Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

MicroCITY

Started by Buďo, 07. Máj 2017, 13:03:31

« predchádzajúce - ďalšie »

martinn

Nie som fanúšik tejto mierky, ale trochu uvažujem že niečo v nej skúsim postaviť, ak bude čas.
Súhlasím so štandardom čo navrhol BUďo a KLF, aby to nebol žrút dielov, šírkové a výškové pomery sú OK, v takejto malej mierke zanikajú detaily, takže výškovo by som chodník nerozlišoval, ak trba viac miesta, medzi chodníkom a stavbou môže byť predsa zelený pás, stromy a tak... ak chce niekto električku, môže do stredu ulice vyrobiť úzky modul  (8x32)

Seebo

#106
KLF proste doložíš prázdny modul na ktorom buďe časť cesty ktorá chýba a už je maličkosť vymyslieť fontánku alebo parčík, riečku.....

MiKeL

baseplate+brick+plate je must have. vies tak minimalizovat pocet brickov, ked ich das len po okrajoch, jeden do stredu a na to velky plate. podla situacie. mal som tak napr. strasidelne mesto a pokial nechce niekto riesit poduroven, tak je to minimum dielov urcite menej, ako keby tam ta plate vrstva chybala. nema kazdy plno 8x16 brickov. a takisto aj pevnost celeho toho.

Juri

Stanovené štandardy sa mi tiež pozdávajú  (y)
Pokúsim sa aj ja niečo vytvoriť.

kamil

baseplate + brick + tile staci
Ziadne plate netreba do zakladu. Pevne to bude dost - ak teda stavitel pouzije aj nejake bricky do stredu, nie len pod cestu a chodnik.

Buďo

#110
[attachimg=1]

Štandardy:

Základný modul:            32x32
Spoj modulov:                Technic Brick 1x2 with hole  (môže byť i viac dierkový, ale diera musí byť medzi 8. a 9. studom od okraja modulu)
Hrúbka modulu:              Baseplate + Brick + Plate + Tile
Širky cesty:                     Dark Bluish Grey 2 study
Širka chodníku:               Light Bluish Grey 1 stud   
Šírka auta:                       2 study
Širka autobusu, vlaku:    3 study
Figúrky:                           minifig untestil 90398

KLF

Tak som prisposobil moje 2 moduly standardu a pracujem na dalsom dvojmodule.

[attach=1] [attach=2]

Praetor

Takže sa pridal späť ten plate ako som to navrhoval pôvodne? Akej farby by mal byť ten plate- osobne som skôr za light bluish gray... Spájať sa teda bude v dvoch miestach po každej strane... Ešte nejaká zmena?

KLF

Vsetko co je zboku vidno pod urovnou cesty, moze byt podla mna lubovolnej farby. Ja tam mam napr. 4x zelene Plate 16x16, ktore mi zaroven tvoria travnik.

kamil

Az teraz som si uvedomil ze auta sa nezmestia na cestu. Pri sirke cesty 2 study, budu kolesa aut pretrcat tuto sirku.
Takze v podstate budu auta zaberat chodniky - akoby boli na nich odparkovane. Bez aut to este celkom dobre vyzera, ale ked dame na cestu auta a na chodnik figov, tak to bude vyzerat akoby tie auta soferovali teroristi a pokusaju sa pozrazat chodcov na chodniku...

Som za rozsirenie cesty na 3 study.

KLF

Kamil, povodne som na vile mal 3-studovu cestu. Ale ked dame cesty 3-study siroke, tak dost sa nam uz zmensi plocha na realizaciu stavby (co by mala byt priorita pri tomto projekte). A niekto bude mozno chciet robit modul 16x32, alebo 16x16 a to uz bude mat velmi maly priestor na realizaciu. Tiez treba brat v uvahu, ze 3-studova cesta bude pytat dalsie Tile, co nie je zrovna bezny a lacny diel a niekoho to moze odradit. Inak podla mna tie auticka velmi nepretrcaju. OK, su natesno, ale tak kedy budeme mat 2 auticka vedla seba?

[attach=1] [attach=2] [attach=3]


papluh

Nieje problém narobiť rozširovacie pásy ciest tam kde bude treba. Tj medzi niektoré moduly pripojiť napr 2 study široký pás cesty, Ono na začiatok tých modulov asi nebude až tak veľa, takže to nebude až tak veľa materiálu. Medzi smeťami sa dá nájsť tiež niečo.
Prípadne niekto sa môže realizovať a spraviť tam napr električkový pás či pomenádu...

Buďo

Quote from: papluh on 17. September 2018, 17:14:30
Nieje problém narobiť rozširovacie pásy ciest tam kde bude treba. Tj medzi niektoré moduly pripojiť napr 2 study široký pás cesty, Ono na začiatok tých modulov asi nebude až tak veľa, takže to nebude až tak veľa materiálu. Medzi smeťami sa dá nájsť tiež niečo.
Prípadne niekto sa môže realizovať a spraviť tam napr električkový pás či pomenádu...

Dobrý konštruktívny nápad  (y)

muffin

Na elektrickovu trat mam navrhnute moduly, jeden rovny so zelenou, jeden so zastavkou(tam by som to asi este upravil, aby bol ostrovcek v rovine s cestou pre zjednodusenie). Zastavkovy ma 190 dielov, rovny 150.

Buďo

[attachimg=1]
Z mojej kuchyne  8)