Autor Téma: Stredoveká pevnosť  (Prečítané 5156 krát)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Stredoveká pevnosť
« : 18. November 2014, 17:09:41 »
Ahojte,
toto je malá stredoveká pevnosť, pôvodne som chcela postaviť miniscale zrúcaninu hradu, ale ako som začala robiť ten okrúhly múr tak som sa rozhodla pre malú pevnosť v minifig mierke. Nafotila som iba zovňajšok pretože vo vnútri zatial nič nie je.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #1 : 18. November 2014, 17:36:41 »
Celkom to ujde na zaciatocnicku je to pekne velmi si cennim kazdeho co nieco postavi. (y)
Keby si dala velku podlozku a urobila travu vseliake vyrobene stromy teren+daky stredoveky trh hrad trochu na dlzku viac a velmi na vysku dat ;).
« Posledná zmena: 18. November 2014, 17:40:32 od matej »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #2 : 18. November 2014, 17:40:35 »
Je super ,videieť ,ako stavba vyzerá ak sa skombinuje staršia LG a nová LBG .Pri hradoch to je verné hradbe z kamenných blokov (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #3 : 18. November 2014, 18:02:59 »
Je to pekne, KONECNE zasa nejaky slusny MOC tu mame! (y)  Inak hrady su idealna prilezitost, kde sa smelo daju vyuzit aj zozltnute sive dieliky a este to prida na autentickosti! ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #4 : 18. November 2014, 20:33:35 »
Perfektne dielo.
Budo mi zobral slova z ust. Ta kombinacia je super

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #5 : 18. November 2014, 20:58:57 »
Mne sa to tiež veľmi páči!

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #6 : 18. November 2014, 21:42:43 »
 (y)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #7 : 18. November 2014, 22:39:57 »
Zaujimavy napad spravit minipevnost. Niektore techniky pekne zvladnute. Este by to chcelo niecim vylepsit, odporucam inspirovat sa CR hradarmy, ktory toho uz maju nieco nastavane.
Napady na vylepsenie:
- bosaz na rohoch murov, mohlo by to pridat vecsi detail stavbe
- zjemint teren, chodnik ti ide perfektne max po plate na vysku, mozno pridat tie male 1x1 chees, alebo teren spravit z roznich velkosti a uhlov slope (sikmich)
- tile na horne hrany hradieb nech tam netrcia study
- tile mozno aj na vrchny ochoz
- 1-2 vlajky
- neiem ci sa da a malo by zmysel robit nieco s oknami pri tejto mierke. Pri vecsich stavbach im davaju hlbku, obluk nad a vnutorne mensie, inak tvaruju napr pomocou minifig noh a pod

Na verziu 1 parada. Teraz by som hladal ako to zdokonalit a dodat tomu vecsiu detailnost.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #8 : 19. November 2014, 09:33:29 »
Docela pěkný domeček. Na prvotinu oceňuji postavené a hlavně fungující dveře i práci co sis dala s tou baštou.
Nelíbí se mi ta okna. Jsou taková nedodělaná a nejde ani o to, že nemají nijak profilovaná - ozdobená ostění. Takhle vypadají jen jako díry. Z logického hledska by v přízemí pak okna být neměla žádná. maximálně nějaká střílna. Tedy pokud to označuješ jako pevnost.
Ještě bych zmínil nedodělaný komín, ale to je jen drobnost. Samozřejmě by se dalo nalézt víc připomínek, ale proč? Nechceme kluci přeci Bětku odradit.  ;) Je super, že staví a vůbec ne špatně.  8)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #9 : 19. November 2014, 20:56:09 »
...Nechceme kluci přeci Bětku odradit...
Neboj sa Aki, Bětka sa nedá tak lahko odradiť  :D

Chalani som rada, že sa vám moje dielko páčilo a ďakujem za nápady na vylepšenie.  :)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #10 : 19. November 2014, 21:45:26 »
Urcite som nemal v umysle Betku odradit alebo len bezhlavo kritizovat.
Laik by povedal wow, aky hrad. Znalec povie - pekna prvotina, pokracuj v dobrej praci a v uceni sa technik.
Pritom ma nabeh, na to aby aj znalec povedal wow.

Vlastne dvere, kruhova veza, detaily v stenach + obrastene steny machom to su vsetko znamky pokrocilejsieho stavitela.

Napr hornym oknam by mozno pomohlo toto
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30044
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30046
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30045

casto vidavam napr vycnievajuce tramy zpod striech ktore by tiez mohli dodat detailnost.
Spodne okna by sa dali zmenit na tenke sterbiny - strielne.

Urcite sa tesim na pokracovanie tohto diela.
Taktiez velice pekne demonstrovala ze zaujimava stavba sa da postavit aj na mensej ploche co moze inych tiez inspirovat.

Ja som mal obdobie, ked som chcel postavit nieco z temy castle a aj som si zohnal armadu + diely. To bolo ked sme s manzelkou chodili po slovenskych a moravskych hradoch a zamkoch. Len som sa uz potom k tejto teme nedostal.
Tuna je priklad - zober 32x32 baseplate a nieco zacni a moze to dopadnut zaujimavo.

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #11 : 06. December 2014, 16:13:35 »
Ahojte,
pridávam fotky prerobenej pevnosti. Namiesto spodných okien som spravila strielne a vrchné okná už nie sú iba diery :) pribudli oblúky nad oknami, vlajka na streche, upravila som hradby a chodník.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #12 : 06. December 2014, 16:40:02 »
Vylepšenie zadnej strany hodnotim veľmi pozitivne  (y)
Predny obluk nad oknami na mna osobne posobi zvlastne. 
Ak tam chces mat obluk, mne osobne by sa tam lubilo, kebyze okna posunies o dva study dalej od seba a ako obluk by som pouzil  Brick arch, 1x6 a spravit to rovnako ako mas zadnu cast budovy.
A este na rozbitie hladkých stien doporucujem Masonry brick.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #13 : 06. December 2014, 17:06:59 »
Všeobecne vylepšenie vyzerá super ;) (y)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Stredoveká pevnosť
« Odpoveď #14 : 28. December 2014, 19:12:39 »
Ahojte,
toto je malá stredoveká pevnosť, pôvodne som chcela postaviť miniscale zrúcaninu hradu, ale ako som začala robiť ten okrúhly múr tak som sa rozhodla pre malú pevnosť v minifig mierke. Nafotila som iba zovňajšok pretože vo vnútri zatial nič nie je.

velmo pekne (y) a zenska ruka sa pozna - kvetinky musia byt (y)...len tak dalej Betka