Autor Téma: NÁPADY a RIEŠENIA: Podvozky áut, zatáčanie, odpruženie, pohon...  (Prečítané 4638 krát)

Odhlásený Tatrovak

• Príspevkov: 59
Re: NÁPADY a RIEŠENIA: Podvozky áut, zatáčanie, odpruženie, pohon...
« Odpoveď #45 : 06. Február 2020, 08:31:14 »
Neviem teda či je to ešte stále aktuálne po takej dobe, ale zaujala ma jedna vec na predných polonápravách , vzhľadom na to že krížový kĺb hrideľa, ktorý vchádza do wheel hubu, nie v jednej vertikálnej ose z gulovými čapmi ktoré samotný wheel hub držia , nedeje sa ti tam tože keď sa pri zatáčaní whell hud otáča okolo svojej zvyslej osi tak krížový kĺb sa vychyluje do strán a roztláča od seba tie uchytenia tlmičov ?

Odhlásený Paliason

• Príspevkov: 991
« Odpoveď #46 : 06. Február 2020, 10:30:07 »
Máš na mysli moj podvozok MAZ a tieto dva diely? ako som pochopil...

Wheel hub:
ila_rendered

protikus CV Joint:
ila_rendered

Ked tam zacvakneš ten gulový dielik, tak tá gulička bude v rovnakej úrovni, ako ten gulový pin nad/pod ním. Prečo by to vyrábali vyosené?

Normálne to zatáča, nič nevytláča.
ila_rendered

Odhlásený Tatrovak

« Odpoveď #47 : 06. Február 2020, 10:41:32 »
No tak teraz si pripadám jak úplný blbec :D ja som tam vždy do toho wheel hubu vkladal ešte aj druhú stranu toho cv jointu a nikdy som si nevšimol že ssa to tam dá dať na priamo :D. Na tejto fotke to možno bude vidieť.

Odhlásený Paliason

• Príspevkov: 991
« Odpoveď #48 : 06. Február 2020, 16:19:21 »
Hej, vídím jak si to tam narval zbytočne!!! :D

Ten prevod na kolesá čo tam máš je spoľahlivý? Nemyslím po rovine, ale cez nejakú prekážku?

Odhlásený Tatrovak

« Odpoveď #49 : 06. Február 2020, 17:01:25 »
To je veľmi dobrá otázka  :D, poviem to takto, táto náprava je z tej 148čky čo som sem ako prvú zavesil, a tá bola celkovo určená , a aj sprevodovaná viac do rýchlosti a pre jazdu cez len také menšie prekážky (aby som si ju mohol trocha pošoférovať po byte keďže s pomalými vecami to moc zábava neni :D) takže na ten účel to bohate stačilo , ale keby chcem postaviť niečo veľké a ťažké s pomalším prevodom do terénu tak to fungovať nebude, alebo respektíve bude to dosť preskakovať. Ale pokiaľ použiješ kolesové redukcie , ideálne tie originál LEGO planétové, tak potom nebude problém.