Ahojte,
prave mi volali z Hornonitrianskeho muzea v Prievidzi, ze by mali zaujem o vystavu od nas. Kedze na buduci rok nemame zatial planovane nic, dal som im prislub, ze by sme to mohli vziat. Dohoda je zatial predbezna, tak isto oni musia zistit, ci im to schvalia. Predbezne by to chceli na termin od polky maja do polky septembra v rozsahu cca ako je v Brezne (jedna velka miestnost o rozlohe cca tych troch v BR) s pripadnou moznostou ineho terminu a vacsieho rozsahu.
Bol by zaujem? Ak to schvalia, mozem im to potvrdit?
Za mna ANO.
Za mňa tiež, s tým že koniec septembra by som nechal zatiaľ voľný na prípadný Skærbæk Fan Weekend 2023 (podľa toho ako to pojde tento rok)
ANO
Ak nemusím stavať nič nové, tak sa pridám samozreme :D
U mňa áno. Zatiaľ.
Za mňa zatiaľ áno (y)
Ak môžem postaviť niečo nové tak sa pridám... >:D
Quote from: Inst on 16. August 2022, 17:00:55
Ak nemusím stavať nič nové, tak sa pridám samozreme :D
ok, ak dovtedy nic nove nepostavis, tak sa mozes pridat ;)
Quote from: Praetor on 17. August 2022, 10:21:32
Ak môžem postaviť niečo nové tak sa pridám... >:D
A ty samozrejme opacne. Ak nic nepostavis, tak smola ;)
Za mňa áno .
Áno. Rád sa zapojím aj ja.
Ja sa zapojím
Rád by som sa zase zapojil aj ja.
Ak bude záujem môžem doniesť naše stroje.
Wow, to uz mas asi aj vodicak ;) super
Pre mňa je to trochu z ruky, ale ak by sa našiel priestor pre moje tatrovky, tak by som určite uvažoval o účasti.
Urcite uvazuj :oldman:
Ahojte. Vieme aké budu k dispozícii priestory na výstavu? Postreboval by som to vedieť čo najskôr, keďže ma oslovili z Radole z múzea na ten istý termín. Ďakujem.
Presne nie, len to, co som pisal v prvom prispevku. Odvtedy sa zatial este neozvali. Takze kludni si dohodni ako uznas za vhodne a ak ti nieco ostane, moze sa vystavit aj tu (ak sa to bude konat).
ahojte, ak bude dosť priestoru v meste, môžem priniesť do Prievidze velký kostol . Trocha by pýtalo povylepšovať mu ešte okolie, model bol limitovaný dielikmi z Haunted House.
https://rebrickable.com/mocs/MOC-94649/povoq/blessed-house/#details
Ahojte, vcera mi potvrdili z muzea, ze maju vystavu schvalenu a ak sa nic nepredvidane nestane, tak vystava bude. Tak mozme zacat premyslat, co vsetko vystavime. Poslali mi aj podorys vystavnych priestorov, takze vieme hned kolko vystavnej plochy bude k dispozicii.
Tu je kratke vysvetlenie k planu priestorov
"Cerveny pas vo vacsej vystavnej miestnosti oznacuje priestor, ktory mozno nebude moct byt vyuzity (Pokusime sa to vyriesit inak, ale aktualne zatial hrozi, ze v nom budu musiet zostat niektore velkorozmerne predmety z aktualnej expozicie, ktore sa prekryju panelovou stenou.). V tom pripade by v planiku uvedena dlzka vyuzitelneho priestoru miestnosti bola asi o meter kratsia. Zeleny pas na chodbe naopak vyznacuje priestor, ktory sa da tiez vyuzit na instalaciu, minimalne plosnych zostav na stenach, ktore su opatrene zavesnou listou."
Ahojte, aj ja by som sa rád zúčastnil.
Ahojte,
vystavu mame potvrdenu a uz mame aj dohodnute terminy. Instalacia cez vikend 27.-28. maja 2023 a deinstalacia bude cez vikend 16.-17. septembra. Mozme zacat riesit co vystavime.
Tak ja ponúkam Egypt panorámu, akurát to vychádza, že mi to vojde na celé auto... ;)
Z muzea by boli radi, keby sme postavili aj nieco z mesta Prievidza a to nieco aj konkretizovali. Konkretene by tam radi mali Farsky kostol sv. Bartolomeja (https://www.google.com/maps/place/48%C2%B046'23.3%22N+18%C2%B037'28.7%22E/@48.773157,18.624772,19.01z/data=!4m4!3m3!8m2!3d48.7731389!4d18.6246389) - hlavne ten a nie v sucacnej podobe, ale v podobe ako vyzeral na zaciatku 20. storocia (je o dost jednoduchsi). A k tomu idealne dve blizke/prilahle budovy - Kralovsky dom (https://www.google.com/maps/place/48%C2%B046'21.6%22N+18%C2%B037'27.8%22E/@48.772638,18.6244226,20z/data=!4m4!3m3!8m2!3d48.7726517!4d18.6243998) - taktiez v dobovej podobe, kedze aktualne vraj uz vyzera o dost inac a nakoniec byvalu budovu postovej stanice (https://www.google.com/maps/place/48%C2%B046'20.7%22N+18%C2%B037'27.4%22E/@48.772414,18.6244294,19z/data=!4m4!3m3!8m2!3d48.7724167!4d18.6242819) - ako inac v povodnej podobe. Chceli by to mat pokope aj s nejakym tym zivotom okolo (postavicky, koniky, koce), takze asi minifig mierka.
