Autor Téma: Technic  (Prečítané 102818 krát)

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 4924
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #705 : 19. November 2019, 14:55:27 »
Tí, čo ste sledovali topgear: to rally auto je vymyslené alebo to ma reálnu predlohu na ktorom jazdili v nejakom diely?
Sa mi nedarí nájsť tú súvislosť.

Ja som TG nesledoval, ale viem +- o com to je (videl som 1-2 diely). Podla mna spolupraca s TG nespocivala v nejakej realnej predlohe, ale v myslienke a reklame. Uloha znela jasne - sportove auto a reklama na TG. A to splnili. Mne sa osobne to auto nepaci, ale decka sa s nim snad vyhraju, AK JAZDI PODSTATNE RYCHLEJSIE AKO NA VIDEU.
Co tam rozhodne chyba, je Technic fig Stiga! To tam proste byt MALO! A je mi jedno, ci maju formy, ci nie - to tam byt MALO!

Novinky Technic na 1. polrok 2020.

Tak podme na to:

BUGINA: nic moc, ale ako Technic zaklad pre male deti OK.
CLAAS: vedel som ze pride maly Xerion, ale ze AZ TAK maly som necakal. ;D Ale OK - je to zlate a B-model vyzera byt CLAAS Jaguar. Ale ja som CLAAS-fan, tak mozno nie som objektivny. ;)
DRAGSTER: mne sa nikdy dragstery nepacili, cize ani tento.
PRETEKARSKY TAHAC: zaujimava myslienka, ale do Technicu v tejto mierke sa mi nehodi. Skor do CITY, ci CREATOR.
KATAMARAN: tak jachta bola snad najhorsie predavajuci sa Technic set za posledne desatrocie a oni spravia dalsiu! ;D OK, ma to plavaky, ale kto sa s tym kde bude hrat? A hlavne - preco je to TECHNIC? ::)
KASKADERI: dobre na diely, inak onicom set.
ZERIAV: dizajnovo sa mi paci, len ta mierka je taka, ze neviem ku comu ho zaradit. Ma obe predne napravy natacacie, zadna cast s tocnou, zavaziami, ramenom a kabinou vyzera super - predna cast - hlavne kabina - zmiesane pocity. Ale set hodnotim pozitivne.

Fajn je, ze vsetko ma aj B-model. Smutne je, ze prave najvacsi set (zeriav) ho nema!

Odhlásený j.dodo

• Príspevkov: 432
  • ...zbieram, co sa mi paci..
« Odpoveď #706 : 20. November 2019, 07:38:40 »
... len doplnim moj nazor
Mna zaujali dva sety.. samozrejme zeriav, aj ked tiez neviem, co s tou mierkou.. ale je dobre spraveny.. len to chcelo trosku lepsie spracovat kabinu. Skoda tej absencie B modelu...
A druhy je class... ten je uplne brutalny. Perfektna ukazka ako  spravit paradny set prakticky z nicoho.... a B model je este lepsi...aj ked  si ho spravite sami zo suciastok, co mate doma.... co aj urobim, ale v inej farbe.. ale do zbierky pojde aj original.. Za tento set musim dat po dlhej dobe  (y)... uz niekolko rokov v tejto kategorii nic lepsie nebolo

a najvacsie sklamanie je top gear... ked sa o nom hovorilo, tak som mal  urcite v plane ho kupit..ale toto je hadam najhorsia varianta aku mohli spravit a myslim, ze nie som jediny, koho totalne sklamal a nekupi si ho
« Posledná zmena: 20. November 2019, 07:41:07 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

• Príspevkov: 416
« Odpoveď #707 : 20. November 2019, 08:34:28 »
Top gear by sa mi páčil, ale tak za polovičnú cenu(cenníkovú).
Tento rok je nejaké prePULL-BACKované. Klasické 2 sety dragster a pretekársky ťahač, zmenou je, že B-model nie je kombinácia, ale každý zvlášť. A potom sú tu ešte kaskadéri, kde je tiež PULL-BACK.
Takže na normálny technic veľa priestoru neostalo - bugina a claas sú krpci, ten claas je ešte menší, ako môj, možno ho doplním do série :D
Potom je tu katamaran, ktorý je tiež technic len okrajovo.
A nakoniec asi jediný naozaj technic set - žeriav - síce menšia mierka, ale veľa funkcií - VŠETKY nápravy riadené, stabilizátory, točňa, rameno.
A dieliky, ktoré boli doteraz iba v drahých setoch - dlhý piest z LIEBHERRa(aj keď iba jeden), 20z ozubené koliesko do prevodovky a možno sa nájde aj niečo ďalšie.

Odhlásený Paliason

• Príspevkov: 1019
« Odpoveď #708 : 20. November 2019, 10:38:27 »
Z tej várky nových setov ma žiadny nijak extra nezaujal.

KATAMARAN: Minulá jachta bola najhoršia hrôza, čo som kedy v histórií techniku videl ::). Katamaran mi príde oveľa lepšie ztvárnený a graficky zladený. Že to pláva na vode je pozitívna vlastnosť. Dospelí sa s tým asi vo vani nebudú hrať. Deti to zoberú v lete do bazénu, dorobia vrtulku na motor...nevidím problém. Trhák to ale určite nebude.

