Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 23439 krát)

Odhlásený juroo

• Príspevkov: 6
Re: BrickLink
« Odpoveď #30 : 09. Apríl 2014, 22:58:02 »
a okrem tej stránky ešte nejaká iná ?

Odhlásený STARHAWK

• Príspevkov: 1074
« Odpoveď #31 : 10. Apríl 2014, 10:46:53 »

ani moc nie.

Bricklink je biblia pre ludi zaoberajucich sa LEGOm podla mna.
Je tam mnoho predajcov zo slovenska a ciech. Cize zaplatis prevodom na slovensky ucet a lego dostanes slovenskou postou napr. Idealne ak je predajca v tvojom okoli ako napr Friend v Blave a mozess si k nemu skocit osobne prevziat objednavku
Clovek si vie zohnat presne tie suciastky / figurky / cele sety ktore potrebuje.
Je to velmi prehladne.
Je to zabehnute a bezpecne - kupuj iba od predajcov s dobrim feedbackom.

Iny zdroj je uz iba
- LEGO.COM webstranka+kammene obchody - ma tiez pick a brick ale vyber kociek je velmi obmedzeny
najblizsi kammeny obchod je vo Viedni ci pri Viedni
- Bazos a podobne fora kde kupis mozno kiloware (lego na vahu), neda sa tam moc hladat
- lego fora ako je toto napr
- ebay

nepoznam inu stranku ako Bricklink kde by sa prehladne dalo nakupovat konkretne suciastky v konkretnych mnozstvach
este ak tak nejake webshopy som videl ze predavali aj po suciastkach ale vecsinou mali ceny vyssie ako na BL

Takze silne doporucujeme Bricklink. Osobne som tam uz spravil minimalne 50 nakupov. Objednavam len z EU krajin. Tuna na fore sa organizuju aj hromadne nakupy z nejakeho BL shopu aby si ludia rozdelili postovne.

Odhlásený STARHAWK

« Odpoveď #32 : 10. Apríl 2014, 10:54:22 »

Este by si mohol napisat co vlastne chces kupovat a v akych objemoch (minifigy, zakladne kocky, konkretne suciastky v malich poctoch na doplnenie do setov, vela materialu na stavbu velkych modelov ....) ?

A preco este hladas ine stranky ako BL ked toto je jednoznacne najlepsia stranka ?

Odhlásený drdano

• Príspevkov: 702
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
« Odpoveď #33 : 10. Apríl 2014, 11:23:09 »
Suhlasim, ze BL je najlepsi zdroj akehokolvek LEGO-tovaru, no ma jednu chybicku - je trochu neprehladny a komplikovany, inak povedane - pre malo zdatneho pc uzivatela je malo "user friendly"... aj ja sa v tej stranke stracam a to sa nepovazujem za uplneho pc analfabeta....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený STARHAWK

« Odpoveď #34 : 10. Apríl 2014, 11:56:22 »
Suhlasim, ze BL je najlepsi zdroj akehokolvek LEGO-tovaru, no ma jednu chybicku - je trochu neprehladny a komplikovany, inak povedane - pre malo zdatneho pc uzivatela je malo "user friendly"... aj ja sa v tej stranke stracam a to sa nepovazujem za uplneho pc analfabeta....

Prave naopak je uplne prehladny a ked si clovek nan zvykne tak uplne perfektny - skor sa obavam BL 2.0 update aby to nepomenili.

Problemom skor moze byt osvojenie si urcitych LEGO pojmov pouzivanych na tej stranke aby clovek vedel co kde ma hladat ako Set, Part, Tile, Slope, Brick, Plate, Baseplate. Jedine z tohto pohladu je to zlozite ked chce clovek najst kocku a nevie ako sa jej v odbornej LEGO terminologii hovori (na niektore termini som si doteraz nezvikol ako "hose").

Obkluka/riesenie je ale ak clovek vie v ktorom sete sa ta kocka (aspon tvarovo) nachadza a cislo toho setu (alebo aspon kategoriu a proiblizny rok vidania - to si clovek potom podla obrazku setu vie najst)

50% funkcionality BL ja ani neviuzivam. Chodim hlavne do Catalog -> sets/minifigs/parts.

BL pouzivam aj tak ze pri skladani zistim ze potrebujem opiuzit urcitu kocku urcitej farby - najdem kocku a pozrem v akych setoch bola vydana v akych mnozstvach a podla toho zistim ci ju mam a kolko krat priblizne - teda ci ju ma vobec zmysel hladat v kope lega co mam alebo rovno na nu mozem zabudnut a vymislet ako to postavit s inou kockou ALEBO rovno spravit nakup na BL ALEBO ak je to v malom sete a zrovna su 50% zlavy tak utekat do obchodu a kupit ten set :)

Odhlásený MiKeL

• Príspevkov: 1936
    • Moja zbierka
« Odpoveď #35 : 10. Apríl 2014, 12:28:19 »
Problemom skor moze byt osvojenie si urcitych LEGO pojmov pouzivanych na tej stranke aby clovek vedel co kde ma hladat ako Set, Part, Tile, Slope, Brick, Plate, Baseplate. Jedine z tohto pohladu je to zlozite ked chce clovek najst kocku a nevie ako sa jej v odbornej LEGO terminologii hovori (na niektore termini som si doteraz nezvikol ako "hose").

