Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

21309 - NASA Apollo Saturn V

Started by papluh, 28. Apríl 2017, 15:13:54

« predchádzajúce - ďalšie »

papluh

aaaah
21309 NASA Apollo Saturn V
1969 dielov za 119.99USD/EUR
cca 1 meter
od 1.6.
https://ideas.lego.com/blogs/1-blog/post/137


mesje

Perfektny set. Prekvapilo ma, do akeho velkeho setu islo TLG v ramci Ideas, ziadny kompromis, ale poriadny macek. Aj cena je dobra v pomere k poctu dielikov (6c/dielik !).
Toto je vzdelavaci set ako sa patri, nie 4 sliepky z NASA... pekne ukazane, ako sa oddeluju moduly a ako to cele fungovalo...

KLF

MUST HAVE! Taketo nieco bolo treba! A ma to aj edukativny rozmer. Btw. autorom nie je nik iny, ako podla MNA najlepsi LEGO dizajner sucasnosti - Mike Psiaki (navrhoval napr. Ferrari F40, novy kolotoc, atd.).

mesje

Quote from: KLF on 28. Apríl 2017, 15:59:49
najlepsi LEGO dizajner sucasnosti - Mike Psiaki (navrhoval napr. Ferrari F40, novy kolotoc, atd.).

aj Jamie Berard je spicka...

drdano

MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

killco

Tak sme sa dočkali obrázkov konečne.

papluh

No dnes sa mi dostala zatiaľ neoverená informácia  8) že Apollo 11 by malo mať premiéru v jednom z viedenských LEGO Stores a keďže dizajnér návrhu je Rakúšan mal by tam byť na podpisovanie...
A malo by to byť na konci mája ešte pred oficiálnym predajom...

... a takto sa začínajú fámy  >:D

papluh

Ak si niekto chce predstaviť ako to bude veľké, tu sú hi-res obrázky http://imgur.com/a/kSZcU
Tento obrázok http://i.imgur.com/RxeC8QS.jpg  keď si nazoomujem aby sedela veľkosť dielu tak na 24" monitore to je na cca 3 a 1/4 obrazovky na výšku

KLF

Este odpalovaciu rampu k tomu spravit a bude to uzasne dokonaly model! ;) Len pri tejto velkosti by ta komplikovana rampa musela byt superdielo! Ale som si isty, ze ju niekto spravi! ;)

martinn

Quote from: KLF on 30. Apríl 2017, 11:21:47
Este odpalovaciu rampu k tomu spravit a bude to uzasne dokonaly model! ;) Len pri tejto velkosti by ta komplikovana rampa musela byt superdielo! Ale som si isty, ze ju niekto spravi! ;)

žeby veľmajster na veldiela Buďo?  >:D

KLF

Nie, nie - to nie je jeho salka kavy. Nemyslel som nikoho konkretneho, ale skor niekoho zo sveta.

papluh

#11
priamo od autora
https://www.flickr.com/photos/110031852@N04/20097814359/in/album-72157646611021250/
aj s podvozkom
https://www.flickr.com/photos/110031852@N04/15030975997/in/album-72157646611021250/

Som zvedavý či by sa dalo spraviť to rozširenie na spodku tej rampy tak aby to unieslo váhu tej veže. Takto sú tie šíkmé nosníky len naznačené (a váhu nesú kolmé ktoré v reálne nie sú). Možno ak by tam bola tá stredová šachta, tak by sa dala spraviť tak aby bola nosná.
https://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/alsj/a11/ap11-69-HC-622HR.jpg

KLF

Clanok o LEGO Saturne V aj s galeriou.  K textu sa dostanete tak, ze kliknete vpravo hore "Zavriet galeriu".

Anupew

Az to tu niekto bude predavat, tak informujte o tom. :)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

KLF

Prvy zaber skutocneho modelu z prave prebiehajucej tohtorocnej LEGO INSIDE TOUR. Vidno ze nie je okruhla, co je trocha skoda, ale inak to asi neslo bez vyroby novych panelov.