Autor Téma: Politika  (Prečítané 15607 krát)

Odhlásený Izmael10

• Príspevkov: 451
Re: Politika
« Odpoveď #15 : 07. Marec 2016, 20:27:08 »
Volil som #19 - ĽSNS.

Pokiaľ mi je známe tak fašizmus a jeho šírenie je na území Slovenskej republiky zakázaný, takže keby na to boli adekvátne argumenty tak strana je dávno zrušená a zakázaná.
Pána Kotlebu a jeho stranu mnohí považujú za extrémisticku a nebezpečnú. Aká je však v skutočnosti pravda? Je extrémisticke chcieť neutralitu Slovenska a tým aj odchod z NATO a EÚ, podotýkam že by sa spravilo referendum a tam by sa ukázalo čo občania chcú. Je extrémisticke zrušiť príspevky štátu pre politické strany a zároveň zníženie poslancov národnej rady na 100? Alebo to, že rómski spoluobčania nemôžu len tak za nič nerobenie dostávať stovky €? Kotleba a jeho strana nie je bez chyby, ale prečo im nedať šancu?

P.S.: Kiska sa zas prejavil ako mu záleží na občanoch, čím vlastne zvýšil popularitu nenávideného Kotlebu.
Visca el Barca i visca Catalunya!

Odhlásený bedo

• Príspevkov: 558
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
« Odpoveď #16 : 07. Marec 2016, 20:34:16 »
Netreba sa bát nových vecí ale treba byť opatrný a brať do úvahy historiu -- lebo tá sa vacsinou opakuje

Odhlásený drdano

• Príspevkov: 718
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
« Odpoveď #17 : 07. Marec 2016, 21:04:22 »
Volil som #19 - ĽSNS.

Pokiaľ mi je známe tak fašizmus a jeho šírenie je na území Slovenskej republiky zakázaný, takže keby na to boli adekvátne argumenty tak strana je dávno zrušená a zakázaná.
Pána Kotlebu a jeho stranu mnohí považujú za extrémisticku a nebezpečnú. Aká je však v skutočnosti pravda? Je extrémisticke chcieť neutralitu Slovenska a tým aj odchod z NATO a EÚ, podotýkam že by sa spravilo referendum a tam by sa ukázalo čo občania chcú. Je extrémisticke zrušiť príspevky štátu pre politické strany a zároveň zníženie poslancov národnej rady na 100? Alebo to, že rómski spoluobčania nemôžu len tak za nič nerobenie dostávať stovky €? Kotleba a jeho strana nie je bez chyby, ale prečo im nedať šancu?

P.S.: Kiska sa zas prejavil ako mu záleží na občanoch, čím vlastne zvýšil popularitu nenávideného Kotlebu.

BEZ URAZKY: Si typicky Kotlebov volic - mlady, neskuseny, tuziaci po zmene, reformach, radikalnych rieseniach, proteste atd.

To vsetko, co si o Kotlebovi vymenoval, je krasne a uslachtile, ale presne toto su polopravdy, ktorymi Kotleba nalakal prostrednictvom medii a socialnych sieti svojich "volicov" (schvlane pisem slovo VOLICI v uvodzovkach, lebo velke percento jeho volicov su len ludia, ktori si z parlamentnych volieb urobili zaskodnicku a protestnu akciu, a pan Kotleba im na to dal prilezitost a este sa na tom aj napasie). Kotleba je pravicovy extremista, pred casom sa so svojimi fanusikmi (schvalne nepisem nasledovnici ci spolupracovnici) otvorene hlasil k nacistickym ideam, nosili symbol svastiky a riadili sa rasistickymi a extremistickymi heslami. O politike, ekonomike a diplomacii vsak Kotleba nema ani paru, a dokazuje na svojom poste zupana v BB, kde sa zatial iba naucil rodinkarcit a kradnut... Takze kto volil Kotlebu, nevolil ho preto, ze je dobry politik, ale preto, ze Kotleba je radikal a ohana sa tym, ako tu nenecha kamen na kameni... Len pre uplnost a korektnost - ja som volil Most-Hid, preferencne Luciu Zitnansku.
« Posledná zmena: 07. Marec 2016, 21:08:45 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Izmael10

