Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

COVID-19

Started by liondee, 23. Jún 2021, 10:39:05

« predchádzajúce - ďalšie »

liondee

>admin správa
pokračovanie COVID diskusie z výstav, pre referenciu:
Quote from: Inst on 23. Jún 2021, 10:09:08
Ahojte,

takáto víkendová výstava (ang. test nižšie) sa bude konať v Novembri v nemeckom Friedrichshafen. Ja sa chystám ísť a chcem vám dať vedieť s predstihom, ak by ste si chceli spraviť výlet. Ja pôjdem autom.

Kto vie, ako to dovtedy bude s delta vírusom. Ale dúfam, že sa bude konať, lebo to bola super výstava, keď som sa zúčastnil 2018. Vstup pre vystavovateľov zadarmo, občerstvenie zaobstarané. Akurát ubytovanie sa musí riešiť a vraj dostatočne dopredu.

Tu je viac informácií, ale nevidím ich v angličtine, tak ak by ste chceli vedieť viac, pomôžem s prekladom.
Quote from: KLF on 23. Jún 2021, 10:12:14
Kamo, v novembri tu budu zurit omega a dzeta varianty, ani aktualna zaockovanost nepomoze. Je naivita mysliet si, ze v novembri sa bude daco konat a cestovat hore dole. Budme realisti - kym budu humusacke narody ako Indovia (a vacsina aziatov) a kym budu nezodpovedni cestovaniachtivi europania, dovtedy budu lokdauny.
>koniec admin správy

René nerob paniku jak zapredané médiá. Ja sa na tom len smejem. Bububub bla bla bla bla bla. Fake news a samý bullsit.


jaro.marek

Hej, ono sa na tom človek môže aj smiať, ale obvykle je to len dovtedy, než sa ho to nedotkne tak nejako bližšie a silnejšie.
Ovšem bez ohľadu na to čo si kto myslí, ďalšie lokdauny budú.

KLF

Quote from: liondee on 23. Jún 2021, 10:39:05
René nerob paniku jak zapredané médiá. Ja sa na tom len smejem. Bububub bla bla bla bla bla. Fake news a samý bullsit.

By ma zaujimalo, co si tak myslis o ludoch ako Brazinova, Bosnak, Cekan, Celec, Klempa, Kollar, Krcmery... ?

drdano

Tretia vlna sa uz zacala... ja to vidim u nas na ARO... mali sme utlm, pacienti zacinaju zase pribudat... a ludom iebe a cestuju... a nosia to sem odvsadial... ja poviem za seba po roku - uz nevladzem... 10 sluzieb do mesiaca, z toho 7 v skafandri... aktualne pri 28-35°C... bez pitia, vetrania, klimatizacie... po poslednej sluzbe som 24 hodin lezal ako mrtvola a nevladal sa pohnut a to som lial do seba vodu potokom.... neblnite, sedte doma na ritiach a pockajte kym to neskonci... ockovanie pomoze, ale nezastavi to svinstvo.... aj ockovany sa moze nakazit, sice bude mat spravidla neskodny priebeh, ale moze nakazit X ludi ktori budu mat priebeh infekcie fatalny... a casto blizkych a milovanych... iebte na to a sedte doma, iebte na krcmy, iebte na dovolenky.... pliiiz
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

sylmer

Quote from: drdano on 23. Jún 2021, 19:06:48
Tretia vlna sa uz zacala... ja to vidim u nas na ARO... mali sme utlm, pacienti zacinaju zase pribudat... a ludom iebe a cestuju... a nosia to sem odvsadial... ja poviem za seba po roku - uz nevladzem... 10 sluzieb do mesiaca, z toho 7 v skafandri... aktualne pri 28-35°C... bez pitia, vetrania, klimatizacie... po poslednej sluzbe som 24 hodin lezal ako mrtvola a nevladal sa pohnut a to som lial do seba vodu potokom.... neblnite, sedte doma na ritiach a pockajte kym to neskonci... ockovanie pomoze, ale nezastavi to svinstvo.... aj ockovany sa moze nakazit, sice bude mat spravidla neskodny priebeh, ale moze nakazit X ludi ktori budu mat priebeh infekcie fatalny... a casto blizkych a milovanych... iebte na to a sedte doma, iebte na krcmy, iebte na dovolenky.... pliiiz

Dano, nesmierne si vážim toto vaše nasadenie, a určite tu nie som jediná. Klobúk dolu ! a OBROVSKÉ POĎAKOVANIE za všetkých lego fanúšikov s aspoň kúskom empatie a rozumom v hlave.

phoenicis

Dano, pripájam sa k Tebe. Paulínka si tiež odkrútila svoje na Kovide a fakt - kto nemusíte, nehazardujte so životom nielen svojím, ale i so životmi ostatných. Buďme zodpovední  :oldman:

