Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 25421 krát)

Odhlásený GentlemanA15

• Príspevkov: 601
Re: BrickLink
« Odpoveď #180 : 04. Apríl 2019, 07:27:36 »
Ja mám neutrál za to, že maník objednal set, vypočítal som mu cenu poštovného. Na základe toho požiadal o zrušenie objednávky, čo som bez problémov spravil. Následne mi šupol neutrál, že drahá pošta. Aby zhnil 😂. Pritom poštovné mám normálne uvedené na BL a aj tam mám vetičku, že cenu všetkého napíšem pred objednaním, ak je taká ppžiadavka. Proste, pacienti.

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 4579
    • Moja zbierka
« Odpoveď #181 : 04. Apríl 2019, 11:25:38 »
No uz ked ste sa takto rozbehli, pridam aj ja svoju trosku do mlyna. Koncom minuleho roka si u mna nemec (novacik) objednal MISB 2 sety. U mna MISB nikdy neznamena, ze skatula prave vysla z fabriky. MISB je MISB a kludne moze mat krabica nejaky tem skrabanec, cenovky, atd. A nikdy som s tym nemal problem. No a nemcur mi poslal fotky, ze jake dodzubane mu to doslo (diery v skatuli atd., proste to som mu urcite take neposlal). Zacal pindat, ale ja som mu vysvetloval, ze to muselo byt sposobene postou. V duchu som bol na 80% presvedceny, ze to spravil on, pretoze sustavne ziadal nazad prachy. Novacik na BL. Ja som mu stale vysvetloval, ze to musi reklamovat, ale nasraty, podrazdeny mi dal negativ. Tak som mu dal samozrejme aj ja, ale taky kde vysvetlujem ze si na neho maju davat bacha, lebo objedna MISB set, deklaruje ho ako poskodeny a chce nazad prachy. Kym mne z tych skoro 500 feedbackov 1 negativ neublizil (len skoda poskvrnenia), tak on ako novacik si uz co som pozeral viac na BL nepipol s tym negativom. Rozmyslal som, ci to riesit s adminmi BL, ale ti seru na to podla mna. Ludia objednavaju dalej, tak som to neriesil.

Prihlásený mesje

• Príspevkov: 1552
« Odpoveď #182 : 04. Apríl 2019, 12:50:45 »
na bricklinku je dost "uchylov", ktorym vadi aj trochu poskodena krabica... co vobec nechapem, lebo po otvoreni setu ta krabica aj tak ostane otvorena, tj poskodena, a este sa casto kvoli priestoru posklada na tenko... preto pri trochu poskodenej, alebo preliacenej krabici zvyknem davat stav napr 7/10, 9/10, primerane poskodeniu, kvoli takymto uchylom, aby nemohli pindat. Ale napriek tomu sa mi stal taky extrem - a je to tusim moj jediny neutralny feedback - ze madar pindal, ze skatula bola v horsom stave ako 7/10 - to uz musi byt clovek ako padnuty na hlavu, ked objednava set, vie ze skatula neni 100%, a aj tak sa mu to nepaci. Pritom islo len o preliaceniny, ziadne diery...

Prihlásený Frco

• Príspevkov: 90
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
« Odpoveď #183 : 05. Apríl 2019, 22:28:20 »
Tak ukazalo sa u mna, ze sa pomylil a pyta sa ma ze ako to napravit...tak aspon tak. Teda neviem ci mi to pomoze  :)

KLF, mesje: Ano, za toto som aj ja dostal neutral/negativ raz, predal som set ako MISB, pricom mal na boku nalepku "Not for sale, damaged". Pricom nebol poskodeny nijako (klasicky to niekto v tovarni nalepil, aby to potom mohol kupit za babku ako poskodeny kus, pozname predsa). Len na boku mal tuto nalepku, asi 4x4 cm. A vadilo to velmi jednemu cechovi, ze to neni MISB, ze ako to on teraz ma predat dalej...wtf. Presne nemam rad takychto zberatelov puntickarov. Pre mna je tiez MISB proste ked neni set otvoreny. Akceptujem kludne mierne poskodenie aj krabice, ak je osuchana, rohy ma povedzme mierne obrusene.

Prihlásený mesje

• Príspevkov: 1552
« Odpoveď #184 : 05. Apríl 2019, 22:37:23 »
problem je, ze je coraz tazsie kupit krabicu v 100% stave - amazon, TRU ma standardne poskodenu vacsinu setov, minimalne preliaceniny, osuchaniny a pod. Pruser je, ze v coraz horsom stave ma skatule aj lego store - povedal by som ze casto kazda tretia ma nejaku preliaceninu ! To sa mi uz zda neakceptovatelne - to ze sa ku krabiciam spravaju hrozne v beznom obchode, to sa este da akceptovat (laik nevie, ze nejde len o nejaky vonkajsi obal, ale aj nieco viac, zberatelske), ale ze s krabicami hrozne narabaju aj vo vystavnom znackovom obchode, to je uz neakceptovatelne... pritom ich je tam jak hadov, ze by mohli 1 krabicu aj dvaja niest :-)

Prihlásený Frco

• Príspevkov: 90
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
« Odpoveď #185 : 15. Apríl 2019, 22:46:33 »
Takze feedback sa da do 1 mesiaca zmazat, pre tych, ktori by celili podobnemu problemu v buducnosti:

Buyer can retract the feedback here
https://www.bricklink.com/feedbackDel.asp