« Odpoveď #18 : 07. Marec 2016, 22:12:12 »
Cize si volil zenu, ktora neustale meni strany, aj si vyuzil skusenosti  ;D a to s tymi vysledkami v BB su polopravdy co pises

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 2781
« Odpoveď #19 : 07. Marec 2016, 22:41:34 »
Chceš povedať, že si do BBSK nedosadil rodinu a kamarátov ? Že nezačal sa nezačal pekne gardisticky obklopovať svojou holohlavou otričkovanou strážou (čo doteraz v komunálnej politike nik nespravil) ? že nezačal vyberať od poddaných dohodených do pozícii desiatky z platu ? že nezačal svojvolne rušit granty schválené vyššími inštitúciami tj ministerstvom kultúry ? že nepoškodil školám zrušním dotácii z EÚ ? atď

ach jaj ...

Len jednu k tomu ako bude super nezávislé Slovensko bez NATO, EÚ atď ... doteraz za všetkým rozkrádaním na Slovensku bol jedine len a len Slovák, či už priamo alebo cez svoj desiatok dohodil správnemu kupcovi. A začali to tí naj hej Slováci z partie HZDS/SNS (čím nepoviem, že ostatní po nich sa držali pozadu...)

PS. Keď to mám prirovnať tak to je ako si povolať voči bielogolierovej mafii hrubé krky z nejakého pajzla a ešte sa tľapkať po pleciach ako sme im to vypiekli ...

Odhlásený Anupew

• Príspevkov: 280
« Odpoveď #20 : 07. Marec 2016, 22:51:37 »
Cize si volil zenu, ktora neustale meni strany, aj si vyuzil skusenosti  ;D a to s tymi vysledkami v BB su polopravdy co pises
Ja som ho volil tiež ;) A to nie som prvo-volič toto sú moje 3. voľby do NR SR. A čo viem z okolia čo ho volili tak to boli všetko 30+ takže pochybujem, že by ho volili len mladý naivný prvo-voliči. Nie som zástancom fašizmu/nacizmu to je jasné a nebojím sa toho, že by Kotleba toto presadil má len 8% a nemá ani silnú podporu z vonku. Nebojím sa toho ľudia si ho postrážia. Čo sa týka jeho vystupovania. To bolo v čase keď bol členom Slovenskej Pospolitosti (do roku 2007). Odkedy vstúpil do politiky som nezaznamenal, že by pokračoval z neonacizmom. Ja mu dám šancu, až sklame už ho nebudem voliť očakávam od neho (ak bude stabilná vláda do roku 2020), kritiku rozhodnutí a ignoráciu vlád čo tu boli predtým. Vnímam ho ako strážneho psa vlády. Z opozície a izolovaný nebude mať veľa príležitosti na prejavenie sa zo zákonmi. Niekto sa tu ohrádza rodinkárstvom. Áno je to chyba tiež to neuznávam, ale aj to chápem z viacerých dôvodov. A to cudzím neverí a okrem toho ak to niekto vníma ako krádež, tak je to lepšie a omnoho priateľnejšie ako CTčka za 1,7mil., Dzurindove privatizácie, tety Anky, maséri... (a to je len špička ľadovca). A nalejme si čistého vína kto z vás sa nedostal do zamestnania cez známeho? hmm? A kto z vás by na jeho mieste nezamestnal známeho? hmm? Ja keď som mal problémy sa zamestnať (ne-serózny zamestnávatelia a aroganica nad národných spoločností) tak to inak nešlo. A najlepší sú tí farizeji čo najviac kritizujú a pritom sami nie sú kompetentný si nájsť prácu cez pohovor a sú zamestnaný cez známeho. Ale k meritu veci čo som si všimol, tak Kotleba sa v TV reláciach správal najnormálnešie. Ešte raz dám mu šancu samozrejme ak bude prejavovať nacizmus tak samozrejme s tým sa nebudem stotožňovať. A je hanbou čo predviedol Kiska (asi zrejme má vlastnú definíciu demokracie). A tiež nechápem tú kritiku veď je ešte len druhý deň po voľbách. ;)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Anupew

