Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 22183 krát)

Odhlásený j.dodo

• Príspevkov: 345
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #150 : 09. Júl 2018, 10:40:26 »
Pri tomto cenovom nastaveni a absencii akychkolvek vyhod (2xbody, bonusy, zlavy) je to cisto alltoys2, dokonca alltoys je aktualne lepsi, lebo ma obcas zlavy. Takze to ani nemuseli pre slovensko v takejto podobe vobec robit...

Inak nechapem, preco maju byz rozdiely v regionoch co sa tyka napr. bodov.. ved si taky isty clen, ci si nemec alebo slovak.. preco nemozu dat jednotne pravidla pre vsetkych? ved by to bolo urcite aj jednoduchsie na progranmovanie...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

• Príspevkov: 1475
« Odpoveď #151 : 09. Júl 2018, 10:50:05 »
Inak nechapem, preco maju byz rozdiely v regionoch co sa tyka napr. bodov.. ved si taky isty clen, ci si nemec alebo slovak.. preco nemozu dat jednotne pravidla pre vsetkych? ved by to bolo urcite aj jednoduchsie na progranmovanie...

Jednoducho, u nas neni skoro ziadna konkurencia, tak si mozu dovolit vyssie ceny, ziadne akcie, atd. V nemecku by im to bez akcii a bonusov kupoval na shop@home len uplny blazon, kedze tam maju kopu retazcov s ovela lepsimi cenami.

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 2232
« Odpoveď #152 : 09. Júl 2018, 15:24:08 »
Netreba byť vzťahovačný a riešiť ako nášmu úbohému národu ubližuje LEGO, športoví rozhodci, atď atď  ::)
Ešte raz zopakujem, tie rozdielne ceny od DE sú u kopca iných aj "západných" aj Euro krajín. Dokonca taký domáci Dáni majú ceny aj po prepočte kurzu a DPH (19 vs 25%) stále o 10% vyššie ceny napr u Chirona a vyššie ako my...
Čo samozrejme nevysvetluje logiku nastavovania cien keď aj pri jednej téme a ročníku lietajú percentá navýšenia hore-dole.
Ceny na online shope zodpovedajú katalalógovým. Dalo sa očakávať, že to nebude rovnaké ako v DE keď ani katalóg nieje. Ideálne je sa spýtať (ne)lokálneho zastúpenia, viď citácia dole.

Vynášať súdy typu "Takze to ani nemuseli pre slovensko v takejto podobe vobec robit..." hneď na začiatku je dosť divné, najmä ak to ide od niekoho kto tu stále opakoval ako na SK neposielajú.

Čo sa týka absencie akcií tak by som im nechal nejaký ten mesiac či štvrť rok času, však sa jedná o stránku čo nevie poriadne zariadiť ani prvotné predaje vlastných prémiových produktov ... áno je to asi taká "poľahčujúca okolnosť" ako alkohol a zodpovednosť, ale je možné že len zas niečo nezvládli a neboli na to pripravený (inými slovami tú akciu riešil niekto iný ako pridávanie krajín) Ak by sa to časom zrovnalo tak by to bol dosť precedens, že okrem rozdielov v promo pre Ázia-Amerika-Európa by sa to delilo ešte aj v Európe. Väčšina akcií fungovala všade.

No a nakoniec VIP - narozdiel od obchodu má zvlášť podmienky a podľa nich by sme ani my čo máme kartu z Rakúska nemali byť akceptovaní, lebo nemáme sídlo vo vymenovaných krajinách, viď https://shop.lego.com/cs-CZ/Podminky  Ešte to nieje pre SK, či to bude. Inak v tom niesme sami, aj Slovinci pribudli ešte nemajú VIP. Ale keď pribudla napr Kórea časom dostali aj VIP.