Nevyzera to zlozito, vacsinou rovne biele steny s oknami/dverami, stechy z drevenych sindlov (cize nieco v dkbrown/black). Ak by mal niekto zaujem nieco z toho postavit, poslem podklady, ktore mi dodali. Kralovsky dom bude trosku o fantazii, z fotiek co mam vidno len jeden roh budovy a ten je viac menej zhodny s aktualnou podobou, takze zvysok asi bude potrebne dohladat/domysliet, budova posty je jedna vacsia poschodova budova a dve mensie s velkym dvorom medzi nimi a spojenymi murom.
Plus prikladam finalny podorys vystavnych priestorov, ktore budu k dispozicii (oramovane modrou).
Ahoj, mozes podklady poslat na mail (jayor14@gmail.com), zatial sa nezarucujem ci nieco postavim ale ked budem mat kocky tak mozno dokazem nieco spachat :D
Quote from: MiKeL on 03. Marec 2023, 13:52:51
Z muzea by boli radi, keby sme postavili aj nieco z mesta Prievidza a to nieco aj konkretizovali. Konkretene by tam radi mali Farsky kostol sv. Bartolomeja (https://www.google.com/maps/place/48%C2%B046'23.3%22N+18%C2%B037'28.7%22E/@48.773157,18.624772,19.01z/data=!4m4!3m3!8m2!3d48.7731389!4d18.6246389) - hlavne ten a nie v sucacnej podobe, ale v podobe ako vyzeral na zaciatku 20. storocia (je o dost jednoduchsi). A k tomu idealne dve blizke/prilahle budovy - Kralovsky dom (https://www.google.com/maps/place/48%C2%B046'21.6%22N+18%C2%B037'27.8%22E/@48.772638,18.6244226,20z/data=!4m4!3m3!8m2!3d48.7726517!4d18.6243998) - taktiez v dobovej podobe, kedze aktualne vraj uz vyzera o dost inac a nakoniec byvalu budovu postovej stanice (https://www.google.com/maps/place/48%C2%B046'20.7%22N+18%C2%B037'27.4%22E/@48.772414,18.6244294,19z/data=!4m4!3m3!8m2!3d48.7724167!4d18.6242819) - ako inac v povodnej podobe. Chceli by to mat pokope aj s nejakym tym zivotom okolo (postavicky, koniky, koce), takze asi minifig mierka.
Nevyzera to zlozito, vacsinou rovne biele steny s oknami/dverami, stechy z drevenych sindlov (cize nieco v dkbrown/black). Ak by mal niekto zaujem nieco z toho postavit, poslem podklady, ktore mi dodali. Kralovsky dom bude trosku o fantazii, z fotiek co mam vidno len jeden roh budovy a ten je viac menej zhodny s aktualnou podobou, takze zvysok asi bude potrebne dohladat/domysliet, budova posty je jedna vacsia poschodova budova a dve mensie s velkym dvorom medzi nimi a spojenymi murom.
Plus prikladam finalny podorys vystavnych priestorov, ktore budu k dispozicii (oramovane modrou).
Zoznam veci k vystaveniu.
Hrad Modrý Kameň 200 cm x 125 cm
Polička s vlakmi 300 cm x 100 cm
Tlačný remorkér Gemer s člepom 185 cm x 21 cm
Bytovka dostavaná 75 cm x75 cm
Bytovka vo výstabe 75 cm x75 cm
Moc moduláry do CITY 32x32+16x32+16x32 (baseplate) upravim do letnej verzie
Moc crator hrad do CITY 32x32 (baseplate približne) upravený do letnej verzie
Kopec s Levím hradom a drevenice 3x3 (baseplate 32x32) upravený do bezkoľajovej verzie (z tunelu bude vezenie)
Bonsai 16x32 (baseplate)
Keďže priestoru je pomenej, dajte vedieť ak niečo z toho sa nezmestí /nehodí .
Len upravujem, ze kopec s hradom je vrátane okolia (prístav a kopec s drakom) na 5x5 baseplate tj 128x128 cm, bez toho sa tam moc dreveníc nezmestí >:D
možem ponúknuť Technic-y
uff toto tento rok určite nestíham, teraz som len rozobral posledný výtvor a triedim dieliky... najskor niečo stíham postaviť do vianoc aby to nebol stres ale zábava ;-) (Teda aby to bolo niečo hodné vystavenia nie len narýchlo zbúchané)
Tie prerusovane modre ciary znamenaju prechody pre ludi?
