Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

BrickLink

Started by Buďo, 18. Jún 2013, 22:57:45

« predchádzajúce - ďalšie »

janicko

Mne uz bricklink nestoji ani za tu staznost  ;)

bye

Frco

Je nejaka moznost ako vyuzit sucasnu situaciu so slabym rublom na nakupy z ruskeho Bricklinku?

Momentalne robim objednavku a vyskocila na mna moznost platit v rubloch/eurach, tak ma to napadlo, vid prilozeny obrazok.
Vobec neviem ako by sa to dalo spravit, ale mozno niekoho nieco napadne :-) Trosku problem je ze PayPal vraj odchadza z Ruska, preto som aj prekvapeny ze tam moznost platby v rubloch este zobrazuje, ale to sa mozno len majitel BL shopu este nespamatal.

mesje

stoji ti za to riskovat?
1. platba nemusi prejst
2. balik nemusi prist
3. moznosti reklamacie v dnesnej dobe prakticky nulove - najma ak tam uz neni paypal - posles prachy a tvoje moznosti budu skoro nulove, ak nieco zlyha...
ja osobne som stopol aj predaje do ruska a do shippingu napisal, ze neshipujem do agresivnych krajin ako rusko.

Frco

Jedna sa o tento BL shop:

https://store.bricklink.com/J_Keter?p=J_Keter#/terms

Uz som z neho nakupoval, realne je v Litve. Ale dieliky sa triedia v Moskve. Potom sa to posiela do Vilniusu a odtial ku koncovemu zakaznikovi. Cize neviem, nakolko je to "ruske".

papluh

Však tam máš napísané že "Russia Only"  ::)
Pravdepodobne to ani nezbehne.
Inak ak je tam možnosť iba PayPal, ak by si tam chcel platiť v cudzej mene tak máš na výber konverziu u PP (jediná možnosť ak ide z kreditu) alebo zaplatenie kartou cez PP v danej mene.
Tak či tak tam bude konverzia skrz entitu PP/banka, ktorá vie koľká bije a kurz prispôsobí tomu (ak to teda prejde)


No a potom sa dostávame do morálnej roviny a to sa radšej zdržim slov ...

muffin

Ja tam vidím "From buyers from Russia only!". Navyše, ak to aj je predajca z Litvy, ale dieliky vozí z Moskvy, tak to môže byť problém. Podľa mňa zbytočný risk s diskutabilnou možnosťou zisku.

Frco

Ach ano, mate pravdu. Moja chyba, nevsimol som si vobec to Russia only  >:( Tak nic potom.

Frco

Nebol nejaky update na Bricklinku?

Hladal som dnes na nom dielik Brick, arch 1x3 a nic mi nenaslo.
Musel som ist do Catalogu a tam uz tento arch nie je pod Brick, ale pod samostatnou kategoriou Arch.
Ano ja viem, first world problems :D

Ale pointa je, ze ked je clovek nauceny a zmenia to...nemenili teda nejakym vyraznejsim sposobom zatriedovanie dielikov do novych kategorii? Neviete?

papluh

Tu je zoznam zmien https://www.bricklink.com/catalogReqList.asp treba si to potom vyfiltrovať na typ ktorý hladáš.

V tomto prípade nešlo o zmenu priamo dielu,ale zmenu samotnej kategórie, teda jej názvu. Ten sa automaticky premieta do názvu dielu a teda sa evidentne nepovažuje na zmenu priamo na diele. Keby áno, tak sa to dá nájst na odkaze Chg Log dole na katalógovej stránke dielu.
Takže treba hladať cez ten zoznam, prefiltrovaný na zmenu mena kategórie a je to tam s dátumom  Apr 1, 2021
https://www.bricklink.com/catalogReqList.asp?nID=&viewDate=Y&viewType=E&viewStatus=1&viewAction=E

Frco

Dakujem. Celkom zaujimave, preco niektore kategorie pomenili.

Bača

To máš ako regále v Tescu.