Poděkujte Mečiarovi; kdyby on a další nacionalisté nerozbili bez referenda Československo mohli jste mít stejné výhody jako máme teď my...
K tejto poznámke len toľko že oficiálne spadáme pod LEGO Trading v Prahe, tak keď si žiadali LEGO Shop pre domáci trh prečo nie aj pre ten druhý z ktorého ryžujú ...  (ak sa to teda od minulého roka nezmenilo, ale tipujem že si nenechajú dobrovoľne ukradnúť časť objemu a nechať vzniknúť separátnu pobočku na Sk)

Odhlásený mesje

« Odpoveď #153 : 09. Júl 2018, 15:52:33 »
Argumentovat, ze je to na hovno s cenami aj inde, je akoby tvrdit, ze kradnu vsetci, mozem aj ja. S cenami to neni v poriadku ani u nas, ani v holandsku, ani inde. Mozno iba v madarsku s tou ich 27% dph a lokalnou menou. Ja som ani netvrdil, ze krivdia iba nam, ale ze aj ine krajiny to maju zle. Ale to neznamena, ze je to ok. Prave toto je nieco, co mozme tvrdo kritizovat, nejde tu o set a subjektivny pohlad na to. Akceptujem vyssie ceny len tam kde neni euro. Mimochodom, ani lokalna mena neni dovod, ako vidno pri UK, ktore pada do brexitovej priepasti, ale nevadi im byt z nich pokakani a davat tam nizsie ceny. Papluh, planujes aj z toho nasho webu nieco objednat? Ak nie, tak je obhajoba toho paskvilu cisto ucelova a nasilu. Ak to ma byt v takejto podobe, tak to radsej vobec, lebo takto stracame argument na to, aby tu dali shop - povedia, ze mate. Ze je z toho trapny alltoys2, uz nebude nikoho trapit. Jediny argument co berem je to, ze je to len v rozbehu a postupne pridaju dalsie moznosti, ako 2x body a podobne.

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 4212
    • Moja zbierka
« Odpoveď #154 : 09. Júl 2018, 17:20:05 »
K tejto poznámke len toľko že oficiálne spadáme pod LEGO Trading v Prahe, tak keď si žiadali LEGO Shop pre domáci trh prečo nie aj pre ten druhý z ktorého ryžujú ...  (ak sa to teda od minulého roka nezmenilo, ale tipujem že si nenechajú dobrovoľne ukradnúť časť objemu a nechať vzniknúť separátnu pobočku na Sk)

Tak, tak. Inak na SK pobocka bola - LEGO Trading Slovensko, ale prevzali to Cesi. Neviem, ci pod Cesko nespada dokonca aj Madarsko.

Odhlásený papluh

« Odpoveď #155 : 09. Júl 2018, 17:46:37 »
Správna otázka je či si tam kúpim niečo čo teraz nakupujem na rakúskom online LEGO Shop. Teda z pohľadu niekoho, kto s tým nekšeftuje a netočí promo sety, ale kupuje len na aktuálnu spotrebu a "do zásoby". Keď sa pozrem rok dozadu tak = Snowspeeder (v zľave) na May 4th aj kvôli BB8 promu, Diner (bez zľavy) na anniversary promo, nejaké vianočné výpredaje Caterham, nejaký Brick Friday výpredaj, MF UCS (stratený  >:D ), normál MF (v zľave) na May 4th 2017 aj kvôli R2D2 promu.  Takže, v podstate kupujem len kvôli promu a v zľave. Doplnené o seasonaly a PF komponenty ako výplň, ktoré stoja rovnako (u PF asi u polovice). Zvyšok z oficiálneho zdroja si kupujem v kamennom obchode v jednom z tých 4 dní do roka kde mi to na ten jeden kus na osobnú spotrebu stačí  >:D

Samozrejme nejakého Chirona a pod sa nechystám kúpiť z online Shopu ani v AT ani na SK pokiať to nebude porovnateľné s kúpou inde. Ale kto nemá čas, možnosť atď behať po internete, prepočítavať a riskovať amazon, alebo súperiť v rýchlo klikaní ak nastane nejaká výhodná akcia, tak prečo nie.

Osobne sa to u mňa teda bude lámať na tom aké budú akcie, promá a ponuka. A či to čo chcem bude predražené oproti AT (nie všetko je). Neviem ako iní, ale ja svojmu kontaktu vždy niečo dám za ochotu, plus keby som tam nechodil nakupovať bežne aj benzín, takže nákup z AT nieje úplne bez prirážky...