Co vsetko budeme vystavovat, na ake temy? Bude aj Space, prip. SW?
Aky tvar a velkost bude mat CITY mesto, kde bude umiestnene?
Kde predpokladate umiestnenie hracich boxov a velkych MOCov?
Budu na tejto vystave aj tie interaktivne male boxy z All toys?
Quote from: kamil on 22. Apríl 2023, 08:14:31
Tie prerusovane modre ciary znamenaju prechody pre ludi?
Ano, tie casti musia ostat volne.
Quote from: kamil on 22. Apríl 2023, 08:14:31
Co vsetko budeme vystavovat, na ake temy? Bude aj Space, prip. SW?
Aky tvar a velkost bude mat CITY mesto, kde bude umiestnene?
Kde predpokladate umiestnenie hracich boxov a velkych MOCov?
Poslal som im moj navrh rozmiestnenia stolov (osb dosiek) aby sa vyjadrili, kedze ten priestor poznaju lepsie ako my. Buduci tyzden by to mali posudit a poslat mi ich upraveny navrh s ohladom na rozne hladiska (bezpecnost, zasklenie, priestor na hracie boxy a pod), takze potom budeme vediet kolko je miesta a mozme zacat rozdelovat co by kde mohlo byt. Poprosil som ich aj, ze potom by nam podla toho navrhu aj dopredu pripravili podklad pod tie dosky, aby sme sa nezdrzovali, ale pravdepodobne to este potom bude treba doladit podla potreby. Ale kazdy usetreny cas je dobry.
Quote from: kamil on 22. Apríl 2023, 08:14:31
Budu na tejto vystave aj tie interaktivne male boxy z All toys?
Maju o ne zaujem.
Na výstavu ponúkam pevnosť dioramu na šírku 25cm dĺžka 80cm výška 25cm ak bude miesto poprosím dať vopred vedieť. Do Mesta neponukam tento x nič (chcem si doma pripraviť mesto na väčšie víkendové výstavy). Samozrejme ak bude ubytko budem pomáhať s inštaláciou mesta a výstavy. 🙂
Vdaka Mikel za robotku.
A super ze si aj im dal ulohy. A ako pises, kazdy usetreny cas je dobry (y)
Celkom prompte to poslali, mozme zacat planovat ;) Cervene bodky oznacuju miesta, kde sa nachadzaju elektricke zasuvky z coho mi vyplyva, ze mesto by malo byt uplne vlavo. Trochu som pozabudol, ze niektore Budove exponaty maju vlastne podstavce, ale je mensi problem nieco odstranit ako doplnit ;) Nie som si ale isty, ci sa sem zmesti Modry Kamen, skor by som asi odstranil tu osamelu dosku v miestnosti v mestom a tam dal vlaciky a zvysok miesta nehal na hracie stoly. Co sa hracish stolov tyka, tak vzhladom na dostupne miesto je asi na zvazenie, ci brat tie klasicke velke, alebo radsej 2-3 tie mensie (neviem kolko ich je presne). Zaberu menej miesta a asi je s nim aj lahsie manipulacia.
Podla tohoto nakresu mame v podstate k dispozicii dve miestnosti o rozmeroch 7,7m x 6m a 7,5m x 6m. Lebo tu vacsiu riadne skresali, este pred dverami je nejaka zabrana (vitrina, zastena) po oboch stranach.
Mesto a hracie boxy mi vychadzaju na miestnost v lavo.
OSB doska ma rozmery 2,50m x 1,25m, tak Modry kamen by sa mal zmestit, je o nieco mensi.
Budove vlaky su na dlzku 3m - ale tusim sa zmestia od steny po dvere namiesto tej osamotenej OSB dosky v lavej miestnosti.
Tak teraz spiste ake stavby kolko miesta zaberu, podla toho sa urci kde budu umiestnene.
A zvysne miesto sa podeli medzi jednotlive temy.
A zvazte ake velke bude mesto, ci na vsetky 4 OSB dosky, alebo menej.
Sup sem s navrhmi aby sme isli do Prievidze s jednoznacnym planom rozmiestnenia exponatov - bude aspon menej chaosu pri rozkladani.
Quote from: kamil on 28. Apríl 2023, 21:29:47
Podla tohoto nakresu mame v podstate k dispozicii dve miestnosti o rozmeroch 7,7m x 6m a 7,5m x 6m. Lebo tu vacsiu riadne skresali, este pred dverami je nejaka zabrana (vitrina, zastena) po oboch stranach.
Pred akymi dverami aka zabrana? Je to to iste ako na predoslom nakrese - modre ohranicenie. Pocitove skresanie je sposobene stalou expoziciou, ktoru sa rozhodli ponehat aj pocas tejto vystavy.