Frco

Tak to zas nie  :D
Tuto to ma aspon aky taky zmysel. Aj ked ano, ja som konzervativny v tychto veciach a takmer akekolvek zmeny nemam rad - vratane tejto poslednej na BL.

papluh

Tak uvidíme či aj Bricklink bude musieť reportovať  >:D  (

https://e.dennikn.sk/2996626/prenajimatelia-uz-svoje-prijmy-pred-financnou-spravou-schovaju-len-tazko
cele https://pastebin.com/tqcrFwUN

QuoteOd januára 2023 finančná správa uvidí, kto zarába na prenájme bytu cez Booking, kto jazdí cez Uber alebo má príjem z poskytovania služby cez iné digitálne platformy. Tieto informácie sa dozvie od digitálnych platforiem, ktoré musia daniarom príjmy svojich klientov zo zákona nahlásiť.
QuoteRaz ročne dostane finančná správa aj informácie od platforiem pre zdieľanú ekonomiku (napríklad Sashe) a virtuálnych trhovísk, kde sa predáva oblečenie alebo iný tovar.
ja keď nejaká šanca tu je pre menších
QuotePovinnosť oznamovať daniarom informácie nemajú ani malí predajcovia tovarov, ktorí ,,vykonajú menej ako 30 činností s úhrnnými tržbami neprevyšujúcimi 2000 eur počas sledovaného oznamovacieho obdobia".

papluh

TLG plánuje v 2023-om preklopiť prihlasovanie do Bricklink-u na LEGO Account (účet)
Prvá fáza začala teraz správou na Bricklink-u ktorá upozorňuje na možnosť "zabrať" si prezývku (nickname) vďaka novej funkcii premenovania LEGO Účtu z generovaného mena (buď existujúceho alebo vytvorením nového*)
Správa a diskusia
https://www.bricklink.com/messageThread.asp?ID=329994&nID=1375865
Otázky
https://www.bricklink.com/help.asp?helpID=2576

* Z otázok by som vyzdvihol to o možnosti banu na LEGO účet a následne aj prípadného prenosu na BL skrz rovnaký účet a nenápadného postrčenia si vytvoriť separátny účet pre BL.
(Ban za komerčné priekupnícke nakupovanie nieje neznámy ani niektorým členom tu  >:D a sú aj iné veci - pravidelné premiérové publikovanie leakov z interných zdrojov, atď atď)
QuoteIf I get banned from LEGO.com, will I still be able to operate my BrickLink store?
Depending on the reason for the ban, the enforcement can be different across our platforms.

I really want to keep my LEGO Account access separate from my BrickLink activities, is this possible?
You can create multiple LEGO Accounts with different email addresses. For example, you can have one LEGO Account for personal use and one for BrickLink activities.

mesje

Quote from: papluh on 16. November 2022, 13:03:17
TLG plánuje v 2023-om preklopiť prihlasovanie do Bricklink-u na LEGO Account (účet)

Uff, najväčší online diletanti idú šaškovat s prepajanim účtov, funkčný Bricklink toxikuju svojim dementnym systémom z lego.com...to nemôže dopadnúť dobre...

Why do I have to do this?

"We love our devoted fan communities and want to give them the best possible ways to connect and share their love for LEGO building. Right now, we're simplifying the way LEGO fans and shoppers can personalize their experience with a LEGO Account. In the past, LEGO fans have had to use separate nicknames for each of our online experiences. Now, you and your followers will only have to remember one nickname because it'll work in all online LEGO experiences!"

"We moderate all LEGO nicknames because we want our digital experiences to be safe and enjoyable for LEGO fans of all ages. We're also dedicated to ensuring that all people, regardless of age, gender, cultural history, race, ethnicity, and religious beliefs feel welcome in LEGO fan communities. Everything we do is motivated by our values: Imagination, Fun, Creativity, Caring, Learning and Quality, and moderation is how we make sure our experiences stay true to these values."

Ze sa tomu co píše tieto korporatne sracky nechce z toho grcat...
Idu to fejkovat nejakou toleranciou, ale chcu len zase buzerovat ľudí. Nebudeš môcť predavat bonusy, robit nedovolene recenzie, alebo sa volať "blackhawk", ale svoju silu reálne použili na dezolátnom typu dracik, tak to ne, len spravia bububu...
Niečo ako FIFA, nonstop vídea o tolerancii, a potom dajú MS do nenávistnej krajiny kde tyraju ľudí a menšiny... tolerancia len keď to neboli peňaženku...