Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

STAR WARS

Started by Morandi, 13. Marec 2012, 18:04:34

« predchádzajúce - ďalšie »

KLF

#510
Tak povodny UCS Y-Wing mam a zdal sa mi dokonaly. Ale toto vyzera byt este vymakanejsie. Nie nadarmo robia tie reedicie - maju nove diely a vedia to uz prepracovanejsie stvarnit. No uz sa tesim na reediciu Rebel Blockade Runnera (znameho aj ako Tantive IV). Ten mi onehda usiel. >:D

mesje

Quote from: KLF on 30. Marec 2018, 18:51:07
Tak povodny UCS Y-Wing mam a zdal sabmi dokonaly. Ale toto vyzera byt este vymakanejsie. ...

toto je prave neprijemne na tychto reediciach - ze ked niekto ma povodnu verziu, tak ho to moze riadne srat - bud vrazit dalsie prachy do noveho modelu, alebo sa uspokojit s povodnym, hoci s vedomim, ze neni najlepsi...
este sa da teoreticky starsi model rychlo predat :-)

papluh

tak záleží od toho za koľko kúpil ten pôvodný, ak v normálnom predaji tak škodovať nebude aj keby to predal aj po uvedení nového UCS, akurát to musí byť v dobrom stave a nebude to už samopredajné a vysokoziskové. Lebo zberateľov čo budú mať prachy a miesto na vystavenie starej aj novej verzie stále bude dosť.
No ak to kúpil od resellera za X-násobok navyše s vidinou že to potom strelí za ešte viac ...  >:D

Mimochodom, story k tomu obrázku je že v poľskom LEGO Certified Store to dostali akurát ten deň a skúsenejší predajca odcestoval na Veľkú Noc domov. Mal nechať neurčité poznámky ako "dokladať UCS sety na poličky". Tak nejaký nováčik to zobral doslovne  >:D Ževraj sa aj 2 kusy predali kým to stiahli, nechápem prečo to nevedia blokovať na kase.

KLF

Quote from: papluh on 31. Marec 2018, 13:23:27
tak záleží od toho za koľko kúpil ten pôvodný, ak v normálnom predaji tak škodovať nebude aj keby to predal aj po uvedení nového UCS, akurát to musí byť v dobrom stave a nebude to už samopredajné a vysokoziskové. Lebo zberateľov čo budú mať prachy a miesto na vystavenie starej aj novej verzie stále bude dosť.
No ak to kúpil od resellera za X-násobok navyše s vidinou že to potom strelí za ešte viac ...  >:D

Dostal to na narodeniny od kamosky. ;)

Quote from: papluh on 31. Marec 2018, 13:23:27
Mimochodom, story k tomu obrázku je že v poľskom LEGO Certified Store to dostali akurát ten deň a skúsenejší predajca odcestoval na Veľkú Noc domov. Mal nechať neurčité poznámky ako "dokladať UCS sety na poličky". Tak nejaký nováčik to zobral doslovne  >:D Ževraj sa aj 2 kusy predali kým to stiahli, nechápem prečo to nevedia blokovať na kase.

Tak ale na vine nie je ten mlady tym padom, ale ten co mu zadal nepresne instrukcie.

papluh

Záleží čo majú v podmienkach s TLG a akú majú štruktúru. Predpodkladám že majú za každú cenu dodržiavať "release date", za možnosť že to prešlo pokladňou nemože ani jeden z predavačov to si má ošetriť majiteľ.

U toho začiatočníka záleží aký dostal tréning, tipujem že tie krabice museli mať označenie nedávať na police. Otázne je či boli na to trénovaní a či vôbec vedia anglicky. Ono to asi nebude tak že tam robia len fanúšikovia, znajúci situáciu okolo releasov a vediaci angličtinu  >:D

mesje

Quote from: papluh on 31. Marec 2018, 13:23:27
tak záleží od toho za koľko kúpil ten pôvodný, ak v normálnom predaji tak škodovať nebude aj keby to predal aj po uvedení nového UCS, akurát to musí byť v dobrom stave a nebude to už samopredajné a vysokoziskové. Lebo zberateľov čo budú mať prachy a miesto na vystavenie starej aj novej verzie stále bude dosť.
No ak to kúpil od resellera za X-násobok navyše s vidinou že to potom strelí za ešte viac ...  >:D