Ides sa chopit organizacie? Ja budem len rad, aktualne viem ten cas vyuzit aj inac ;)
Tak snáď návnada na novinky zafungovala >:D
Skúsil som to nejak dať do Sketchup-u, zdroj je tu (https://1drv.ms/u/s!Ai3TQWR-irZl0SJOM7rEWVcZmlQh?e=1LAVtn) ak by sa stým niekto chcel hrať.
Sú tam OSB tak ako to oni navrhli. A skúsil som dať stoly, obe varianty, do miest kde by si to predstavovali, aj so zaznačením pol metrového miesta na hranie kde sú plochy. Úprimne som si neni istý či je to dobre dávať deti "pod nohy očumovačov", ale možno sa to bude musiet riešiť až na mieste podĺa pocitu a nie papiera.
OSB2-4 + 1/2 z OSB1 - mesto, s miestom na lokalne pamiatky od Buda, (aj niekto iný robí v tej mierke?), rozloženie viď druhý priložený obrázok, kolotoče na kraji OSB4 majú význam kvôli prístupu k mechanike (a postrkávaniu Roller Coaster-u) ... skúsenosť z Brezna.
1/2 z OSB1 - polovica je vyhradená na zimnú hradnú krajinu z kopcom od Buďa, dôvodom je že má pohľadové podzemie a iná doska (okrem OSB5) toto neponúka
OSB5 - asi Modrý kameň ak pôjde ? kvôli pohladovosti z 2 strán ho dať sem ak má vlastný podstavec o to lepšie
OSB6-8 - zatiaľ neznáme
OSB9+časť OSB10 - miesto pre Buďove vlaky (konštrukciu je lepšie dať ku stene a nie na opačnú stranu) a možno sa pred nimi zmesti aj remorkér, vedľa na OSB10 by mohli ísť Buďove bytovky
časť OSB10 + OSB11 - zatiaľ neznáme
Stena v chodbe - "akvárka" z obchodov a prípadne mozaiky.
Zostáva tak cca 4-4,5 OSB voľnej
Z ponúknutých veľkých MOCov registrujem ešte, to zabere cca 1,5 OSB
77x205 - Preator-ov Egypt (za týmto zoztane voľný "slíž", tu by sa napr hodil Titanic na nejakom podstavci, prípadne ak má ešte Preator tú budovu električky ... nech sa ostáva pri historickej téme)
77x128 - Muffin-ove Tatrovky (tu by som zas pridal nejaké Technic či iné vozidlá do okolia)
Zostáva ešte tak 3 OSB, sú ešte nejaké MOCy čo som zabudol ?
Doplnim z dnesneho telefonatu - OSB5 sme zrusili, viac menej aj Modry Kamen a na toto miesto by sa mohli dat Budove vlaky.
Lokalne pamiatky od Buda by som do mesta nedaval, nebdu sa tam hodit. Robi historicku verziu s prislusnymi dobovymi kulisami (kone, vozy), plus by som povedal, ze zaberu viac miesta ako si tomu vyclenil (poslal som Budovi otazku ohladom odhadovaneho potrebneho miesta, uvidime co odpise, ale z toho, co som mal moznost vidiet to odhadujem na viac, nehovoriac o tom, ze ked sme sa len kostol snazili spolu namierkovat, tak zaberal viac ako 3x3 baseplates, ktore, ak to dobre lustim, si tomu venoval ;))
Co sa MOCov tyka, este viem o astronomixovom Machnaci, zatial je dohoda, ze ho tam dopravi este pred instalaciou a niekde ho do instalacie uskladnia.
Z neMOCov z mojej strany Friends + tvoj MOC, co zaberie tak 3/4 OSB.
- ok, tak do mesta máme čo dať, prerobím to. Aj ďurovi sa dostane miesto na vlaky :D
- ad OSB5, týmpádom ale remorkér pôjde inam aby sa ušetrilo miesto v miestnosti, hej ?
- Inak by som možno nejakú vitrínu alebo niečo malé dal aj k tomu stĺpu oproti mestu, nemajú niečo ?
Žiaľ ja sa tentoraz nebudem vedieť zúčastniť, takže priestor, ktorý by som zabral, bude voľný pre niečo iné. Síce som písal, že nad účasťou budem uvažovať, ale nejako mi to nevychádza ani časovo, keďže aktuálne riešim sťahovanie a LEGO mám momentálne na troch miestach s rozptyplom cez 100km.
Quote from: papluh on 02. Máj 2023, 14:04:18
- ad OSB5, týmpádom ale remorkér pôjde inam aby sa ušetrilo miesto v miestnosti, hej ?
Tak nejak by som to. Ak by bol Titanic, tak by mohli ist k sebe, Titanic by sme dali na nieco aby bol vyssie a remorker pod neho a jedna OSB zabrata ;)
Quote from: papluh on 02. Máj 2023, 14:04:18
- Inak by som možno nejakú vitrínu alebo niečo malé dal aj k tomu stĺpu oproti mestu, nemajú niečo ?