Nechápem čo je za problém s tým porovnaním s Alltoys ?? Jednoducho LEGO Shop má všade oficiálne katalógové ceny.
Tak isto sa môže Nemec sťažovať že ... LEGO Shop je *** lebo tam má Galerie Kaufhof či TRU. Alebo Amík, že má Walmart, Target,...
Keď sme pri tom, skús mi dať nejaký príklad bežného tovaru kde by výrobca poddrbával predajcov tým, že by sám priamo predával pod katalógovou cenou ktorú doporučuje práve tým predajcom. A cez internet voľne dostupne každému konzumentovi, tj nebavíme sa factory shopoch kde musí prísť zákazník priamo na jedno konkrétne miesto...

Takže treba oddeliť Shop od katalógových cien.
Cenotvorba tých katalógových je asi z kryštálovej gule v LEGO plaste, láme svetlo podľa uhla pohladu...
« Posledná zmena: 09. Júl 2018, 19:55:14 od papluh »

Odhlásený mesje

« Odpoveď #156 : 09. Júl 2018, 21:03:49 »
Tak nakupujes ako asi vsetci tu, tj v tejto podobe je SK SAH aj pre teba nepouzitelny. Uvidime, ci zavedu tie akcie, to potom moze byt zaujimave pri lacnejsich setoch, kde sa uspora 5 eur neoplati kvoli cirkusom s dovozom (ako vravis, benzin resp otravovanie ludi). Cenotvorba moze byt nezavisla od oficialneho distributora, ten aj tak casto ma zlavy vacsie ako SAH (bezne sa stava, ze v sieti pompo/alltoys je 50% zlava a v SAH na to iste 30%). Ale zase ak by davali distributorovi vyssie ceny, maju pruser s monopolom. Otazne je, ci do SAH budu dodavat cez lego trading, alebo nezavisle.

Odhlásený papluh

« Odpoveď #157 : 09. Júl 2018, 22:52:07 »
Lenže ako píšem v podstate to platí aj o rakúskom SAH. Jedine čo ho drží (pre mňa) sú akcie a promá ... a dostupné alternatívy.
No a ak by tieto neprišli na SK tak ako som písal to by bol dosť precedens, lebo sa nebavíme o rozdiele LCS vs oficiál shop, oficiál vo verzii pre jednu krajinu a pre inú. Kedysi boli akcie tam alebo inde, ale v poslednej dobe sú v Európe synchronizované.

Zľava a katalógová cena sú dve rôzne veci. Katalógy sú pre predajcov a ešte som nevidel že cena tam je iná ako online v SAH. Teda aspoň v DE a ešte som porovnával nejaký čo som si doniesol zo služobky a nechápal tie vysoké ceny ale online som ich našiel tiež.

Ale to s tými synchronizovanými zľavami je zaujímavé, to som si všimol viackrát, aj medzi krajinami. Napríklad aj to nové Artic lietadlo s mačkou sa ocitlo v zľave tu aj v DE.
« Posledná zmena: 10. Júl 2018, 00:31:00 od papluh »

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 4212
    • Moja zbierka
« Odpoveď #158 : 23. August 2018, 09:20:41 »
From our friends in Shop@Home we've received this announcement:

The Official LEGO Shop has had exciting news this summer, as its expanding into 5 new countries, including Slovakia, Greece, Latvia, Estonia and Slovenia.

This expansion marks 29 countries globally - where shoppers can enjoy the full LEGO Shop experience, including access to the full assortment, exclusive products and promotions each month, extended line items and other unique services like Pick-A-Brick.

To commemorate this milestone, LEGO Shop is running a promotion in [INSERT COUNTRY] with an opportunity to “Win a one-of-a-kind buildable flag”. This extremely limited and rare set is not available for purchase anywhere. To enter simply make a purchase in [INSERT COUNTRY] and you’ll automatically be entered for a chance to win (alternatively, you may send an email to WinaFlag@LEGO.com, no purchase neccessary). Hurry – this special promotion ends September 23rd. Visit [INSERT URL FROM BELOW] now to learn more!