ja som tu dilemu zazil zatial len pri carouseli, ci ist do noveho, ked mam stary (a predrazeny). Taj mahal bola presna kopia, tak nebolo o com. Ale asi ma to caka pri ISD - ked to asi znova vyjde, kde som kupoval povodny pouzity za nejakych 600e. Problem je, ze sa mi nebude chciet tu opachu celu rozobrat, a nanovo stavat ten isty model, i ked vynoveny. Skor nie, aj keby mal na tom clovek nieco ziskat...
Chapem ze reedicie potesia tych, co este nemaju povodny model. Ale uz to s tym prehanaju - je kopu stavieb, co dosial neboli ako UCS ani raz - zato niektore su uz 2x. Pri popularnych veciach ako Falcon ci Xwing je matematika jasna - predaju toho viac, akoby vydali prvy krat nejaky menej popularny model. Ale pri niektorych to uz chapem menej - napr ze radsej vydali druhy krat sandcrawler a teraz Ywing, ako by vydali prvy krat AT-AT.

papluh

Zaujímavé je že číslo ma nízke, akoby bol ten Y-Wing plánovaný na minulé leto. Tak ktovie ako sa im pomenili priority.
Ale jasné, že sety ktoré majú dopyt z minulosti sú ľahšie odhadnuteľné. Napríklad už len tým, že len rok dozadu bol Snowspeeder s cca rovnakou štartovacou pozíciou ako tento Y-wing. Takže optimalizácia v praxi...

papluh

#517
Tipol by som si,  že Poliaci tomu pomohli >:D
https://brickset.com/sets/75181-1?more-images


KLF

No a este fotka na porovnanie so starym UCS Y-Wingom.

[attachimg=1]

papluh

a detaily

75181 Y-wing Starfighter
US $199.99 – CA $279.99 – DE 199.99€ – UK £169.99 – DK 1799.00 DKK
Od 4. mája (bez VIP predpredaja)
1,967 dielov
Gold Leader minifig a R2-BHD droid
7/24 cm výška (bez/s stojanom), 61cm dĺžka a 30cm šírka

- otočný ion kanón na streche (cez prevod za kabínou), zaťahovateľné pristávacie lyžiny, miesto pre astromecha  8), otvárateľný kokpit  >:D, blaster pre pilota  >:D >:D https://images.brickset.com/sets/AdditionalImages/75181-1/75181_Box5_v29.jpg

https://brickset.com/sets/75181-1?more-images
https://shop.lego.com/en-AT/Y-Wing-Starfighter-75181


KLF

Asi nejaky polybag.

papluh

Hovorí sa o May the 4th prome, ako bol minule R2-D2

mesje

Quote from: KLF on 04. Apríl 2018, 10:52:22
Asi nejaky polybag.

R2D2 polybag bol krajsi...
ale dolezitejsia otazka bude, ake budu vtedy zlavy...

papluh

tak R2-D2 sa aj ľahšie robí z dielov kvôli tvaru, v tejto mierke toho BB-8 nedáš, teda ak nechceš aby vyzeral ako ten z TRU akcie stavania pre deti  >:D https://www.promobricks.de/wp-content/uploads/2017/10/lego-starwars-toysrus-bb8.jpg
Samozrejme by pomohlo proporciám ak by bola hlava menšia, ale na to nieje diel (2x2 malé a 3x3 hnusné). Takže telo väčšie s napr 6x6 dish, ale to by ich už stálo asi o dosť viac :D

mesje

Nejake info k May4 akcii 4.-6.5.:
- Polybag BB-8 k nakupu nad 75 usd (u nas asi 65eur) - polybag vraj bude len 1 den 4.5.
- 2x vip body k sw nakupu
- 20% zlava na vybrane sw sety, zatial ukazali kylo ren tie fighter.

Dost velka slabota, napr v porovnani s minulym rokom (mensie zlavy, horsi polybag). Dvojite body su na smiech, tie su casto plosne na vsetko lego. Zachranit to moze len keby dali do 20% zlavy nejake ucs, v kombinacii s 2xbodmi by to vyslo -28%. Vsetky ostatne bezne sety si vieme zohnat v lepsich cenach...