« Odpoveď #21 : 07. Marec 2016, 23:02:14 »
Chceš povedať, že si do BBSK nedosadil rodinu a kamarátov ? Že nezačal sa nezačal pekne gardisticky obklopovať svojou holohlavou otričkovanou strážou (čo doteraz v komunálnej politike nik nespravil) ? že nezačal vyberať od poddaných dohodených do pozícii desiatky z platu ? že nezačal svojvolne rušit granty schválené vyššími inštitúciami tj ministerstvom kultúry ? že nepoškodil školám zrušním dotácii z EÚ ? atď

ach jaj ...

Len jednu k tomu ako bude super nezávislé Slovensko bez NATO, EÚ atď ... doteraz za všetkým rozkrádaním na Slovensku bol jedine len a len Slovák, či už priamo alebo cez svoj desiatok dohodil správnemu kupcovi. A začali to tí naj hej Slováci z partie HZDS/SNS (čím nepoviem, že ostatní po nich sa držali pozadu...)

PS. Keď to mám prirovnať tak to je ako si povolať voči bielogolierovej mafii hrubé krky z nejakého pajzla a ešte sa tľapkať po pleciach ako sme im to vypiekli ...
Však uvidíme ako to bude. Kotleba predsa nejde zostavovať vládu a ani nieje víťazom volieb. Tak čo ten strach? To z tým odovzdávaním časti platov ako dar. Neviem či je to pravda a ak aj je a ak je to dobrovoľné tak je mi to jedno problém v tom nevidím.
Samozrejme neviem prečo sa Blaváci rozčuľujú. Aspoň vidíte ako je na tom Slovensko mimo Bratislavy. To je tak keď vlády doteraz neriešili nič hlavne nie spravodlivosť a celkový stav krajiny. Namiesto toho tu šíria rasovú neznášanlivosť podporovanú Bruselom. A pri tom Brusel sám používa dvojaký meter diskriminácie viď UK a FR.
« Posledná zmena: 07. Marec 2016, 23:05:31 od Anupew »

Odhlásený Izmael10

« Odpoveď #22 : 07. Marec 2016, 23:37:41 »
Je pravda, ze zamestnal brata, ale za minimalnu mzdu! Dalej co je zle na tom, ze ma ochranku? (V minulosti bol napadnuty neprajnikmi).   

Preco neuvedies, ze byvaly zupan zanechal obrovske uvery a dlhy. Kotlebovi sa podarilo usetrit najviac zo vsetkych krajov a zaroven patri medzi najtransparentnejdi kraj. Ako zupan ma obmedzene pravomoci kedze proti kazdemu jeho  navrhu je poslanecky klub KDH a Smer.

Odhlásený bedo

• moj skromny batalion :
« Odpoveď #23 : 07. Marec 2016, 23:55:02 »
Však uvidíme ako to bude. Kotleba predsa nejde zostavovať vládu a ani nieje víťazom volieb. Tak čo ten strach? To z tým odovzdávaním časti platov ako dar. Neviem či je to pravda a ak aj je a ak je to dobrovoľné tak je mi to jedno problém v tom nevidím.
Samozrejme neviem prečo sa Blaváci rozčuľujú. Aspoň vidíte ako je na tom Slovensko mimo Bratislavy. To je tak keď vlády doteraz neriešili nič hlavne nie spravodlivosť a celkový stav krajiny. Namiesto toho tu šíria rasovú neznášanlivosť podporovanú Bruselom. A pri tom Brusel sám používa dvojaký meter diskriminácie viď UK a FR.

JASNE nackovia vyriesia rasove problemi presne ako za druhej svetovej - ci o takom niecom tam mimo Bratislavy nevedia??

