Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 31249 krát)

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 2608
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #240 : 05. Jún 2019, 13:14:08 »
Dnes je naraz tá nášivka aj tá mala raketa. Aspoň mne sa to podarilo asi hodinu dozadu objednať.

Odhlásený Bača

• Príspevkov: 17
« Odpoveď #241 : 05. Jún 2019, 14:06:00 »
Dnes je naraz tá nášivka aj tá mala raketa. Aspoň mne sa to podarilo asi hodinu dozadu objednať.
Ja som to objednal už ráno. Teraz sú tam doobjednávky a sú s raketkou ale bez nášivky.

Odhlásený killco

• Príspevkov: 369
    • Brickset
« Odpoveď #242 : 05. Jún 2019, 20:04:19 »
Neodolal som a objednal som asi hodinu po polnoci a išlo to. Tak som teraz zvedavý, lebo je to tam môj prvý nákup.

Odhlásený killco

• Príspevkov: 369
    • Brickset
« Odpoveď #243 : 05. Jún 2019, 21:11:30 »
Tak a už došiel mail, že majú veľa objednávok a že sa dodanie predĺži 1-2 dni. Dúfam teda že odosielajú podľa času uzatvorenia objednávky  a nie nejako protekčne že najskôr Západ a potom východ.

Odhlásený Bača

• Príspevkov: 17
« Odpoveď #244 : 06. Jún 2019, 00:06:33 »
Tak a už došiel mail, že majú veľa objednávok a že sa dodanie predĺži 1-2 dni. Dúfam teda že odosielajú podľa času uzatvorenia objednávky  a nie nejako protekčne že najskôr Západ a potom východ.
To isté u mňa.
Ináč 7 najnovších príspevkov v tomto vlákne by asi bolo dobré premiestniť do CREATOR EXPERT vlákna.
« Posledná zmena: 08. Jún 2019, 07:30:23 od Bača »

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 2608
« Odpoveď #245 : 11. Júl 2019, 03:09:29 »
Tak nastala avizovaná zmena vo VIP klube.
Niečo k tomu je popísané po anglicky tu
a po nemecky tu a tu

Ale nebol by to LEGO online Store ak by tam neboli problémy  >:D
Ani ja sa neviem prihlásiť do svojho konta, stále ma to točí dokolečka na Shop stránke tak môžem referovať len z prečítaného

Zber a hodnota
Čo sa týka nákupov tak sa nič veľkého nemení. Podstatná zmena je hlavne v číselnej konverzii. Už to nieje, že 1 Euro = 1 VIP bod. Referenčná hodnota je 1 DKK = 1 VIP bod a pre ostatné meny je to cca odvodené z aktuálneho menového pomeru k DKK
€1 = 7.5 VIP bodu  ( iné meny £1 = 8 VIP bodov, US $1 = 6.5 VIP bodu, CAD $1 = 5 VIP bodov, AU $1 = 4.5 VIP bodu, NZ $1 = 4 VIP bodov, 10 zl = 1.5 VIP bodu)
Avšak základná hodnota je 750 VIP bodov je 5 Eur, takže stále platí že 100 Eurový nákup má 5% naspäť
Akurát si treba zvyknúť na nový prepočet napr 1500 bodov je za 200 Eur nákup a dáva 10Eur zľavu. No ... bude sa to horšie počítať  >:D

Pár bodov v hodnote pár centov sa dá získať jednorazovo nejakými aktivitami, teraz je to za návštevu sociálnych sietí a odpovedania na 2 otázky (4x 25 bodov)

Použitie
Tu je zmien celkom dosť.

Najpr to pôvodné použitie, tj konverzia na zľavu. Ako som písal hore tak stále platí za  5 Eur za 100 Eur nákupu.
Akurát mechanizmus aktivovania sa zdá sa že mení.
Pre online nákupy si to treba na stránke konvertovať na 5 - 20 - 50 -100 Eurové kupóny ktoré sa zadajú pri kúpe. Ako to bude rýchle a stabilné ? Zatiaľ to moc nefunguje. A vyzerá to tak, že kupóny budú mať 30 dňovú platnosť, čo potom s nimi bude neni jasné.
Na použitie vo fyzickom LEGO Store sa ešte bude musieť násť pár dobrovoľníkov čo to otestujú.

Z nových použití
- lístky do súťaží/tomboly - zatiaľ nič a nieje jasné či budú mať všetky krajiny viď obmedzenia predošlých súťaží
- lístky do LEGOLANDu/Discovery Centra/LEGO House - ak platia zobrazené bodové hodnoty (4000/1500/2500) tak sa jedná cca o polovičné jednorázové bežné vstupy a môže to byť zaujímavé (otázne je či podobné zľavy nie sú aj na iných inetových portáloch)
- rôzne produkty - sú tam blbosti typu CITY omalovánky (ale zas ich bodová hodnota je zodpovedajúca ...  1 klik na Instagram = 2,5 omalovánky :D ) a potom rôzne promo veci. Veľa je tam posterov, od obyčajných za menej ako 5E po veľké podpísané aj za 20E. Mustang prívesok za niečo cez 5 Eur, Iconic VIP Set polybag za menej ako 5E. Trhákom bol Bat-Pod 5004590 za 100 Eur v bodoch ale ten bol ževraj hneď preč. Kto bol rýchly, mal tam tie body a fungovalo mu to tak si mohol slušne zarobiť/ušetriť ... teda ak mu to príde  >:D

ak by sa to malo zhrnúť tak
- konverzia nákup - body - zľava zostáva nezmenená (okrem ľudí ktorí vedeli využívať obchody rôznych mien  >:D )
- ale flexibilita použitia zliav sa ešte ukáže, najskôr bude o niečo znížená
- nové odmeny sú zatiaľ špecificky použiteľné (pre výhodnejšie lístky do parkov) alebo majú veľkú neurčitosť (ktoré bonusy sa tam dostanú a za koľko)
- je vysoko pravdepodobné že vec čo fungovala online relatívne stabilne už nebude >:D

Odhlásený mesje

• Príspevkov: 1557
« Odpoveď #246 : 11. Júl 2019, 15:54:42 »
no ledva sa ludia vyznali v predoslom systeme, kedy sa oplati uplatnit body, kolizia s inymi zlavami a ako to pocitat, atd, a uz to menia zas... bude to len riadny gulas...
este doplnim, ze ak mal niekto viac kont, tak mu ich zlucia a vraj dalej bude fungovat len jedno, ak tomu rozumiem tak to posledne pouzite . samozrejme nespecifikuju, ktore konkretne vyhodnotili ako ostavajuce konto. Co ale bude s kartami vydanymi k tym viac kontam, to netusim... asi to chce len pokus-omyl.
Namiesto toho aby vymyslali tieto nezmyselne zmeny a traposiny typu body za aktivity vo socialnych sietach, mali sa radsej sustredit na sfunkcnenie ich mizernej web stranky, ktora je nadalej v zufalom stave a nestabilite...