Autor Téma: Technic  (Prečítané 109936 krát)

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 3085
Re: Technic
« Odpoveď #870 : 27. Júl 2020, 13:59:38 »
V UK to predával Argos a ešte ďalší obchoďák. Kto sleduje vie, kto nie ... ^^^

Oficiálne to stiahli z predaja, nové kusy nedodávajú, tie čo sú naskladnené sa sťahujú individuálne, evidentne sú predajcovia ktorý sú zazmluvnený tak že to vrátia a iní nie.

Dopady do budúcnosti sú oveľa závažnějšie. Keďže Lego zvolilo hneď na začiatku unáhlené a hlúpe udobrovacie riešenie (červené brigády si pochvaľujú, že prekonalo dokonca aj ich očakávania(!)), urobilo tým precedens, ktorým výrazne obmedzilo slobodu svojej budúcej tvorby.

LEGO v prvom rade úplne hlúpo priamo a na plnú hubu (akože záchranársky stroj s akurát pár nálepkami a oranžovými koncami trupu inak v rovnakej farbe ako exkluzívne vojenská predloha navyše s logami výrobcov) poprelo aj svoje pravidlá ktorými sa tak oháňajú. Samozrejme že to bude voda na mlyn rôznym kriklúňom, ale pokiaľ LEGO nespraví podobný kiks tak takú silu nebudú mať. My sa tu môžeme len domnievať či to bolo nejaká osobná chyba/iniciatíva, korporátna skostnatelosť, testovanie odozvy, kombinácia alebo niečo iné. Keďže sa hlasy vrátane toho združenia ozývali už od predstavenia na výstave tak, a to teraz fabulujem !, to mohlo byť tak že o tom tušili, mali záložný plán a keď to prepuklo tak to vyhodnotili a aktivovali preto sa to môže zdať také rýchle. Alebo sa zobudil niekto z majiteľov a spomenul si na rodinné tradície. Pokiaľ niekto nevyšťúra interné emaily (ako napr teraz pri Nissan-Renault) tak sa to nikdy nedozvieme.

Koniec roka je tu čoskoro tak som zvedavý ako strašne im to ublíži, alebo si tieto názory o strašnom úpadku začnú odsúvať a odsúvať ...

Odhlásený papluh

« Odpoveď #871 : 28. Júl 2020, 15:09:20 »
Zdá sa že Osprey má aj konštrukčný problém, absencia klznej spojky či kalibrovacieho mechanizmu bez inteligentného hubu (že by bol navrhovaný s tým drahším ? ) prenášajú príliš veľké sily na jedno ozubené kolečko. Ževraj stačí nechať nastavenie sklonu rotorov pár krát trápiť sa na doraze.
https://www.reddit.com/r/lego/comments/hygiqx/osprey_cancelled_due_to_design_flaw/

Odhlásený Praetor

• Príspevkov: 635
« Odpoveď #872 : 01. August 2020, 21:00:50 »
Toto ma dostalo...
https://www.stonewars.de/news/lego-logistik-probleme-august-neuheiten/
Akože teraz všetko čo mali pripravené na paletach tak rozbalovat a hľadať lietadlo a znova zabalovat...
Koľko baliaceho materiálu, energie, ľudí, manipulacnej techniky, meškanie dodávok, oneskorený prísun noviniek, neskoršia návratnosť zisku z výrobného tovaru... Šak toto nemôže bežný ekoaktivista len tak prehltnúť...  ::) Hlavne že je spokojná nejaká maličká skupinka fanatikov...  >:(

Odhlásený smirec1

• Príspevkov: 89
« Odpoveď #873 : 03. August 2020, 08:23:45 »

Odhlásený Jammo

• Príspevkov: 305
« Odpoveď #874 : 03. August 2020, 08:47:00 »
Šak toto nemôže bežný ekoaktivista len tak prehltnúť...  ::)

Presne nato som aj ja myslel, ze ked sa teraz / alebo keby sa predtym ozvali nejaky aktivisti, ci by pre Lego nebolo "ekologickejsie" to ponechat na trhu. Proste zahrat to na eko-bio ochranu - co inak je pravda, ze takto sa minie ovela viac zdrojov

Odhlásený PC CZ

• Príspevkov: 241
« Odpoveď #875 : 03. August 2020, 12:13:21 »
Je to škoda,  že V-22 zrušili, já bych si  ho koupil... to video  vypadá moc pěkně. A tvary vcelku trefili.
Jestli to udělá, nebo neudělá COBI je mi šuma fuk,  polské  kostky  mi nesmí do sbírky....

Ach jo. 

Odhlásený papluh

« Odpoveď #876 : 03. August 2020, 17:30:07 »
Ono to vyzerá tak, že keďže to začalo v Nemecku tak tam je to dosť prísne stiahnuté.
Treba si uvedomiť aj jednu vec, nejde len o nejakú malú skupinu. Dokonca podľa ich vlastných slov sa snažili kontaktovať LEGO už od výstavy v Norimberku ale hádzali na nich bobek.
A tu prichádza podstatná zložka a tým sú média, pokiaľ sa tie toho nechytili tak sa nič nedialo. Len zrazu sa o tom začali zmieňovať aj mimo Nemecka.

Hento rozbaľovanie sa zdá tiež byť špecifický problém pre neiktorý typ dodávok. Veľké obchody a veľkosklady berú palety jednotlivých setov a nie mix.  U nás ti menší obchod ani nedostane objednávku priamo z TLG ale cez prostredníka. Zdá sa že Nemci sú zas v niečom extra.

Odhlásený j.dodo

• Príspevkov: 442
  • ...zbieram, co sa mi paci..
« Odpoveď #877 : 03. August 2020, 20:29:21 »
Priznajte sa...kto to bol? Vacsina lego maniakov si nemoze dovolit ani model a nejaky frajerko si beha na nom po meste...no nehod mu  do okna jednu dlazobnu...
https://www.topky.sk/cl/10/1946075/Majitelovi-luxusneho-sportiaka-ostali-oci-pre-plac--FOTO-V-Bratislave-ho-poskodil-vandal
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený smirec1

• Príspevkov: 89
« Odpoveď #878 : 04. August 2020, 07:58:04 »
Priznajte sa...kto to bol? Vacsina lego maniakov si nemoze dovolit ani model a nejaky frajerko si beha na nom po meste...no nehod mu  do okna jednu dlazobnu...
https://www.topky.sk/cl/10/1946075/Majitelovi-luxusneho-sportiaka-ostali-oci-pre-plac--FOTO-V-Bratislave-ho-poskodil-vandal

Zeby Kajetan Kicurkupil z rusok?  ;D