Autor Téma: Dedinský dom  (Prečítané 4454 krát)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Dedinský dom
« : 27. Marec 2015, 16:44:47 »
Ahojte!
Po dlhšom čase som opäť postavila domček  :) snažila som sa, aby vyzeral ako typický starý slovenský dedinský dom. Vo vnútri je kuchyňa, špajza a spálňa. Vedla obytnej časti domu sú stajne. Opodial je senník a šopa na drevo. A pri dome je tiež latrína  :D

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #1 : 27. Marec 2015, 17:24:28 »
 (y) Chutne, uvidime to aj nazivo?

mala pripomienka... na dverach latriny vymen technic brick za brick dvomi dierami  ;) Dve nuly su symbol hajzla  ;)

Odhlásený CSPX

  • Príspevkov: 70
  • Parts collector
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #2 : 27. Marec 2015, 17:43:59 »
mala pripomienka... na dverach latriny vymen technic brick za brick dvomi dierami  ;) Dve nuly su symbol hajzla  ;)

A keďže v Reddish Brown neexistuje tak postačí aj v Dark Red ako náhrada, najlepšie v stave NEW  ;D

http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=32000&colorID=59

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #3 : 27. Marec 2015, 17:44:01 »
Je to pekne, no ma to jedinu chybu - tie strechy su cele zle. Toto je ako bungalov; slovenske stare domy maju vyssie stity, cize aj vyssie strechy. Ak to opravis, bude to bomba a moze to ist na vystavu! (y)
Okienko na hajzliiku vobec nemen - vzdy je iba s jednym otvorom!

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #4 : 27. Marec 2015, 18:07:24 »
Tá strecha na senníku je podla mňa ok, strecha na dome by asi bola lepšia keby bola ostrejšia ale nechce sa mi to prerábat. Na výstavu to nebudem dávat.

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #5 : 27. Marec 2015, 19:07:58 »
jednoduché a krásne ...  (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #6 : 27. Marec 2015, 20:50:21 »
Dielo pekne, ale vobec mi to nepripomina typicky slovensky dom. Skor daky australsky ranc ;)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #7 : 27. Marec 2015, 22:00:43 »
Sice to nie su Čičmany ale sa mi paci  (y)
bye

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #8 : 28. Marec 2015, 10:21:33 »

mala pripomienka... na dverach latriny vymen technic brick za brick dvomi dierami  ;) Dve nuly su symbol hajzla  ;)

Si to nepochopil ta diera je to typické srdiečko čo na latrínach býva  :D

Mne na tomto diele chýba kľuka na studni.To čo je typické ,je práve atypické a naopak. Baráčik  vyhoral a zariadený je moderným nábytkom z ikey a strecha je plechová / plastová  ;)

Ale, to pdstratné je a ,že sa stavia!  (y) :D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #9 : 28. Marec 2015, 10:23:23 »
Keby namiesto kecov ľudia viac stavali bolo by lepšie. :)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #10 : 30. Marec 2015, 10:30:53 »
Je to pekne, no ma to jedinu chybu - tie strechy su cele zle. Toto je ako bungalov; slovenske stare domy maju vyssie stity, cize aj vyssie strechy.

No trosku ta Rene poopravim - zavisi to dost od lokality a podnebia... architektura - aj ta drevena na dedinach - sa chotar od chotara meni, a su oblasti, kde na statkoch boli uprednostnovane skor rozlahlejsie stavby s menej strmymi strechami - tyka sa to hlavne juznejsich bohatsich oblasti Slovenska, kde bolo menej snehu, ale typicke boli taketo stavby na juznej Morave. Ale u mojej babky v Turzovke sme mali donedavna podobnu hospodarsku chajdu...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #11 : 30. Marec 2015, 10:43:13 »
Ta hospodarska budova este OK, ale na tomto type domov taketo strechy na Slovensku v minulosti nebyvali. Su typicke pre juznu Europu.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #12 : 30. Marec 2015, 11:06:20 »
Ta hospodarska budova este OK, ale na tomto type domov taketo strechy na Slovensku v minulosti nebyvali. Su typicke pre juznu Europu.

To s tebou suhlasim, ten dom je kvapku "extreme flat"....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #13 : 30. Marec 2015, 15:13:14 »
MOC pekny MOC  O0  (y)....akurat ma trapi, ci obsah suchej latriny neznecisti  vodu v pomerne blizko umiestnenej studni..priesaky z mastale tiez by nepomohli pitnosti vody....bolo by dobre spravit mikrobiologicky, ako aj chemicky rozbor vody  O0

a ci je to domcek slovensky , nemecky, ci akykolvek to je jedno  :))

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Dedinský dom
« Odpoveď #14 : 05. Apríl 2015, 13:50:55 »
vypada to skoro ako hracky z dreva :) take ine ;)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space