Ja som bol v tom ze ty co pamataju na druhu svetovu vojnu by uz take nieco zazit nechceli ale vidim ze dnesna rozmaznana mlades a buhuzial aj zpar inych to vidia inak

Odhlásený bedo

• moj skromny batalion :
« Odpoveď #24 : 07. Marec 2016, 23:55:51 »
Teraz ma azda najviac upokojuje fakt ze som mimo kajiny a rozmyslam nad zmenov občianstva...

Odhlásený Anupew

« Odpoveď #25 : 08. Marec 2016, 00:10:36 »
JASNE nackovia vyriesia rasove problemi presne ako za druhej svetovej - ci o takom niecom tam mimo Bratislavy nevedia??

Ja som bol v tom ze ty co pamataju na druhu svetovu vojnu by uz take nieco zazit nechceli ale vidim ze dnesna rozmaznana mlades a buhuzial aj zpar inych to vidia inak
Nebudú riešiť nič nemajú na to mandát ;) No keď už si tak zbabelo odišiel (hmm koho mi to len pripomína (a poriadok im pôjdeme robiť mi)). A potom kto to má riešiť radšej zbabelo odídu ako by mali niečo pre krajinu urobiť. Potom sa nečuduj, že tu protestujeme formou voľby ĽSNS. Mal si si založiť stranu a ponúknuť svoj program a mi to zvážime. Útekom preč ešte nikto nič nevyriešil. Inak prečo sa tu vlastne otvárala téma o politike? Poďme sa baviť radšej o lego novinkách.

Odhlásený Anupew

« Odpoveď #26 : 08. Marec 2016, 00:13:44 »
Inak ak by vláda umožnila tzv. "protestný hlás" formou prázdnej strany bez kandidátky, tak určite volím túto možnosť.

Odhlásený misoku

• Príspevkov: 300
« Odpoveď #27 : 08. Marec 2016, 00:16:38 »
Toto forum asi primarne nieje na politikarcenie. Pre mna je odreagovanim od povinnosti aj od povolebnej reality dnesnych dni. Tak si to nekazme. Uplne staci ze sme Lego extremisti.

Odhlásený Anupew

« Odpoveď #28 : 08. Marec 2016, 00:18:47 »
Toto forum asi primarne nieje na politikarcenie. Pre mna je odreagovanim od povinnosti aj od povolebnej reality dnesnych dni. Tak si to nekazme. Uplne staci ze sme Lego extremisti.
Asi tak nejak (y)

Odhlásený Anupew

« Odpoveď #29 : 08. Marec 2016, 00:37:12 »
Ešte dodám ako poslednú vec. Viem presne čo obnáša nacizmus ak by mal reálnu šancu Kotleba toto propagovať tak nemá šancu takže toho sa nebojím. Inak mám v rodine skúsenosti z nacistami, tak viem o tom svoje. Starkého sestra z Ostrého Grúňa doplatila na to životom, keď sa zasmiala na nejakom slove čo sa rozprávali nemecký vojaci keď hľadali partizánov. Ony si to všimli a za trest ju zatvorili do stajne a tam dostala zápal. pľúc. Ak to že sa Kotleba dostal do parlamentu nejak zobudí súčasné strany a budú viac robiť pre Slovákov a nebudú z nás robiť otrokov a zapredávať nás tak som rád, že by som k tomu dopomohol aby sme sa mali lepšie. Ja som mal tiež možnosť aj mám odísť do zahraničia pracovať. Ale neurobím to Slovensko mám rád a neutečiem zbabelo preč len pre to aby som sa ja osobne mal lepšie a to som študoval (FRJ a AJ jazyky) srojárstvo/energetiku, takže možnosti mám veľké. Sami predsa vidíte ako nás západ berie. TLG je toho jasným dôkazom ako nás ignoruje. Rusko tiež nevolím ako výhru. Takže asi tak. končím z touto témou aspoň viete prečo som volil to čo som volil.