ŽERIAV: To je taký remaster 10 rokov starého 8053. Dobre je spravený, nemám mu čo vytknúť, aj kabina mi príde v poriadku. Jediný poriadny set. A s mierkou neviem čo rozmýšlate, to pasuje predsa k Mack Anthem.

Pull-Back modely ma nikdy nazaujímali, tieto by som akurát zaradil do skupiny tých krajších. Kaskadéri majú malé plus za nápad s tou rampou a skákanie cez kruh.

Pri setoch za 10 eur možu spraviť hocičo na svete, s troma licenciami a neviem čím... aj tak mi to príde o ničom  :D

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #709 : 20. November 2019, 12:14:46 »
A s mierkou neviem čo rozmýšlate, to pasuje predsa k Mack Anthem.

No neviem... skor nie.

Odhlásený Paliason

« Odpoveď #710 : 20. November 2019, 13:11:18 »
Pasujú, ale úplne ideálne ako v reálnom svete to samozrejme nieje. Tá nízka kabína na žeriave to skresluje. Kolesá v TLG takisto nerobia podľa reality.

To aj staršiemu MKII sa dá namietať, že nesedí presne ku MB Arocsu, a bežne sa berie, že k sebe pasujú.

ila_rendered

Odhlásený j.dodo

• Príspevkov: 432
  • ...zbieram, co sa mi paci..
« Odpoveď #711 : 20. November 2019, 13:23:17 »
mozno ich k sebe davaju, ale v reale, keby si dal do kabiny nejakeho figa tak v jednej bude ok a v druhej sa strati pod volantom... to iste aj mack a novy zeriav.. preto sa nam ta mierka nezda.. ale beriem, ze ta kabina dole poriadne skresluje a mozno ten rozdiel az taky markantny nebude... ale troska urcite bude :-)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

« Odpoveď #712 : 20. November 2019, 13:51:56 »
Veď áno, píšem že k realite tomu ešte trochu chýba.
Z pohľadu lega, medzi Arocsom a Anthemom iná mierka nieje, čiže nový žeriav viac pasuje k Anthemu a starý MK2 k Arocsu.
Že v legu nahodia na mobilný žeriav rovnaké kolesá ako na bežný truck, je detail, ktorý oni neriešia. Na to sme tu my.  :D

Odhlásený Paliason

« Odpoveď #713 : 02. December 2019, 14:06:00 »
Milanova práca snov (y)

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 2982
« Odpoveď #714 : 12. December 2019, 02:07:02 »
pred vianocami by mala byť updatovaná Powered Up aplikácia na verziu 3.0

- podpora viacerých hubov naraz (do 4 kusov)
- podpora Technic / Control+ dielov - jednotky (hub) a motorov (L a XL).  Jednotka dovoľuje čítať aj náklon a zrýchlenie v 3 osiach. Tak isto párovať ovládanie portov po dvoch ako AB a CD. Motory dovolia nastaviť výkon, rýchlosť alebo natočenie.
- grafické zmeny

Odhlásený papluh

« Odpoveď #715 : 13. December 2019, 14:10:27 »
Demo toho čo dokáže nová appka s prístupom k senzorom v Control+ jednotke. Batmobil s PUp hubom je kontrolovaný náklonmi C+ hubu.
Toto už je pomaly oblasť Mindstorms, jedine čo tomu chýba je pamäť priamo v jednotke. S tým by mal prísť nový Spike.

Inak ďalšie interview s dizajnérom Defendera
https://brickset.com/article/47627/interview-with-milan-reindl-technic-land-rover-designer
Zaujímavá je poznámka že LEGO prišlo s tým že chceli robiť starý Defender ale LRJ povedali že chcú propagovať nový... Tak isto farbu vybrali oni.
« Posledná zmena: 13. December 2019, 14:39:24 od papluh »

Odhlásený papluh

« Odpoveď #716 : 17. December 2019, 17:57:03 »
ten koberec dosť prekvapil, ani hladke stúpanie nieje zlé
rýchlosť tak akurát na jazdenie po obývačke pre deti, na väčšie priestory to nestačí

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #717 : 17. December 2019, 18:12:53 »
Koberec, "teren" a stupanie fajn na to, ze je to dvojkolka. Ale to su vlastnosti, ktore ma mat ten terenak. Toto malo byt auto na vyblazenie sa na hladkom povrchu! Ostra akceleracia, drifty, donuty a pod. Ved je to TOP GEAR! Mozno to nejakym sprevodovanim, alebo silnejsim motorm pojde upravit. Len to si nemal clovek upravovat, ale malo sa to tak predavat.

Odhlásený papluh

« Odpoveď #718 : 17. December 2019, 18:18:35 »
Niekde som videl video, že ak chceš driftovať na LEGO gumách tak ich musíš oblepiť páskou lebo taký grip majú že to nejde.

Odhlásený smirec1

• Príspevkov: 77
« Odpoveď #719 : 18. December 2019, 06:50:21 »
Ja som videl videl vsetky diely Top Gear od roku 2010 do 2018. A dost by ma zaujimalo co ma toto auto spolocne s tym serialom....tak to si tak isto mozu kupit licenciu od Markizy ci Jojky (neviem, ktora TV to vysiela) na Susedov alebo Oteckov a poskladat nejake auto ktore bude mat na krabici fotky hercov z toho serialu a auto ktore by nemalo nic spolocne so serialom