Co sa toho miesta tyka, tak maju najskor zistit, ci sa bude dat predlzovackou potiahnut elektrika na chodbu a ak nie, tak by sa tam dalo najzaujimavejsie akvarko, ktore by bolo aj napajane, ostatne by boli potom na chodbe. Alebo pripadne ako pises, nejaka vitrina s drobnostami.
Doterajsi sumar, poprosim hlavne ludi, ktori sa nevyjadrili co ponukaju o doplnenie a vsetkych o potvrdenie ci stale maju zaujem alebo uz nie.
| Inst | scifi drobnosti |
| Praetor | pyramida |
| Juri | - MOC Na gazdovskom dvore 2×3baseplate
- MOC Hrad black falcon 2x3 baseplate
|
Seebo | Traktor Case IH Magnum
TECHNIC-Quadtrac CASETECHNIC-Traktor CASETECHNIC-Komatsu HD 405ďalší Komatsu dumper pre zmenu kĺbovýscania 8 kolesový tahač s teleskopickým ramenom -nisu natiahnuté pneumatické hadičky
|
| sylmer | haunted kostol do mesta |
| Budo | Hrad Modrý Kameň 200 cm x 125 cm- Polička s vlakmi 300 cm x 100 cm
- Tlačný remorkér Gemer s člepom 185 cm x 21 cm
- Bytovka dostavaná 75 cm x75 cm
- Bytovka vo výstabe 75 cm x75 cm
- Moc moduláry do CITY 32x32+16x32+16x32 (baseplate) upravim do letnej verzie
- Moc crator hrad do CITY 32x32 (baseplate približne) upravený do letnej verzie
- Kopec s Levím hradom a drevenice 3x3 (baseplate 32x32) upravený do bezkoľajovej verzie (z tunelu bude vezenie)
- Bonsai 16x32 (baseplate)
- Lokalne stavby
|
| Jammo | - Športové autá - 42083 Bugatti, 42115 Lambo, 42096 Porsche, 8145 Ferrari
- Stavebné stroje - 42030 Volvo nakladač, MOC Volvo grader, 42100 Liebherr, 42070 Truck
- Práca s drevom - MOC Mercedes, 9397 Truck, 42054 Class
|
| astronomix | Machnac |
| danny01, duroduro, jago | mesto (niekto este nieco ine?) |
| papluh | - mesto + GB HQ aj s autom, minifig delorean z BTTF a Scooby Doo
- Friends MOC bytovku
- Jurassic Park bránu s veľkým T-Rexom a Ideas kostrami
- zopár čínskych setov
- 4 mozaiku Beatles aj s Ideas Yellow Submarine
- nejaké Creator autá
- prípadne kvety
- Bricklink staré hasičské auto
- UCS Falcon
- A aj B model Galaxy explorera s pristavacou plochou
- velky delorean z BTTF
- Mimon, toho co nema kamil postaveneho
- Ideas WallE aj Brichheadz verziu
|
| kamil | - Vozidla - Creator expert - Volkswagen T1 Camper Van 10220, MINI Cooper 10242, Ferrari F40 10248, Volkswagen Beetle 10252, Fiat 500 10271, Ford Mustang 10265, Porsche 911 (verzia turbo) 10295, Chevrolet Camaro Z/28 (verzia bez strechy s bielymi pasmi) 10304
- Do mesta - Creator expert sety, Modularne budovy, Assembly Square 10255, Parisian Restaurant 10243, Detective's Office 10246, Pet shop 10218, Bookshop 10270, Old Fishing Store 21310
Do mesta - Creator domceky, 3ks MOC Creator domy Doplnky do mesta - vozidla, 2ks MOC motorove clny do City, policajnu a hasicsku lod, stromceky, lampy, kontajnery (pristav/vlaky) - oficialne sety - biely dom s cervenou strechou (set 4956, verzia 1), 2x biely dom s modrou strechou (set 5891, verzia 1 a 3 - nie poschodovy), rodinny dom (set 31012, verzia 2), zrub (set 5766, verzia 1), plazovy dom zlty (set 4996, verzia 1), plazovy dom bledo modry (set 7346, verzia 3 - poschodovy), majak (set 5770, verzia 1) (ten je zatial u misoku), domcek na strome (set 31010, verzia 1)
Pirates lode- Mimoni (Kevin a Stuart)
Microcity moduly (budova zeleznicnej stanice v Cadci, aparthotel Belveder v Tatranskej Lomnici - zatial je hotovy z 2/3)A ak by sa robila aj nejaka space diorama, tak mozem prispiet statickym monorailom (sirka 8 studov, dlzka cca 100 studov, kolajnica z brickov 2x4 na lezato, velke podstavce pod kolajnicu). Je dostavany asi z 2/3. Dostaval by som ho a k tomu mohol poskladat bud nejake nastupiste, alebo nejake drobnosti k tomu. Moja predstava k takej diorame je, ze by tam mohli byt rozne space raketky a vozidla, kludne zmiesane aj s vecami zo SW. Nejake raketky by som k tomu dodal aj ja, pripadne nieco dostaval (podla toho ako budem stihat).
