Autor Téma: Súťaž "21" Témy  (Prečítané 541 krát)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 246
Súťaž "21" Témy
« : 05. November 2018, 04:03:20 »
Tu sú súťažné témy. Stavať môžete počas nasledujúcich troch týždňov, deadline je 25.11.2018 o polnoci. Prajem príjemnú zábavu  ;)

1. Je to jedlé?

Postav z Lega jedlo, ktoré bude vyzerať tak reálne, že budeme mať chuť sa doňho zahryznúť.


2. Pozri sa ešte raz

Vytvor pomocou Lega akúkoľvek optickú ilúziu.


3. Malo to skončiť inak

Určite si čítal knihu alebo pozeral film, na ktorého konci si si povedal, že to malo skončiť úplne inak. Postav MOC s tvojou predstavou konca takejto knihy alebo filmu. Musíš napísať, ktorú knihu alebo film si si vybral.


4. Iba 4

Minulý rok mala veľký úspech téma, kde ste museli použiť 5 dielikov. Tento rok to urobíme o trochu ťažšie. Postav MOC zo štyroch dielikov!


5. Kde bolo tam bolo

Vytvor príbeh pomocou story tower. Story tower musí mať aspoň 3 poschodia. Pri tejto téme sa bude hodnotiť okrem MOC-u aj príbeh, ktorý si napísal.


6. Žiadne opakovanie

Postav MOC, v ktorom použiješ každý druh dielika iba raz. Napr. 1x použiješ brick 1x1, 1x použiješ brick 1x2, 1x plate 1x6, 1x plate 1x8 atď.


7. Užitočný MOC

Postav MOC, ktorý môžeš používať v reálnom živote.


8. Rube-Goldbergov stroj
 Postav funkčný prístroj obsahujúci aspoň 3 mechanizmy, ktorý má za úlohu vykonať veľmi jednoduchú úlohu komplikovaným spôsobom a za použitia reťazovej reakcie. Vytvor video, v ktorom ukážeš ako tvoj Rube Goldbergov stroj funguje.


9. Dvojfarebný MOC

Postav akýkoľvek MOC, ale môžeš použiť  iba dve farby.


10. Vozidlo budúcnosti

Ako si predstavuješ vozidlo budúcnosti? Aký bude mať design? Čo ho bude poháňať? Bude ešte treba šoférovať také vozidlo alebo bude jazdiť samé? Postav MOC, kde nám ukážeš svoju predstavu o tom, v čom budeme v budúcnosti jazdiť. Môžeš si vybrať ľubovoľne vzdialenú budúcnosť.


11. 4 ročné sezóny

Postav scénku a ukáž nám ako sa mení v priebehu všetkých ročných období.


12. Darwinova cena

Darwinova cena je ironické ocenenie pre ľudí, „ktorí sa zaslúžili o zlepšenie ľudského genofondu tým, že sa z neho sami odstránili hlúpym spôsobom“. Postav MOC, kde sa  niekto takýmto spôsobom "odstráni" zo sveta. Čím bláznivejší spôsob vymyslíš, tým lepšie.


13. Čudný architekt

Postav MOC, kde nebudú žiadne pravé uhly.


14. Stolná hra

Postav svoju obľúbenú stolnú hru.


15. Pomsta separátorov
Každý ich má a málokto ich používa. Teraz ale prišiel ich čas. Postav MOC, kde budú hrať dôležitú úlohu separátory. Musíš použiť aspoň dva.

16. Vonku je hrozne!

Je jeseň a to znamená, že bude čím ďalej tým viac zima, bude pršať a nebudeme už tak často chodiť von. Postav MOC kde nám ukážeš čo robíš, keď musíš zostať doma.


17. Dobro a zlo

Ukáž nám kontrast medzi dobrom a zlom v jednom MOCu. Tento kontrast by mal byť jasný na prvý pohľad.


18. Staré dobré časy
Postav min. 3 a max. 5 vignet, v ktorých nám ukážeš najdôležitejšie udalosti (z tvojho pohľadu) z ľubovoľného minulého storočia.


19. „Legoland“
Postav v miniscale alebo microscale tématický zábavný park.


20. Stroj času

Postav stroj času, ktorým sa presunieš kamkoľvek chceš či už do minulosti alebo do budúcnosti a ukáž nám ako to vyzerá v dobe, do ktorej si pricestoval.


21. Kráľom na jeden deň

Čo by si robil, keby si sa mohol stať na jeden deň kráľom? Užíval by si si bohatstvo? Usporiadal by si turnaj? Postavil by si sa na čelo armády a išiel do boja? Alebo by si robil niečo úplne iné? Môžeš si vybrať akékoľvek storočie, v ktorom budeš kráľom.