Autor Téma: Mtron - Siege Tank  (Prečítané 4816 krát)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Mtron - Siege Tank
« : 20. Marec 2016, 14:19:29 »
Tak moju Mtron zakladnu bude ochranovat toto monstrum :D .. je to zatial tak v polke cesty .. ale uz to nabera na velkosti a vahe.

Pasy budu az na zaver zatial iba prilozene pre predstavu .. cely mechanizmus je napojeny na motor a tank je aj osvetleny :)

je to fat velke :D a este tomu pribudne raz tolko vahy kedze pasove systemu su dost masivne :) neviem ci to ten chudak motorcek vobec utiahne ... :D

« Posledná zmena: 20. Marec 2016, 14:54:15 od Administrator »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #1 : 20. Marec 2016, 14:22:05 »
Tá šedá mi tam vôbec nepasuje. Viac by sa mi to páčilo v čisto v M-Tron farbách.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #2 : 20. Marec 2016, 14:26:39 »
Tá šedá mi tam vôbec nepasuje. Viac by sa mi to páčilo v čisto v M-Tron farbách.

zabudni ze existuje nejaky povodny Mtron :D ..  vec pohladu ;) vsetky moje stavby a vozidla v zakladni su takejto kombinacie .. orig mtron by tam uz ani nepasoval
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #3 : 20. Marec 2016, 15:22:37 »
Tu hufnicu v predu fakt uznavam  :D , co sa tyka tych pasov tak Juggernaut je napojeny 3ma XL motormi a nejak sa sunie - takze jeden - dva XL by moholi stacit ak das dobry prevod

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #4 : 20. Marec 2016, 16:39:16 »
Tak XL motor skrúti osku už od dĺžky cca 7-9 takže tam je sily dosť, skôr hrozí rozpad ústrojenstva. Tam práve pomáha viac motorov, menej rozvodov, menej miest zlomu.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #5 : 20. Marec 2016, 16:49:52 »
Pravda pravda

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #6 : 20. Marec 2016, 18:06:56 »
mam motor priamo napojeny cez  male koliesko aby sa netocil rychlo a to pohana pomalicky vacsie ktore pohana stredovu os a tam su cez take tie spiraly na jednej aj druhej strane pohanane hlavne kola .. vsetko je to max 2-3 spoje :) snazil som sa to minimalizovat aby to tahalo aj ked je tam len jeden motorcek. Uvidime ale ked sa tam pridaju na kazdy pas 4 ozubene kolesa a samotne pasy a to cele 4x ci sa to vobec pohne ... :D
Inak stredova oska je az 30tka - 1 kus asi najdlhsia co existuje
« Posledná zmena: 20. Marec 2016, 18:12:23 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #7 : 20. Marec 2016, 18:24:09 »
ako budes riesit zabacanie?? ak sa mozem spytat

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #8 : 20. Marec 2016, 21:30:28 »
No tú 32ku by som ušetril, tá sa krútila už na 8421 keď rameno šlo do dorazu  :(
To radšej viac menších osiek spojených konektormi, tie sú celkom odolné voči krúteniu.

Na Ultimate 42009 ktorá váži s baterkami tých 3.5+ kila je pohom z XLka vpredu vedený na strednú nápravu skrz cca tých 30L dĺžky cez konektorované 3/5/9 a aj tak sa to krúti na inom ako optimálnom povrchu.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #9 : 20. Marec 2016, 22:23:30 »
ak mozem poradit tak na Juggym som to normalne riesil tak ze som na tie tyčky navliekol 2x2 round bricky aby mi vytvorili tvrdsie osy -- mensi ekvivalent by mohli naozaj dobre posluzit tie konektory

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #10 : 21. Marec 2016, 06:39:34 »
ako budes riesit zabacanie?? ak sa mozem spytat

jednoducho .. nijak :D tak ide iba rovno dopredu a dozadu.

Co sa krutenia osky tyka lahko ju vymenim ak uvidim ze to je nutne .. model vsak bude primarne sluzit k "staniu" ak bude sucast zakladne.
Este to nie je ani zdaleka final. Tak isto ako povrchove maskovanie kludne moze byt nakoniec aj cely cierny tak ako je kostra.

Vzdy menim tieto veci az na zaver a teraz musim este cakat na cierne kolieska z BL .. lebo ich nemam dost tie zlte co su tam teraz tam nebudu.
« Posledná zmena: 21. Marec 2016, 06:42:31 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #11 : 21. Marec 2016, 07:10:05 »
Zabacanie sa da spravit v pohode na principe klasickeho tanku resp. pasovvych vozidiel.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #12 : 21. Marec 2016, 07:12:34 »
v podstate jo stacil by prepinak na lave a prave pasy ale v tomto pripade to je skor ako bonus ze to vobec jazdi a hlavne svieti :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #13 : 21. Marec 2016, 15:57:54 »
No primarne by uplne stacil jeden batery box, jeden primc a napojit 2 motory samostatne na tie 2 konektory co su na primaci a potom uz len na ovladaci hybat tymi dvoma packami samostatne

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Mtron - Siege Tank
« Odpoveď #14 : 21. Marec 2016, 19:01:55 »
No primarne by uplne stacil jeden batery box, jeden primc a napojit 2 motory samostatne na tie 2 konektory co su na primaci a potom uz len na ovladaci hybat tymi dvoma packami samostatne

to je sice pekne ale ja nemam ovladac ;) jak tank raz zapnem cez hardware switch tak ho vypnem zas len tak ze ho chytim a prepnem manualne ;) a ani neplanujem ovladace kupovat
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space