The URLs for the campaigns are:

Slovakia https://shop.lego.com/en-SK/lego-shop-slovakia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-955

Greece https://shop.lego.com/en-GR/lego-shop-greece-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-953

Latvia https://shop.lego.com/en-LV/lego-shop-latvia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-954

Estonia https://shop.lego.com/en-EE/lego-shop-estonia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-952

Slovenia https://shop.lego.com/en-SI/lego-shop-slovenia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-956

Feel free to share this information with your communities.

ila_rendered
« Posledná zmena: 23. August 2018, 22:44:37 od KLF »

Odhlásený papluh

« Odpoveď #159 : 27. August 2018, 23:06:30 »
Tak Xtra sáčky sú už nahodené online.
https://shop.lego.com/en-SK/Food-Accessories-40309
Myslíte, že sa podarí vyreklamovať toto ?  >:D  >:D
anglicky keďže to je na SK verzii
Citovať
This fun pack features 30 food accessory elements, including a crate, turkey and 2 each of chicken legs, fish, ice creams, grapefruit slices, bananas, croissants, carrots, money bills, cookies/muffins, chocolate bars, broccoli and cups.
nemecky v Rakúsku
Citovať
Das tolle Zubehörset enthält 30 Lebensmittelelemente, unter anderem eine Kiste, einen Truthahn und jeweils 2 Hühnerschenkel, Fische, Eiswaffeln, Grapefruitscheiben, Bananen, Croissants, Karotten, Geldscheine, Kekse/Muffins, Schokoriegel, Brokkoliköpfe und Tassen.
češi to budú mať trocha horšie
Citovať
Tento zábavný balíček obsahuje 30 doplňkových dílků ve tvaru jídla, včetně krocana, 2 stehen, ryby, zmrzlinu, plátky grepu, banány, croissanty, mrkve, sušenky/muffiny, tabulky čokolády a hrníčky. Součástí jsou také dílky bankovek a bedna.
« Posledná zmena: 27. August 2018, 23:09:53 od papluh »

Odhlásený BRICKPARK

• Príspevkov: 36
  • Web-shop
    • BRICKPARK
« Odpoveď #160 : 22. September 2018, 20:16:46 »
Čert nám malým predajcom bol toto dlžen.
Webshop:   www.BRICKPARK.sk

Odhlásený papluh

« Odpoveď #161 : 02. Október 2018, 11:18:57 »
1. ^^^ však kladivo na malých predajcov je tu Dráčik, nie ? Tento obchod s katalógovými cenami, tam aj niekto kupuje ?  >:D ^^^

2. Tak sa priznajte, kto si tam niečo kúpil aby skúsil vyhrať vlajku ?

3. Tento spôsob na pridanie Harry Potter polybagu mi prešiel aj na SK verzii, teda aspoň do košíka, neviem či to naozaj príde, ešte je to na ceste  >:D
Na stránke je dole link https://www.promobricks.de/lego-harry-potter-30407-polybag-gratis-mit-gutschein-code-im-online-shop/68773  "Gutschein-Code abholen"
Otvorí sa nová stránka kde treba kliknúť na skrytý kód. Ten sa vygeneruje (je jednorázový). Okrem toho sa otvorí nemecký shop, tak odporúčam v inom prehliadači/anonymnom móde ak máte niečo v košíku na SK verzii (najmä PaB / B&P ktoré ľúbia miznúť)
Kód zadať v košíku / pri dokončovaní (mne to najprv vyskočilo bez obrázku len ako číslo, ale po refreshi sa tam objavil)

Odhlásený mesje

« Odpoveď #162 : 02. Október 2018, 11:45:18 »
1. ^^^ však kladivo na malých predajcov je tu Dráčik, nie ? Tento obchod s katalógovými cenami, tam aj niekto kupuje ?  >:D ^^^

no co som zatial pozeral, tak sa tam oplati kupit len lod vo flasi, ostatne predrazene....

a kto sa nahodou chystal na kazdorocnu kombinaciu dvojitych bodov a zaujimaveho bonusu, tak bieda:

https://www.promobricks.de/lego-store-flyer-oktober-2018-gratis-zugaben-und-doppelte-vip-punkte/69070

2x body len na 2 sety a blba nastenka na figy...

a november akurat klasicky black friday, snad ten to zachrani....

https://www.promobricks.de/lego-store-us-flyer-fuer-november-2018-brick-friday-und-vestas-wind-turbine/69068