Main Menu

Vitajte vo fanklube TatraLUG!

Čo nás spája

Sme komunita fanúšikov stavebnice LEGO® s cieľom spájať členov, zdieľať spoločnú vášeň, skúsenosti a nápady, organizovať výstavy či stretnutia a spoločne tvoriť. Nezáleží na tom, aký máš k tejto stavebnici vzťah – či si staviteľ, zberateľ, alebo jednoducho nadšenec, u nás si určite nájdeš svoje miesto.


Dôležité informácie pre nových návštevníkov:

Ready to join the conversation? Log In or Create a Free Account to start posting and access member-only boards!

Napodobeniny

Started by GentlemanA15, 07. Júl 2012, 10:38:04

« predchádzajúce - ďalšie »

GentlemanA15

Dnes som na jednom jarmoku natrafil na niečo takéto, že vraj NINJA . Čo na to hovoríte? A za 4,50, no nekúp to  ;D

drdano

No ja mam jednu fotku - ide o plagiat setu TECHNIC 8291, roc. 2008 - dirt bike - no a samozrejme ide o cinsky produkt....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

mesje

Ja pridávam vlastnú skúsenosť, o to viac šokujúcejšiu, že nešlo o nejaký pokútny stánok kdesi na dedinskom trhu, ale o medzinárodné letisko v Bangkoku. Plné regále fake lega rôznych pochybných značiek, a vrcholom bolo skopírovanie Ninjago do úplných detailov, čo na prvý pohľad som považoval za lego. Toto je extrémne plagiátorstvo, kde nielenže tvrdo porušujú duševné vlastníctvo TLC, ale aj dosť výrazne vedia zmiasť bežných kupujúcich, keďže to detailne kopíruje daný set ale aj škatulu a logo. Najhoršie na tom je, že sa neboja to predávať priamo na letisku plnom colníkov a všakovakých kontrol, pričom inak vedia letišné kontroly zbuzerovať cestujúcich pre každú blbosť či fejk kabelku.
Pre úplnosť dodávam, že samotné lego tam popri tejto zálahe fejkov bolo zastúpené len jedným setom...

MiKeL

#3
Ja len pre uplnost dodavam, ze Cina sa moze na cely svet viete co... coskoro bude mat kupenu celu emeriku (ak uz nema, co je velmi pravdepodobne, kedze mam pocit, ze ma v dolarovej hotovosti viac ako usa dlh).

nehovoriac o tom, co som pocul od vedcov, kde sa pytali cinanov, ze preco nepublikuju svoje prace v anglictine. odpoved bola, ze aj tak tych cinskych je podstatne viac ako zvysok sveta a oni si to vedia precitat v oboch jazykoch. takze naco sa unuvat. proste coskoro pohltia cely svet.

takze co sa tu budeme vzrusovat nad nejakymi fejkami. proste si niekde zozenu original, prezenu to kopirkou.

pred par rokmi bol jeden znamy v cine. doniesol odtial 64GB usb kluc, u nas boli vtedy bezne tak 4GB. som len neveriacky cumel, skumal vo svojom kompe, ze ci to neojebava. ale fakt mal tolko. proste cina je uplne mimo nami chapany svet.

P4tr1cius

Čína už dávno vládne tomuto svetu. Aj keď to ešte tak "marketingovo" nepredáva do sveta podľa amerického štýlu (zjavne to nepotrebuje).

KLF

Nastastie kazdy si moze vybrat, ci si kupi drahsie LEGO, alebo lacnejsi Brick. Tu v BA tie cinske napodobneniny este nie su az tak rozsirene, ale akonahle zajdete za tabulu BA, tak tam uz v obchodikoch prevazuju. Ako vravim - kazdy si moze vybrat, co si kupi.

mesje

Quote from: MiKeL on 08. Júl 2012, 00:44:09
Ja len pre uplnost dodavam, ze Cina sa moze na cely svet viete co... coskoro bude mat kupenu celu emeriku (ak uz nema, co je velmi pravdepodobne, kedze mam pocit, ze ma v dolarovej hotovosti viac ako usa dlh).

nehovoriac o tom, co som pocul od vedcov, kde sa pytali cinanov, ze preco nepublikuju svoje prace v anglictine. odpoved bola, ze aj tak tych cinskych je podstatne viac ako zvysok sveta a oni si to vedia precitat v oboch jazykoch. takze naco sa unuvat. proste coskoro pohltia cely svet.

takze co sa tu budeme vzrusovat nad nejakymi fejkami. proste si niekde zozenu original, prezenu to kopirkou.

pred par rokmi bol jeden znamy v cine. doniesol odtial 64GB usb kluc, u nas boli vtedy bezne tak 4GB. som len neveriacky cumel, skumal vo svojom kompe, ze ci to neo"píšem neslušne"va. ale fakt mal tolko. proste cina je uplne mimo nami chapany svet.

