Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

STAR WARS

Started by Morandi, 13. Marec 2012, 18:04:34

« predchádzajúce - ďalšie »

P4tr1cius

 ;) Si neoblomný.  ;)

drdano

Ako ste sa chutne pustili do seba, ale treba aj takuto stiplavejsiu diskusiu... Tiez rozmyslam, co je lepsie - jeden X-wing??? - dva X-wingy??? Mne sa pacia oba, ten novy asi o kustik viac a keby som mal lowe a priestor, a keby som zbieral UCS-ka, urcite by som chcel oba. A ci bude cena toho starsieho stupat pomalsie ci rychlejsie, mi je uplne u prdele, pretoze ja ked LEGO kupim do zbierky, tak uz nepredavam.... Ale ako som uz pisal - mne to dava nadej, ze jedneho dna sa objavi uplne novy a este krajsi a vacsi (poctom dielikov) Millenium falcon....  :)) :)) :))
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

mesje

#77
Je inak pravda, ze ked uz robila UCS - dokonca druhy krat - tak by sa patrilo aby mal minimalne 2000 dielikov. Lebo 1500 a cca 500 v standardnom sete neni az taky obrovsky rozdiel. Pre mna UCS a exclusives sety musia byt velke pecky, kde 2000 dielikov je minimum.
Mne nevadi ze robia reedicie (resp. verzie c. 2) uz vydanych setov, aspon je sanca za rozumnejsiu cenu dostat sa k tymto skvostom. A ci ide o staru ci novu verziu mi je jedno, dolezite pre mna (a vela inych ludi) je, ze mam velky Xwing, ISD, falcon a pod. A radsej 2x vydat X-wing, ako raz nejaku blbost z clone wars, ci menej Snowspeeder alebo Jedi starfighter. Sice by som skor uvital ine reedicie, ale aspon nieco... a mozno sa dockam aj poriadnej Death Star (nie barbie domcek DS I ci odkusnutu DS II) ci falcona. Ale realnejsie je ze pojdu od najstarsich po najnovsie, a teda dalsim by bol rebel blockade runner.
Ale zaroven padlo jedno velke tabu, ze vraj TLC nerobi reedicie (verzie 2) exclusives setov - na konkurencnej stranke radi argumentovali, ze uz druhy krat sa TLC neoplati vydavat ten isty set, bla bla...

KLF

Brano, UCS a Exclusive su dve rozdielne kategorie. UCS sa vztahuje zvacsa (ak nie vylucne) na modely Star Wars. Ide o sety zamerane viac na model, ako na hracku. Zvacsa (nie vzdy!) maju 4-ciferny pocet dielikov.
Exclusive a Limited sety su sety, ktore nemusia byt v beznom predaji, zpravidla ich je vyrobenych menej, ako radovych katalogovych setov. Tam sa moze pocet dielikov pohybovat od 1 do 4-cifernej hodnoty. Ale ani v jednom pripade LEGO nerazi teoriu, ze UCS, alebo Exclusive/Limited musi byt nejaky megaset. No a este je tu kategoria Promo setov (na ktore sa orientujem ja), kde pocet dielikov nehra absolutnu rolu a cena sa niekedy splha vysoko nad UCS, ci Exclusive sety. Promo sety su to najvzacnejsie co clovek od LEGA moze mat. Takto Ti to doslova povie aj sprievodca v LEGO Vault.

Quote from: mesje on 15. Február 2013, 23:01:50
a mozno sa dockam aj poriadnej Death Star (nie barbie domcek DS I ci odkusnutu DS II) ci falcona.

No... ak vydaju znova Falcona, tak niektori zberatelia si zacnu viazat slucky. :P

mesje

Quote from: KLF on 16. Február 2013, 00:51:25
Brano, UCS a Exclusive su dve rozdielne kategorie. UCS sa vztahuje zvacsa (ak nie vylucne) na modely Star Wars. Ide o sety zamerane viac na model, ako na hracku. Zvacsa (nie vzdy!) maju 4-ciferny pocet dielikov.
Exclusive a Limited sety su sety, ktore nemusia byt v beznom predaji, zpravidla ich je vyrobenych menej, ako radovych katalogovych setov. Tam sa moze pocet dielikov pohybovat od 1 do 4-cifernej hodnoty. Ale ani v jednom pripade LEGO nerazi teoriu, ze UCS, alebo Exclusive/Limited musi byt nejaky megaset. No a este je tu kategoria Promo setov (na ktore sa orientujem ja), kde pocet dielikov nehra absolutnu rolu a cena sa niekedy splha vysoko nad UCS, ci Exclusive sety. Promo sety su to najvzacnejsie co clovek od LEGA moze mat. Takto Ti to doslova povie aj sprievodca v LEGO Vault.

