Autor Téma: Skærbæk Fan Weekend  (Prečítané 1108 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 4984
    • Moja zbierka
Skærbæk Fan Weekend
« : 07. Október 2019, 10:17:56 »
V danskom meste Skærbæk sa kazdorocne kona celosvetove vikendove stretnutie fanklubov. Fankluby tam pokecaju medzi sebou, pokecaju so zamestnancami TLG, managermi, dizajnermi a prezentuju svoje MOCy. Tu je par fotiek z tohtorocneho stretka. Vsetky nase susedne krajiny tam maju zastupenie, len my zatial nie. Je to hanba, ale beriem to hlavne na seba, kedze ako ambasador som v tomto smere nebol aktivny. Toto moje nekonanie ma ale tiez svoje dovody. KTO BY TAM SIEL? Zodpoviem si par otazok:

Mame co prezentovat na takomto fore?
Myslim si, ze ano.

Su v danom case ludia ochotni odist na 3 dni do Danska?
Myslim si, ze nie.

Siel by niekto prezentovat svoje diela a zastupovat TatraLUG na vlastne naklady?
Myslim si, ze nie.

Ovladaju nasi clenovia (ktori by sli) anglictinu na komunikativnej urovni?
Myslim si, ze nie (cest vynimkam).

Takto som to vyhodnotil ja, a preto som nevyvyjal iniciativu. My - slovenski AFOLovia - sme strasne uzavreti do seba. Kazdy sa tu vyhovara, ze nema cas stavat, nema cas cestovat, lebo je to daleko, lebo ma deti, lebo ma vela prace v robote, atd. Z toho mi vychadza, ze v okolitych krajinach sa prepravuju vsade letecky, nemaju deti a su nezamestnani. No ak to je tak, tak vsetka cest vzhladom na to co predvadzaju! A my slovenske chudiatka, co nam je vsetko daleko, musime sa starat o deti a mame kopec roboty v praci, radsej nic nerobme a ostanme uzavreti vo svojich bytoch do seba. Znova - cest vynimkam.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 3029
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #1 : 07. Október 2019, 12:40:02 »
Mame co prezentovat na takomto fore?
Samozrejme. Otázka je čo sa dá dopraviť, čo vedia majitelia poskytnúť či sprevádzať na a hlavne čo si organizátor vyberie.
Čo sa týka dostupnosti, akcia je posledný septembrový víkend (26-27.10.) a to tu už je naplnánovaná Nová Baňa (od 15.9. - aj keď si myslím, že pri dobe trvania by sa to dalo posunúť ak by sa donieslo dosť zahraničím preverených exponátov ??)
Za organizátorov sa nedá hovoriť, ale tipujem že ako prví Slováci pod slovenskou vlajkou by šance boli dosť slušné.

Su v danom case ludia ochotni odist na 3 dni do Danska?
V závislosti od programu to vie byť aj viac ako 3 dni - samotná výstava je piatok (inštalácia), sobota+nedeľa (výstava). Ale býva doprovodný program, na 2020 potvrdený až pri registráciach na jar, a to štvrtok LEGO House a pondelok návšteva zamestnaneckého obchodu. Tipujem že väčšina ľudí nezažila ani jedno a rada by sa pridala.
Realisticky by sa teda muselo vyrážať v stredu, návrat v utorok. Optimalizácia by závisela od dostatku nočných šoférov.

ľudia by sa dali rozdeliť do 3 kategórii
- mám MOCy a chcem ísť - ideálne základ výpravy
- viem a chcem poskytnúť MOC, ale nemôžem ísť - ak sa nemýlim každý MOC musí byť spárovaný takže bude treba nájsť zodpovedného človeka
- nemám MOC, chcem ísť - musím si to nejak odrobiť (rozkladanie MOCov, dozor, preklady, šoférovanie, nosenie kávy,... ) - toto by mala byť doplnková skupina a je otázne ako je to s nahlasovaním u organizátorov

