Autor Téma: KW T800 Tridem  (Prečítané 83 krát)

Odhlásený Paliason

• Príspevkov: 840
KW T800 Tridem
« : Včera o 10:36:23 »
fajn spravený odvoz dreva. Hlavne ťahač sa mi páči, náves už je slabšie spravený.

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 4439
    • Moja zbierka
Re: KW T800 Tridem
« Odpoveď #1 : Včera o 11:06:28 »
Take trochu hrube mi to pride. Inak ja cakam, kedy niekto pride s modelom, ktory bude mat na dialkove ovladanie spravene aj funkcie RAMENA! Ved to je to s cim sa chalan chce najviac hrat - ovladat to nakladanie! A nie prehmatavat na X miestach na koliecka na ramene a donekonecna tocit (vela "na" v jednej vete ;D).

Prihlásený muffin

• Príspevkov: 290
« Odpoveď #2 : Včera o 11:44:27 »
V tej mierke tazko, tam mozes byt rad, ked to vobec funguje manualne. Ak by si mal pri takej pohyblivosti ramena dokazat preniest ovladanie z motora umiestneneho niekde v podvozku az do tej ruky, tak by to muselo byt podstatne mohutnejsie. V tomto je pneumaticke ovladanie vo vyhode, staci natiahnut hadicku, a mozes mat aj 5 klbove rameno, vzdy ti staci mat na konci jeden piest, vid arocs.
Ja mam ideovo rozrobeny bager s otocnou lyzicou, rameno je komplet funkcne, ale chyba mi k nemu zvysok bagra :D Snad sa niekedy dokopem to zrealizovat, to rameno sa mi vala v krabici uz zo dva roky...

Odhlásený Paliason

« Odpoveď #3 : Včera o 11:46:02 »
KLF:
Takých kompletne-diaľkovo ovládateľných modelov vzniká určite dosť vo svete, ale vo vačších mierkach.
Musíš rátať, že tú krabicu-IR prijímač tiež musíš niekam pripevniť. Pri tejto mierke ako ten Kenworth nieje moc možností to schovať, keď to má zároveň aj dobre vyzerať. A každý Linear-Aktuator treba hnať motorom, ktoré tiež niekam musíš dať. To by z toho ramena mal potom takú MEGA-Buchtu že konec!  :D

Ale dám ti príklad ukážkovo spraveného ramena komplet RC. Od náśho člena:

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 4439
    • Moja zbierka
« Odpoveď #4 : Včera o 12:09:36 »
No vidis - nas clen to ma v +- rovnakej mierke a ziadna buchta! ;D A ze to nejde! :D

Odhlásený Paliason

« Odpoveď #5 : Včera o 13:07:35 »
Ťažko takto porovnávať rozdielne koncipované vozidlá. Forwarder má vačšie kolesá, pravdepodobne celý podvozok širší, len dve nápravy vzadu dalej od základne ramena = viac miesta pre zabudovanie motorov, PF prvkov...

Mne príde rameno hrubšie na tom Forwarderi, tie prvé dva članky. Kenworth má zase tretí hrubší ale vysúvací.
A potom dalšia vec, Kenworth skladá rameno nad kabinu, v podstate 180° uhol, s tym všetkým musíš rátať, aby to fungovalo na RC... Nieje to proste také jednoduché, jak to vyzerá.

Alebo potom pneumaticky, hadičky natiahnuť kde chceš, čo už spomínal aj muffin.