach, ake z toho budu mat... chapem ze je to istym sposobom konkurencia pre existujucu produkciu (niekto oplieska 500 za stary modular a uz nebude mat na 2 nove), ale potom malo zmysel tu siet utopit... mozno si to hackli sami a takto elegantne sa zbavia konkurencie :-) nejaky cas potrva, kym sa rozbeha a ozivi alternativa k tomu... ale zase aj ked to utopia, stale budu ine siete ako ebay, ktore su aj teraz ovela znamejsie ako bricklink, co je viac o zberateloch a reselleroch, ako o masovej verejnosti... a z predaja starych setov na ebayi maju nulovy zisk... tak by davalo zmysel ozivit bricklink a tym aspon nieco ziskat z resellingu...

tak ty sa na to pozeras z pohladu setov, ja tam nakupujem len kocky a PaB je pre mna absolutne katastroficka alternativa nakolko tam tie kocky stoja castokrat aj 5 az 10 krat tolko co na BL

Praetor

Vyzerá že to spustili...

Praetor

Dnes mi prišlo z BL:

We're letting you know that your BrickLink® store has been closed.

We wrote to you several times in 2024 asking you to take action. Since you have not done this, you are now in non-compliance with the European Union Directive on Administrative Cooperation (DAC7), the Digital Services Act (DSA), or both requirements.

Ako ja už som nemal aktívny môj obchod viac ako 10 rokov, ale vidím že už to poriešili a možno to poslali aj niekomu inému...  :oldman:
Len by ma zaujímalo čoho sa to DAC7 týka vo všeobecnosti - nechce sa mi to študovať...