Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

zostatkové kocky

Started by legoholik, 13. August 2014, 15:27:07

« predchádzajúce - ďalšie »

legoholik

Urcite vsetci viete, ze po slavnostnom zostaveni vysnivaneho setu Vam vzdy zostane niekolko zvysnych kociek, ktore su jednoducho navyse. Zamyslel sa uz niekto nad tym, resp. vie niekto odpoved na to preco ausgerechnet take kocky zostanu a nie ine? Aky to ma zmysel? Je v tom nejaky kluc podla coho je to tak? Je to naschval, je to chyba?

Neviem ako Vas, ale mna toto zaujima od nepamati. Tie kocky bud vzdy vyuzijem a "vylepsim"nim trochu set alebo jednoducho odlozim.

MiKeL

Kedze su to viac menej vzdy tie najmensie dieliky, ktore sa lahko postracaju ci polamu, tak predpokladam, ze prave preto, aby mal clovek nahradu. Aspon ja to tak beriem, ale tiez to nemusi byt pravda a dovod je uplne iny. ;)

STARHAWK

Myslim ze je to prave pre tie krpate kocky co sa daju lahko stratit. Este sa mi nestalo aby extra part bol nejaky vecsi brick. Vecsinou je to nieco 1x1 alebo nejaky maly doplnok a pod.

papluh

Vo vyrobe nam hovorili, ze je to kvoli presnosti vazenia po pridavani dielov do sacku. Zavisi to od samotneho dieliku, ich poctu, kombinacie dielov v sacku a ich poctu. Takze v zaujme znizovania pravdepodobnosti, ze bude chybat dielik a budu platit postovne za novy ;)
Urcite vynimky byvaju zbrane a pod.

STARHAWK

Znie logicky. Radsej ti daju jeden pididielik co sa ani neda odvazit navyse ako by tam mal chybat :)

MiKeL

Quote from: STARHAWK on 14. August 2014, 08:15:21
Znie logicky. Radsej ti daju jeden pididielik co sa ani neda odvazit navyse ako by tam mal chybat :)

To postovne za zaslanie toho dielika je urcite vyssie ako cena samotneho dielika, takze to urcite zmysel dava. ;)

legoholik

vidim ze som rozprudil vcelku slusnu debatu O0 . vacsinou ide naozaj o najdrobnejsie kocky najma rozne "ja ich volam blinkre" a antenky v roznych farebnych vyhotoveniach no napr. pri sete ghostbusters mi zostala navyse jedna vysielacka (y)

matt251

Quote from: papluh on 14. August 2014, 01:48:53
Vo vyrobe nam hovorili, ze je to kvoli presnosti vazenia po pridavani dielov do sacku.

Chybicky sa stavaju aj pri vazeni:

set 10193 - Chybal mi jeden TAN brick 1x1, miesto toho som tam mal 8x 3037 Black  + Rozne velkosti bricku v Medium Blue na druhy dom.
Najprv som si myslel ze som celu budovu postavil zle  ;D

set  4842 - Ked porovnam nahradne diely z BL s tym co som tam mal ja,  tak som mal navyse 4x Technic Axle, ktore sa v sete vobec nevyskutuju,  2x Tan brick...
Pripajam aj fotku - http://www.tatralug.sk/forum/index.php?action=dlattach;topic=144.0;attach=1756;image

Posledne som rozoberal sety 10681 - z 2setoch zo 7 tam bolo tiez navyse ako uvadza BL. Ale na druhu stranu BL nie je svaty (peace please  ::) ).

Najvacsi omyl s ktorym som sa stretol bol v sete 60024 -  Miesto snehuliaka som mal dalsi gril.

Posledna pikoska bol CMF Aztec Warrior zo 7serie.  Kedze vsetky CMF identifikujem hmatom, ani tento nebol vynimka. Vzdy hladam aspon dve polozky pre 100% istotu. Prvy diel bol stit, cize to mohol byt Aztec alebo Viking Woman. Nasiel nohy a bolo potvrdene ze je to Aztec kedze Viking ma suknu. No nenasiel som ostep ktory je cez cely sacik, tak som dodatocne hladal ostep. Po asi dvoch minutach zvachlania sacku som sacik otvoril a hla... Ostep nikde  :o :o :o

KLF

Ja som mal chybu v CMF 10. serii - miesto jedneho vyobrazeneho figa som tam mal dakeho pozlateneho...

matt251

Quote from: KLF on 14. August 2014, 10:09:56
Ja som mal chybu v CMF 10. serii - miesto jedneho vyobrazeneho figa som tam mal dakeho pozlateneho...

To je tovarenska chybicka, skratka odpad... odkupim to od teba za nakup plus prihodim 1€ navrch  ;D

KLF

Uf.. ja som ho dal hracich boxov na vystave, ze nech sa deti hraju.

drdano

Quote from: KLF on 14. August 2014, 10:13:02
Uf.. ja som ho dal hracich boxov na vystave, ze nech sa deti hraju.

Dobre si spravil...  (y) (y) >:D >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)