Obkluka/riesenie je ale ak clovek vie v ktorom sete sa ta kocka (aspon tvarovo) nachadza a cislo toho setu (alebo aspon kategoriu a proiblizny rok vidania - to si clovek potom podla obrazku setu vie najst)

Toto, s tym mam obcas aj ja problem, hlavne ked hladam nieco, co velmi nepouzivam, resp. chcem pouzit prvy krat. Ale tak to ani nie je problem BL ako skor toho, ze nie sme nativne anglicky hovoriaci a teda pri pohlade na niektore diely si vieme vybavit ako by sme to pomenovali slovensky, ale ani za boha najst to spravne anglicke slovo ;)

Odhlásený juroo

« Odpoveď #36 : 10. Apríl 2014, 12:43:14 »
Ďakujem vám chlapci za rady lebo túto stránku som ani nepoznal . A som slabí angličtinár tak my to robí problém . Ja skladám lego asi 5 rokov ale o výrazoch počujem teraz od vás . Veľa sa na tomto fóre naučím. A tie súčiastky keď budete niekto objednávať s BL tak by ste vedeli aj mne ? ja by som vám poslal aké a vy by ste my objednali ?  :)   

Odhlásený phoenicis

• Príspevkov: 885
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
« Odpoveď #37 : 10. Apríl 2014, 13:41:48 »
Pripájam sa ku chlapcom - ak človek nejakú dobu BL využíva, zvykne si, ale ak to človek vidí po 1.-krát, tak to môže trošku odradiť neprehľadnosťou...

BTW, tiež sa trošku obávam toho BL 2.0, pretože pár mesiacov mi trvalo zvyknúť si vôbec BL používať  ;D

...
A tie súčiastky keď budete niekto objednávať s BL tak by ste vedeli aj mne ? ja by som vám poslal aké a vy by ste my objednali ?  :)

Odporúčam, aby si si tie súčiastky
  • našiel buď na BL podľa obsahu setu (ako to tu bolo spomenuté), resp. tie novšie návody majú na konci zoznam súčiastok, kde je pri konkrétnej súčiastke kód (ten kód odpovedá konkrétnej súčiastke v tej konkrétnej farbe, v ktorej je v tom sete).
  • potom z toho urob nejaký prehľadnejší zoznam (kód súčiastky s popisom, farba, počet kusov, požadovaný stav - nová/použitá) a
  • hoď ten zoznam do sekcie Súkromná inzercia
  • potom už len stačí sledovať vlákno Hromadný nákup na BL a sem-tam sa pripomenúť, že by si mal o niečo záujem. Verím, že sa na fóre nájdu dobré duše, ktoré si porovnajú Tvoj zoznam požadovaných dielikov s inventárom BL obchodu, kde sa bude aktuálne spoločný nákup uskutočňovať. Samozrejme - ak pôjde o zoznam nejakých reálnych rozmerov ;)

Odhlásený juroo

« Odpoveď #38 : 10. Apríl 2014, 14:14:33 »
dobre ďakujem vyskúšam to a uvidíme :)

Odhlásený drdano

• Príspevkov: 702
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
« Odpoveď #39 : 10. Apríl 2014, 14:47:39 »
Presne to som chcel povedat - na prvy pohlad je ta stranka zasypana pismom od vrchu nadol a skutocne moze prvonavstevnika skor odradit... chlapi - vacsina z Vas ste pocitacovo ci anglictinou extremne zdatni a to uz nevravim o frajeroch ako MiKeL, ktori sa tym dokonca zivia, a takisto sa vacsina z Vas vie dokonale pohybovat na vsetkych komoditach webu - webstranky, iiimejl, socialne siete ci akekolvek ine formy elektr. komunikacie... ale ja som z toho debil, nepouzivam fejsbuk, tviiiiter, neviem, co je guuglplus atd... som na seba vcelku pysny, ze zvladam toto forum a dziiimejl... briklink je aj na mna komplikovany a bez Vas viacerych by mi dodnes isto mnohe dieliky chybali... zhrniem - chcem len povedat, ze podporujem akukolvek pomoc tu na fore tym menej zdatnym od Vas vsetkych skusenych...
« Posledná zmena: 10. Apríl 2014, 14:49:27 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Aki

• Príspevkov: 133
« Odpoveď #40 : 10. Apríl 2014, 22:09:43 »
Také nejsem žádný angličtinář (doslova), ale BL s pomocí obrázků a překladačů, zvládám vcelku v pohodě.  ;)

Odhlásený misoku

• Príspevkov: 303
« Odpoveď #41 : 11. Apríl 2014, 08:27:44 »
dobre ďakujem vyskúšam to a uvidíme :)

pozor , je to  dost  chytlave a potom to stoji dost penazi :D

Odhlásený SkiFi

• Príspevkov: 621
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • Elfík minifigs
« Odpoveď #42 : 23. Apríl 2014, 22:43:00 »
bricklink je nieco ako dokonaly vzor eshopu .. naproti tomu je taky ebay presny opak a strasidlo pre kazdeho kto ma rad nakupovanie ..
------------d(--_--)b------------ homepage: www.skifi.sk
brickset zbierka: http://brickset.com/sets/ownedby-SkiFi

Odhlásený MiKeL

• Príspevkov: 1936
    • Moja zbierka
« Odpoveď #43 : 24. Apríl 2014, 08:34:27 »
A cim ta ebay strasi?

Odhlásený liondee

• Príspevkov: 1181
« Odpoveď #44 : 24. Apríl 2014, 15:40:52 »
Tiez neviem cim Ta ebay strasi? Ja som tam uz kupil 5 modelov Model Team a kopu dalsieho ;)