Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

Fiat nuova 500 (cinquecento)

Started by legoholik, 19. Február 2021, 19:05:53

« predchádzajúce - ďalšie »

legoholik

Fakty:
Fiat nuova 500 (cinquecento)
Cislo setu: 10271
960 psc
Š. 11/d.24/v. 11 cm
Krabica:
Šmrncovná, farebná, na pozadí cinquecenta silueta kolosea, na zadnej strane detailne foto jednotlivých častí auta
Na boku karbice kótovaný rozmer lego modelu : Š. 11/d.24/v. 11 cm a skutočného Fiatu 500: š.1121/d.2970/v.1298 cm
brožúrka:
Nápaditá brožúrka, ktorá okrem návodu na stavbu modelu v kocke prezentuje históriu samotnej Fabbrica Italiana Automobili Torino, ako aj históriu samotného Cinquecenta od jeho predchodcu Fiatu500 Topolino a samotný Fiat nuova 500 od roku 1957 až po súčasnosť. Stručný popis je doplnený i fotografiami jednotlivých generácií tohto modelu s uvedením rokov kedy sa vyrábali. Brožúrka obsahuje taktiež obrázky dobových reklamných brožúr prezentujúcich Fiat 500 a zároveň obrázkový prehľad vývoja loga Fiatu od počiatku po súčasnosť.
Stavba:
Sáčky očíslované 1 až 3
Trvanie cca. 3 hodiny pohodovej jazdy. Nič zložité. Prekvapilo azda len to že kľučky dverí sú asi z korčule, nechápem čo majú predstavovať dve ,,páčky" z anténiek umiestnené na dlážke medzi resp pod sedadlami za šaltpákou a pred ručnou brzdou. Žeby páčky posúvania a odklápania sedadiel? Žeby si na taký detail spomenuli? No a sedadlá držia na mieste nejaké ručičky pandrláka z neviem akého setu. Maska je tvorená okrem loga aj kockami - rohmi, ktoré napr. v Kingdoms setoch mali kone na hlavovej maske.
Emócie:
Malé milé roztomilé autíčko. Peknučký exteriér aj interiér s množstvom funkčných detailov. Otvárateľná predná aj zadná kapota a dvoje dverí a látková otvárateľná strecha. Pod prednou kapotou je rezervné koleso a benzínová nádržka a vzadu je pod kapotou pekne navrhnutý motor. Na zadnej kapote je zároveň nosič ,,záhradka" s roztomilým kufríkom pokrytým nálepkami štátov ako Poľsko, Taliansko, Švajčiarsko, Švédsko, Dánsko a Nemecko, v ktorom sa ukrývajú maliarske potreby – paleta, farby a štetec. Osviežujúcim detailom je maliarske plátno s namaľovaným Fiatíkom v popredí a koloseom v pozadí. Nechýba ani stojan na maliarske plátno, ktorý sa však len horko ťažko zmestí do malého autíčka.
Silueta auta sa spredu aj z bokov naozaj vydarila, no neviem sa zbaviť pocitu, že zadok auta skôr pripomína Poľského Malucha, ako Fiat 500 nuova.
Celkový dojem je však pozitívny a nie je autíčku čo vytknúť. Farebné, roztomilé, hrateľné, pestré...skrátka lego ako má byť.
Prekvapilo až príliš veľké množstvo zvyškových kociek z ktorých som niektoré uplacíroval a našiel som im nové miesto. Najviditeľnejšia je brutálna strieborná koncovka výfuku.





drdano

Pekna mini-recenzia... tento setik ma zaujal a od jeho kupenia ma odradilo iba moje rozhodnutie nevybocit z mojej prisnej zberatelskej linie TECHNIC-MODULARY-COLLECTIBLE MINIFIGURES.... Trosku zapracuj na kvalite fotiek a mozno by to chcelo zopar zaberov aj zo samotnej stavby (nie milion ako pri mojich nekonecnych recenziach  >:D >:D >:D )... ale inak vdaka za info a normalne uvazujem, ze Cinquecento a Koloseum si zadovazim ako fanusik talianskeho povestneho "la dolce vita".... Thumbs up....

PS - polsky maluch a Fiat 500 nemali daleko od seba... ved mali rovnake creva....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

KLF

Quote from: legoholik on 19. Február 2021, 19:05:53
nechápem čo majú predstavovať dve ,,páčky" z anténiek umiestnené na dlážke medzi resp pod sedadlami za šaltpákou a pred ručnou brzdou.

Myslis toto? Neviem ani ja, ale mozno sytic.

[attachimg=1]

Quote from: legoholik on 19. Február 2021, 19:05:53
No a sedadlá držia na mieste nejaké ručičky pandrláka z neviem akého setu.

Toto si mal nafotit v recenzii!

Inak snazil som sa najst, kedy a kde sa pouzivali tieto klasicke dvere a kedy "samovrazedne" dvere, ale nenasiel som. Ty nevies?

janicko

bye

legoholik

Quote from: KLF on 19. Február 2021, 23:08:41
Myslis toto? Neviem ani ja, ale mozno sytic.

[attachimg=
Presne tieto packy.

Toto si mal nafotit v recenzii!
Rucicky som nafotil, ale viac foto uz sa sem dat nedalo tak som musel selektovat.

Inak snazil som sa najst, kedy a kde sa pouzivali tieto klasicke dvere a kedy "samovrazedne" dvere, ale nenasiel som. Ty nevies?
Toto netusim

legoholik

Quote from: drdano on 19. Február 2021, 20:46:13
Pekna mini-recenzia... tento setik ma zaujal a od jeho kupenia ma odradilo iba moje rozhodnutie nevybocit z mojej prisnej zberatelskej linie TECHNIC-MODULARY-COLLECTIBLE MINIFIGURES.... Trosku zapracuj na kvalite fotiek a mozno by to chcelo zopar zaberov aj zo samotnej stavby (nie milion ako pri mojich nekonecnych recenziach  >:D >:D >:D )... ale inak vdaka za info a normalne uvazujem, ze Cinquecento a Koloseum si zadovazim ako fanusik talianskeho povestneho "la dolce vita".... Thumbs up....

PS - polsky maluch a Fiat 500 nemali daleko od seba... ved mali rovnake creva....

Fotim to na pravekom mobile.foto z digit fotaku maju vela mega a sem sa to neda kvoly velkosti suboru zavesit. No a foto zo stavby by bolo nudne nakolko je to ozaj jednoducha pohodova jazda a nit tam co specialne fotit ako napr. Pri techniku.

janicko

Zapol si zapalovanie klucom, a potiahnutim  tej packy si nastartoval
bye

KLF


danny01

Quote from: KLF on 20. Február 2021, 10:23:10
Ty kokos, fakt! :D To vidim 1x! :o

https://youtu.be/psaV3T5J_CI?t=80

Ja som mal polskeho "Malucha" a povodne tam bolo tiez startovanie packou. Prerobil som si to na klucove.  O0
Dnes uz by som to nechal tak, z nostalgie.