Moc by som sa z toho netesil - Cina tazi nie zo svojej sikovnosti a vynalezom, ale z obycajneho zlodejstva patentov, nerespektovania zakonov a pravidiel a zo zotrocenia vlastneho obyvatelstva - ak takyto otrokarsko-komunisticko-ranokapitalisticky system vitazi, je to tragedia celeho sveta... A tazi aj zo slabosti Zapadu, lebo nie je normalne takto si skakat po hlave, kradnut napady a nic s tym nerobit... Ked to tu raz ovladne azijsky system, tak to bude nas koniec - to budu spomienky na CCCP nadvladu len neskodnou nostalgiou  - aj ked sme nemali nic, aspon sme sa mohli flakat a mali volny cas...

MiKeL

Quote from: mesje on 08. Júl 2012, 23:22:06
Moc by som sa z toho netesil - Cina tazi nie zo svojej sikovnosti a vynalezom, ale z obycajneho zlodejstva patentov, nerespektovania zakonov a pravidiel a zo zotrocenia vlastneho obyvatelstva - ak takyto otrokarsko-komunisticko-ranokapitalisticky system vitazi, je to tragedia celeho sveta... A tazi aj zo slabosti Zapadu, lebo nie je normalne takto si skakat po hlave, kradnut napady a nic s tym nerobit... Ked to tu raz ovladne azijsky system, tak to bude nas koniec - to budu spomienky na CCCP nadvladu len neskodnou nostalgiou  - aj ked sme nemali nic, aspon sme sa mohli flakat a mali volny cas...

http://youtu.be/TL0NonoGti4?t=2m52s

P4tr1cius

Čína len využíva svoje danosti. Tak ako "západné mocnosti  ;D" využívajú Čínu (extra lacná pracovná sila, nekonečný trh, zahraničný obchod, devízové rezervy v USD,...), tak Čína si dovoľuje to, čo si dovoľuje (čo pekne vystihol Mesje). Výsledok je ale jasný, Čína to bude robiť ďalej (a stále viac) s tichým súhlasom "západných mocností" (jak grotesktne to znie  ;D), pretože OVEĽA viac USA a Európa potrebujú Čínu ako naopak. A šikmé očko je si toho aj patrične vedomé.

swiss villa

Patent na kocky Lego už nemá, môže to vyrábať hocikto a v hocijakej kvalite. Iné je kopírovanie modelov, minifigov a pod. prípadne kradnutie loga a pod. Právne kroky oni podľa mňa podnikajú len vtedy, keď nejaký nekalý obchod má väčšie rozmery, alebo v EU či Amerike, kde je väčšia vymožiteľnosť práva. Myslím že problém v Číne východných a rozvojových krajinách je v tomto smere hlavne korupcia vo všetkých oblastiach.

mesje

Je to ale aj chyba TLC... do takychto krajin mali nastavit minimalisticku cenovu politiku - dat tam najmensie ceny, ze zaciatok mozno niekde na hrane nakladov, aby sa ludia naucili nakupovat original lego, a nie fejky, ktorych cena neni az o tolko vyrazne nizsia ako original lego, co som tam videl. Ale dementny manazment TLC to robi presne naopak - najnizsie ceny da v bohatej amerike, o dost vyssie vyssie v zapadnej europe, este vyssie vo vychodnej, a tusim najvyssie v azii - to je uplne padnute na hlavu...

Apofis

Tiež prispejem svojou nájdenou troškou ;-) :

http://aukro.sk/lego-tank-c-serie-8008-i2557814442.html

Predávajúcemu to nie je blbé označovať ako Lego, napriek tomu, že na obrázku je aj krabica (ak je to čínsky Lego trade mark, tak ma poučte :D )

GentlemanA15

To bude asi tá nová séria, na 2013 .....army :D

mathy

Tiež som niečo našiel,
Napodobneniny modelov 10020 a 10014 (n) (n) (n)

GentlemanA15

#14
Na toto nájdete aj recenziu na youtube, pridávam linky, odporúčam si ju pozrieť :), zaujímavé su hlavne tie ceny, že 10USD za "Santa Fe" lokomotívu

http://www.youtube.com/watch?v=Hr3WFqwvVoI
http://www.youtube.com/watch?v=OO1CAqXdHgI
http://www.youtube.com/watch?v=xVRT4R63Ejg