No... ak vydaju znova Falcona, tak niektori zberatelia si zacnu viazat slucky. :P

No jasne, ale ked mam na mysli exclusive, tak nemyslim tie male blbosti a pod, ale modulary, taj mahal a pod. A prave v pocte dielikov sa tato kategoria podoba UCS v SW.

P4tr1cius

#80
Tie slučky niesú isté iba pri FALCONe, ale pri všetkých UCSkáchch, resp. pri všetkých najvzácnejších setoch (MODULARS,...).

Quote from: KLF on 16. Február 2013, 00:51:25
...este je tu kategoria Promo setov (na ktore sa orientujem ja), kde pocet dielikov nehra absolutnu rolu.....

LEGO je určite aj preto krásna hračka, lebo si z nej vyberie každý. Niekto PROMO, niekto CHIMAu, ďalší  SW... A to je len dobre. Ináč by sme každý zbierali to isté a to by bola nuda. No ale tvrdiť, že práve tento druh je najvzácnejší, pretože to povedal "Janko Hraško z Vikartoviec", je asi trošku prehnané. Pretože je fúra ďalších ľudí (z našich radov), ktorú by danú vec(i) nechceli ani zadarmo.

A práve ma napadla určitá paralela s ďalšou diskusiou na tomto fóre - Výstavy. Viete si predstaviť, aká by to bola výstava, keby každý z nás zbieral to isté...  ;D

KLF

Fakt nechapem, kde beriete to sebavedomie tvrdit, ze USC SW a Modular Houses su to najvzacnejsie od LEGA. :) Chlapci, mozno vas prekvapim, mozno sklamem, ale NIE JE TO TAK. To, co je ako vzacne urcuje trh podla poctu VYROBENYCH KUSOV a podla poctu KUSOV NA TRHU. A silne predpokladam, ze "Janko Hrasko z Vikartoviec" ma dost dobry prehlad o tomto. Ten si nakoniec viete spravit aj vy, len sa treba rozhliadnut.

mesje

Quote from: KLF on 16. Február 2013, 10:30:28
Fakt nechapem, kde beriete to sebavedomie tvrdit, ze USC SW a Modular Houses su to najvzacnejsie od LEGA. :) Chlapci, mozno vas prekvapim, mozno sklamem, ale NIE JE TO TAK. To, co je ako vzacne urcuje trh podla poctu VYROBENYCH KUSOV a podla poctu KUSOV NA TRHU. A silne predpokladam, ze "Janko Hrasko z Vikartoviec" ma dost dobry prehlad o tomto. Ten si nakoniec viete spravit aj vy, len sa treba rozhliadnut.

No jasne, ale promo sety a ine somariny sa nerataju :-) Je to len vzacne svojim vyskytom, nie spracovanim, velkostou, krasou a pod.

Morandi

nazvat promo sety somarinou mi pride dost odvazne. ::)

mesje

Quote from: Morandi on 16. Február 2013, 12:52:23
nazvat promo sety somarinou mi pride dost odvazne. ::)

ak to stoji 2 eura tak v pohode, ale trh je plny promo setov, polybagov a pod, kde sa umelo vystverala cena do nezodpovedajucich vysok...

Anatyt

#85
Ewok Village - cena by mala byt 250 €, co je podla mna dost!

Predstavenie modelu:



Danybůjek

Speciální comic conový set:

GentlemanA15

Váš názor na tie nové blastery? Čo bolo zlé na tých starých? :D

phoenicis

Každá zmena je v niečom lepšia, v niečom horšia.
Čo sa blasterov týka: staršie boli krajšie a vernejšie, nové reálne "strieľajú" :D - jedine v tom vidím pokrok - avšak na úkor dizajnu - čiže skôr mínus...

phoenicis

Mal už niekto v ruke Microfighters? Len ja mám pocit, že začali uťahovať opasky na kvalite krabičiek? Minimálne tie krabičky, ktoré som mal v ruke ja, boli také krehké, že som bol celkom prekvapený, že vydržali cestu až do obchoďáku bez väčšej ujmy... :P