papluh

#6
na želanie autora pôvodnej témy som tento off-topic oddelil

martinn

Ten Covid nie je žiadna sranda, nie je to nič fiktívne. Sú ľudia, čo ho prekonali, mali ľahký priebeh a tvrdia, že to je "obyčajná chrípka", alebo ho neprekonali a sú presvedčení, že sa nenakazia. Žiaľ mnohí odmietajú vakcináciu, odmietajú dodržiavať hygienicko - epidemiologické opatrenia. Ja chodím už vyše roka k pacientom s tým, že neviem čo majú, kedy s nakazím, kedy nakazím svoju rodinu. V prvej vlne sme nemali žiadne testy, improvizované vybavenie v štýle SMERU. Za tú pandémiu som si užil nervov, vyčerpania, hodín v oblekoch, respirátoroch štítoch, nespočetné množstvo dekontaminácií odevov a vybavenia. Pozeral som sa do očí mnohým ľuďom a ich blízkym a vedel som, že zomrú, ľuďom, ktorí by mali inak pred sebou pekný život, dôchodok a starobu. Neprajem to nikomu. Z môjho okolia poznám viacero ľudí čo stratili manželov, manželky, rodičov. Každý rok som kupoval med od miestneho včelára, keď som mu volal pred nedávnom, dvihla to jeho manželka a oznámila mi že umrel na Covid, že nestihli očkovanie skôr... inak zdryvý človek. A mohol by som pokračovať. Chodíme často k pacientom so psychyckými a inými zdravotnými problémami, stratili svojich manželov a manželky... umreli na Covid. Ak toto všetko niekto spochybňuje, tak je to na zamyslenie sa, či je duševne v poriadku.

drdano

#8
Kedze posledny rok mojho zivota sa (aj vdaka COVID-u / najma vdak COVID-u - neviem co je spravne) uplne otocil naruby a totalne flakam akekolvek LEGO aktivity vratane zberatelstva, skladania a prispevkov tu na fore, ba dokonca som blicol aj demontaz v Novej Bani (sorry ludia a vdaka ludia) - vyjadrim sa este raz aspon v tejto teme... Vidiet ze s Martinom mame podobne skusenosti - len v trosku inej faze vymierania ludstva na infekciu SARS-CoV-2... Martin ich zvaza do nemocnic a ja ich potom intubujem, ventilujem, dialyzujem a dlhe tyzdne vidim pomaly zomierat pre nedostatok kyslika, ktory sposobi ta blba chripocka.... naozaj to nie je sranda... za ten rok som parkrat mal tu prilezitost zazit situaciu, ked k nam na COVID-ARO zavital niekto nezainteresovany - a to nehovorim len o laikoch (prilezitostne povolene navstevy), ale aj o zdravotnikoch a lekaroch, ktori sa vzhladom na svoju odbornost na COVID-oveho pacienta nikdy nemuseli pozriet... S tymi ludmi ten pohlad na 13-17 zomierajucich zamaval tak, ze to potom zamavalo so mnou.... ti ludia sa psychicky zosypavali radovo v sekundach... statni chlapi odchadzali s placom a hrozou v ociach.... zo mna za rok stalo jedno flegmaticke bezcitne hovado... posral som si vztahy s ludmi, casto pijem, nebavia ma veci ktore ma bavili predtym... a uz mi vobec nepride zvlastne postlacat a pokrutit gombiky a ukoncit tak "zivorenie" umierajuceho na COVID... a pritom neviem byt doma a oddychovat a taha ma to spat do roboty... z nepochopitelnych pricin chcem byt radsej v nemocnici ako doma.... bol to sakra tazky rok a ja neviem ci budem este vediet zit ako predtym... COVID neznicil zivot iba tym, ktori tej svini podlahli, nielen tym, ktorym zomrel niekto niekto blizky, ale aj mnohym dalsim, vratane mna.... a ked mi niekto povie, ze ved ti, co zomreli, mali "pridruzene ochorenia", chce sa mi strielat z rucnych zbrani.... Kazdy z tych ludi mal choroby, ale tie zvacsa boli zaliecene, ti ludia mali pred sebou este vela rokov kvalitneho zivota v kruhu blizkych.... nepodcenujme to... a odporucam ockovanie (a teraz hejteri antivaxeri do mna).... HOWGH
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

MiKeL

Pekne, bohuzial smutne ste to napisali. Velka vdaka vam za vsetkych, ktorim ste pomohli.

A pre nevercov, hoci na prvy pohlad nesuvisiace
https://eduworld.sk/cd/dominika-neprasova/4653/mysi-raj-upadok-spolocnosti-calhoun

Buďo

@ martinn a drdano
Silné reporty dávate ,ale dobre robíte a šírim to ďlej nach sa o tom vie .(Zdravotníctvo ma problém fungovať i bez takejto krízy.)
Pracujete do vyčerpania fyzického i psychického a v podmienkach kde chýbajúci personál je štandardom ako i materiálne zabezpečenie je nieraz zastaralé či chýba.
Zlou známkou pre spoločnosť je to ak sa chová k takýmto ľuďom !
To najhoršie čo vidím na tom je to ,že zachraňujete druhých ,ale kto zachráni vás ?!!
Ste obaja hrdinovia na každého dňa a vy by ste mali dostávať nadpriemerný plat , medajle a ocenenia !

@ Mikel
O tomto experimente viem dávno (nepamätal som si však jeho názov ani meno vedca,poznám to z nejakého dokumentu) rád som si to prečítal podrobnejšie znovu.  (y)
Dobre si poukázal na to čo kríza prehlbuje .
Osobne to nazývam "krabicová doba" .
Bývame v krabici , pracujeme v krabici , nakupujeme v krabici , zabávame sa v krabici a medzi krabicami sa prepravujeme v krabiciach.
Každý má svoj kúsok ale oddelený od ostatných a stačí pár impulzov a zrazu sú tu konšpirátori ,extrémisti a pod . . . a už to niesu zrazu jednotlivci !