|
| MiKeL | friends, erb, nejake sochy |
| matej | pevnost diorama |
| jayor | HP skoro cely hrad obe edicie co vychadzali, sezamovu ulicu(21324) a office (21336) |
| drdano | Titanic |
| sami2001 | Lego Masters finalist |
| TOME | Scania, Jeep, Magnum |
záujem
Quote from: Jammo on 03. Máj 2023, 13:53:51
záujem
A vedel by si upresnit co konkretne a kolko miesta to asi zaberie?
no za mňa dodám že okrem vecí v meste môžem dodať
- tu Friends MOC bytovku
- Jurassic Park bránu s veľkým T-Rexom a Ideas kostrami
- zopár čínskych setov
- 4 mozaiku Beatles aj s Ideas Yellow Submarine
- nejaké Creator autá
- prípadne kvety
- Bricklink staré hasičské auto
...
Edit: zabudol som na UCS Falcon a A aj B model Galaxy explorera s pristavacou plochou
Môžem priniesť MOC Na gazdovskom dvore 2×3baseplate
MOC Hrad black falcon 2x3 baseplate
Moja účasť platí. Odporúčam pre rýchlejšiu odpoveď od ostatných im napísať hromadnú správu. ;)
Technic mam aktuálne poskladané napr.
Športové autá - 42083 Bugatti, 42115 Lambo, 42096 Porsche, 8145 Ferrari
Stavebné stroje - 42030 Volvo nakladač, MOC Volvo grader, 42100 Liebherr, 42070 Truck
Práca s drevom - MOC Mercedes, 9397 Truck, 42054 Class
Miesto - koľko zvýši, dá sa to ľahko prispôsobiť potrebám
Zatial vdaka, updatol som sumar.
Este otazka - mate niekto sety z filmov (SW asi uz nie, toho bude dost, ale dalsie ako HP, JP tam je nieco od papluha, GB, BTTF a pod), nieco ikonicke?
mam HP skoro cely hrad obe edicie co vychadzali, sezamovu ulicu(21324) a office (21336)
Ja ponukam ako vzdy - co mam doma a pomoc pri instalacii.
Vozidla - Creator expert
Volkswagen T1 Camper Van, 10220
MINI Cooper, 10242
Ferrari F40, 10248
Volkswagen Beetle, 10252
Fiat 500, 10271
Ford Mustang, 10265
Porsche 911 (verzia turbo), 10295
Chevrolet Camaro Z/28 (verzia bez strechy s bielymi pasmi), 10304
Do mesta - Creator expert sety
Modularne budovy
Assembly Square, 10255
Parisian Restaurant, 10243
Detective's Office, 10246
Pet shop, 10218
Bookshop, 10270
Old Fishing Store, 21310
Do mesta - Creator domceky
3ks MOC Creator domy
oficialne sety
biely dom s cervenou strechou (set 4956, verzia 1)
2x biely dom s modrou strechou (set 5891, verzia 1 a 3 - nie poschodovy)
rodinny dom (set 31012, verzia 2)
zrub (set 5766, verzia 1)
plazovy dom zlty (set 4996, verzia 1)
plazovy dom bledo modry (set 7346, verzia 3 - poschodovy)
majak (set 5770, verzia 1) (ten je zatial u misoku)
domcek na strome (set 31010, verzia 1)
Doplnky do mesta
vozidla
2ks MOC motorove clny do City
policajnu a hasicsku lod
stromceky, lampy, kontajnery (pristav/vlaky)
Ak bude treba tak ponukam aj:
Pirates lode
Mimoni (Kevin a Stuart)
Microcity moduly (budova zeleznicnej stanice v Cadci, aparthotel Belveder v Tatranskej Lomnici - zatial je hotovy z 2/3)
A ak by sa robila aj nejaka space diorama, tak mozem prispiet statickym monorailom (sirka 8 studov, dlzka cca 100 studov, kolajnica z brickov 2x4 na lezato, velke podstavce pod kolajnicu).
Je dostavany asi z 2/3. Dostaval by som ho a k tomu mohol poskladat bud nejake nastupiste, alebo nejake drobnosti k tomu.
Moja predstava k takej diorame je, ze by tam mohli byt rozne space raketky a vozidla, kludne zmiesane aj s vecami zo SW.
Nejake raketky by som k tomu dodal aj ja, pripadne nieco dostaval (podla toho ako budem stihat).
Quote from: jayor on 05. Máj 2023, 13:51:53
mam HP skoro cely hrad obe edicie co vychadzali, sezamovu ulicu(21324) a office (21336)
Super a vedel by si nieco z toho (podla konecneho vyberu) doviezt do PD?
ak je instalacia cez vikend tak aj vsetko, ked tak mi daj rozmery aka plocha bude na hrad a dokazem to nejak doma nachsytat aby to nebolo preplnene ale aby to nejak vyzeralo lebo ja to mam na polici vedla seba
Ano, je to posledny majovy vikend 27.-28.5.