Siel by niekto prezentovat svoje diela a zastupovat TatraLUG na vlastne naklady?
Ubytovanie - v závislosti tlaku na cenu a kvalitu sa dá optimalizovať, pár km odiaľ je dovolenkový ostrov (s mostom) a hlavná sezóna už nieje.
Cesta - záleží od množstva ľudí a MOCov a nutnosti nájmu vozidla či nie.
Jedlo - Vystavovatelia majú možnosť objednať jedlo v centre, cca 15 Eur obed či večera. Samozrejme nie povinne, ale

Ak by sa za jednoduchý začiatok zobrala dieslová osobná dodávka a 5-6 ľudí, tak rozpočet by mal byť pod tisícku. Nejakých 350E na palivo (závislé skôr od vozidla, od počtu osôb až po prekročení kapacity). Do 400 Eur pri ubytovaní do 6 osôb na mieste na 5 nocí, pri menšom počte klesá cena a stúpa výber, pri rozdelní ubytovania popri ceste cena stúpa.

Samozrejme ak by sa šlo len na otočku tak je to iné rozhodovanie ako pri dodatkovom programe. Nejaká časť nákladov klesne (ubytovanie), iná zostane (cesta). Osobne si myslím že tie benefity prevážia.

Ovladaju nasi clenovia (ktori by sli) anglictinu na komunikativnej urovni?
Myslím, že stačí aby na place boli 1-2 ľudia počas celej doby a tí si to odkecajú/odprekladajú. To nieje nereálne.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1027
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #2 : 08. Október 2019, 11:05:43 »
V danskom meste Skærbæk sa kazdorocne kona celosvetove vikendove stretnutie fanklubov. Fankluby tam pokecaju medzi sebou, pokecaju so zamestnancami TLG, managermi, dizajnermi a prezentuju svoje MOCy. Tu je par fotiek z tohtorocneho stretka. Vsetky nase susedne krajiny tam maju zastupenie, len my zatial nie. Je to hanba, ale beriem to hlavne na seba, kedze ako ambasador som v tomto smere nebol aktivny. Toto moje nekonanie ma ale tiez svoje dovody. KTO BY TAM SIEL?

"Ja nie, prepáč. Mám deti, mám kopu roboty v práci, nemám čas cestovať a hlavne je to daleko. Keby to bolo v Beckove tak idem!!!!!!!!!!!"

Teraz vážne:
Ísť sa tam ukázať aspoň raz, že aj my sme schopní niečo rozumné postaviť, by sme skôr či neskôr mali. To súhlasím.

Mame co prezentovat na takomto fore?
Neviem aké prísne tie kritéria na kvalitu a velkosť MOCov majú. Tak od toho sa to celé bude odvíjať, čo by vybrali z toho, čo im ponúkneme. Napr. ja by som ponúkol na výber zo všetkých MOCov čo mám.

Su v danom case ludia ochotni odist na 3 dni do Danska?
to určite treba rátať minimálne 5, samotná cesta bude trvať, 1200km nieje za rohom. A nerátam tie vylety niekam...to už Papluh rozpísal.

Siel by niekto prezentovat svoje diela a zastupovat TatraLUG na vlastne naklady?
Papluh to už predbežne rozrátal na menšiu skupinku. To výchádza rozumne. Len sám (alebo dvaja) by tam asi nikto nešiel. Najdoležitejšie teda je, či sa tu nazbierame vôbec tí piati?  ;D

Ovladaju nasi clenovia (ktori by sli) anglictinu na komunikativnej urovni?
Tak nejakými jednoduchými vetami bych vedel reagovať: Čo čumíš! Odpál! Nechytaj to! Tak sa poser! ... Na rozumnejšie vety by bolo treba angličtinára-diplomata, to je jasné. S nemčinou tam nepochodím?

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 126
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #3 : 12. Október 2019, 03:39:58 »
Ja sa hlásim na budúci rok

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 126
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #4 : 20. Máj 2020, 22:23:20 »
Či korona, či nie, registroval som sa :D
Už sú tam nejaké akcie beznádejne zaplnené, ale tak snáď sa dočítam na fóre, či sa dá nejako inak pridať, keď naň dostanem prístup.