Skor mi ty daj rozmer, aky by cca bolo tereba tomu rezervovat ;) vychadzaj z toho, ze jeden rozmer (hlbka) je 125cm, do sirky si obmedzeny na 750cm ;) ale idealne teda menej, aby sme aj ine pomestili.
dnes jak dorobim ho dam dole a nejak logicky ulozim a dam ti vediet ale 125 hlbka je extremne vela :D tam bude este priestor pred/za hradom na nieco urcite
Dakujem kamil. Zapisem to do predbezneho zoznamu. Mesto sa asi dohodni s chalanmi od mesta, zvysok sa v blizkej dobe posnazim nejak rozvrhnut.
Quote from: kamil on 05. Máj 2023, 13:55:29
A ak by sa robila aj nejaka space diorama, tak mozem prispiet statickym monorailom (sirka 8 studov, dlzka cca 100 studov, kolajnica z brickov 2x4 na lezato, velke podstavce pod kolajnicu).
Je dostavany asi z 2/3. Dostaval by som ho a k tomu mohol poskladat bud nejake nastupiste, alebo nejake drobnosti k tomu.
Moja predstava k takej diorame je, ze by tam mohli byt rozne space raketky a vozidla, kludne zmiesane aj s vecami zo SW.
Nejake raketky by som k tomu dodal aj ja, pripadne nieco dostaval (podla toho ako budem stihat).
Ak by sa nsiel clovek, ktory by sa toho chopil, zorganizoval to a dal rozmery, ake by boli cca potrebne, mozme pouvazovat.
Quote from: MiKeL on 05. Máj 2023, 13:41:49
Zatial vdaka, updatol som sumar.
Este otazka - mate niekto sety z filmov (SW asi uz nie, toho bude dost, ale dalsie ako HP, JP tam je nieco od papluha, GB, BTTF a pod), nieco ikonicke?
GB HQ aj s autom som planoval dat do mesta, vacsinou tam je aj minifig delorean z BTTF a je tam aj Scooby Doo niekde
- mam aj velky delorean z BTTF
- este jedneho Mimona, toho co nema kamil postaveneho.
- mam este Ideas WallE aj Brichheadz verziu
Ad space monorail, zo zimnej vystavy som odlozil tu plochu co je na foto - modul 2x3. Teoreticky je aj ta voda so sklenikom (uz bez kolaji) modul 3x2. Narychlo by sa dali spravit cisto terrene moduly na doplnenie, napr pod ten monorail.
ako bude osefovana bezpecnost setov ? Bude vsetko za sklom alebo neico bude aj na dosah ludom ?
V Prievidzi máme staviteľa ktorý stavia obrovský Harry Potterov hrad bradavice môžem vypýtať kontakt na neho ak by bol záujem pre mňa je to veľmi pekná stavba :)
Quote from: matej on 05. Máj 2023, 19:41:15
V Prievidzi máme staviteľa ktorý stavia obrovský Harry Potterov hrad bradavice môžem vypýtať kontakt na neho ak by bol záujem pre mňa je to veľmi pekná stavba :)
pan sa vola peter tuzinsky, je vo viacero lego skupinach na fb a pravidelne tam postuje fotky, ale na celu stavbu podla mna neni priestor nakolko o je poriadny kolos :D
Quote from: papluh on 05. Máj 2023, 15:26:37
GB HQ aj s autom som planoval dat do mesta, vacsinou tam je aj minifig delorean z BTTF a je tam aj Scooby Doo niekde
- mam aj velky delorean z BTTF
- este jedneho Mimona, toho co nema kamil postaveneho.
- mam este Ideas WallE aj Brichheadz verziu
To nevadi, moze kludne byt aj v meste. Bude to aspon zaujimavejsie, ked to ludia budu vediet identifikovat na roznych miestach a nebude to nakope ;) A poprosim ta aj tie auta, mimonov a walleho.
Quote from: jayor on 05. Máj 2023, 15:27:45
ako bude osefovana bezpecnost setov ? Bude vsetko za sklom alebo neico bude aj na dosah ludom ?
Je prislubene zasklenie, ale na vyslovne zelanie majitela je moznost to mat aj bez.
Quote from: MiKeL on 09. Máj 2023, 09:42:26
Je prislubene zasklenie, ale na vyslovne zelanie majitela je moznost to mat aj bez.
nie nie praveze cim viac skla tym lepsie :D Dakujem za info, sukromnu spravu mozes z casti ignorovat :D
Skusil som do papluhovho nakresu povkladat (a dost natesno) velke modely a zda sa, ze mame trochu problem. Na zvysok (sw/filmove veci a technicy) nam ostava necela jedna osb doska. Nejake napady co s tym? Mensie veci by sa mohli dat popred modely, ktore su uzsie ako osb (a poriesi sa to vyskovo), pripadne skusit nieco zredukovat (napr friends, mohli by sa aj uplne zrusit, ale aspon trochu by som nehal aj pre dievcence).
- ešte nezabudni na Masters model, aj keď s vlastnou vitrínou by mohol ísť do stredu miestnosti
- úzke modely ako remorkér a Titanic by podla mňa mohli byť v paralelnej rade s inými modelmi
- teoreticky sa dá skrátiť mesto a použiť roh úplne vľavo hore (vo vedľajšej miestnosti), ak by sa to napríklad oddelilo polovičnou mierne zdvihnutou OSB tak by tam napr môhol byť Machnáč ako na takom piedestáli :D
Updatol som obrazok s mastersom v strede. A teda asi uvidime na mieste, co sa ako bude dat pokombinovat, kedze tu chyba vyska. Nieco sa asi povezie naspat domov, ale radsej mat viac ako nemat ;)
Jeden návrh na zváženie do mesta.
Do rohu, kde je plánovaná voda, by som skôr umiestnil niečo vyššie položené. V minulosti sme mali urobený kopec a na ňom Bojnický zámok - to vyzeralo dobre. Nedal by sa presunúť hrad z kraja do rohu?
A ešte jeden návrh k úzkym samostatným stavbám (titanic, remorkér).
Za ne alebo pred ne by mohli ísť creator expert autá. Ale bolo by dobré aby zadná časť bola vyvýšená plocha. Tuším máme zrezané OSB dosky - tak z toho by sa to dalo vyskladať.
A na zvyšok voľného miesta by sa rozmiestnili technic veci.
Alebo za tými úzkymi vecami by mohli byt užšieho nie príliš vysoké MOC stavby. Napr. Egyptská dioráma a pod.
Tak sa môže ušetriť nejaké miesto pre technic, ktoré sú veľké.
Ja by som lode nechal samotné, treba to rozmiestniť tak aby to bolo tematické.
Ahojte,
zajtra je to dohodnute, ze nas tam budu cakat od 10.00.
Krátke prebehnutie po skončení inštalácie a ešte pred zasklením (bohužial mobil už nieje z najnovších tak detaily nič moc)
https://1drv.ms/v/s!Ai3TQWR-irZl0i_RT76XDrKRyuqa?e=ULOO57
Inak vďaka všetkým čo boli na inštalácii
Buďo, danny01, duroduro, Inst, Jammo, jayor, Juri, kamil, matej, MikeL, Praetor, sami2001
Pár mojich fotiek z inštalácie.
ďakujem všetkým za opäť jeden príjemný inštalačný víkend :)
Aj ja dakujem vsetkym za perfektne odvedenu robotu (y)
Fajn akcia , pribudlo nových exponátov :)
Ďakujem za pomoc s prevozom , odvozom , vikládkou , zapožičanie dielov , figúrok a najmä zorganizovaním akcie (y)
Ahojte. Dufam, ze si leto uzivate naplno, ale blizi sa nam termin deinstalacie vystavy. Zatail bol urceny na sobotu 16.9.2023, ale vzhladom na to, ze uz den pred je volno, mal som aj ja tu myslienku a prave mi volali z muzea, ci by nebol zaujem to prehodit a prist odinstalovat uz v piatok 15.9.? (a mat volny den na nakupy vo Viedni ;)) Dajte vediet co najskor.
A este otazocka pre vystavujucich a planujucich ist deinstalovat - jedna pani z muzea by sa rada zbavila lega po detoch. Ma toho za vacsi box, netroztriedene. Mozno sa mi do vystavy podari ziskat aj nejaku fotku. Mal by niekto zaujem sa na to aspon pozriet a potom pripadne (nepovinne) odkupit? Ak ano, doniesla by to na deinstalaciu.
keby vedele nafotit aspon navody ze co v tej kope je bolo by to super
Za seba, nevidím prekážku odinštalovávať v piatok 15-teho .
Ja mám sobotu obsadenú.
Deinštalovať môžem v piatok alebo v nedeľu, tak mne zmena vyhovuje.
Aj ja môžem prísť v piatok.
aj ja mozem piatok
Aj za mna je piatok ok
Uvidíme, čo na to poskytovatelia dodáviek ;D
ak ma odveze dodavka je mi to jedno...
Môžem... 8)
Tak vidim, ze ti, co sa vyjadrili, s tym problem nemaju, takze dam vediet do muzea, ze rozoberat sa bude v piatok 15.9.2023.
Ahojte, za mna je 15.9. OK.
Ahojte,
deinstalacia bude 15.9. 2023 od 9.30.
Čaute,
s kým by som sa mohol zviezť z Bratislavy a späť?
Dodávka z požičovne ide v piatok ráno so mou, Ďurom a Buďom.
prebranie má byť o 8:30 a teda odhadom 11:30 v Prievidzi ak všetko bude ok.
idem zajtra tam a späť, môžem niekoho zobrať, odchod cca 11-12:00 z Bernolákova alebo podľa dohody
Uspesne odisntalovane a ukoncene. V muzeu velka spokojnost a velka vdaka vsetkym, co sa na vystave podielali.