Autor Téma: Zakázané stavebné techniky  (Prečítané 7594 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Zakázané stavebné techniky
« Odpoveď #15 : 20. Január 2017, 14:01:39 »
ja si to neviem vysvetlit lebo uz asi viac v bavlnke si jednotlive sety nik necova ako ja.....som v tomto tak trochu monk a predsa praskaju....

Mozno prave pre to. Ocakavaju, ze sa s nimi bude niekto hrat a nie maznat v bavlnke  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zakázané stavebné techniky
« Odpoveď #16 : 20. Január 2017, 15:34:58 »
Väčšinou to postihne jednu várku - tj 1 farba a 1 forma.
Napríklad na Bricksete sa ľudia sťažujú na Clip zo Sandcrawlera

U susedov to postihlo jednu várku 1x1 DkRed tiles z LugBulku
To je nevýhoda odkladaných MISBov -  ak to človek zistí pri stavaní relatívne aktuálneho setu tak si môže žiadať o náhradu. Síce nikto nezaručí, že to tam neajú z rovnakej várky >:D, ale aspoń niečo dostane.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Zakázané stavebné techniky
« Odpoveď #17 : 20. Január 2017, 17:28:33 »
Do prčíc to je teda sila s hentou kockou, ja mam na konte už tiež dost vela polámaných kociek - dokonca aj zopár takých ktoré sa mi jednoducho  rozpadly v ruke - u niektorých som bol vskutku šokovaný nakolko by som to do nich nepovedal - išlo o dosť solídne kocky

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Zakázané stavebné techniky
« Odpoveď #18 : 20. Január 2017, 22:18:10 »
asi som prekliaty  :-\ :'(....praveze ziadne naruzive hratky hoci euforia je vzdy pri novom ulovku.....pekne ulozene v policke pripadne v suflikoch a po case urobim kuk a opat dajaky naprasknuty dielik...a co som pisal o dielikoch z GB auta tak tie praskaju aj v kingdoms (na hradbach napriklad su cervene)....ale praskaju vo vsetkych farebnych prevedeniach (hnede biele, tmavozelene)....ale mam aj ine priklady....gonk droid - taky sedy plate velkost ako 2x ale len s jednym studom v strede len tak naboku praskol.... atd atd...bud to nevidite na svojich modeloch alebo som fakt prekliaty...ale nezda sa mi zeby len ja som mal ten problem nechce sa mi tomu verit ..... :o..... :'( :'( ja si to neviem vysvetlit lebo uz asi viac v bavlnke si jednotlive sety nik necova ako ja.....som v tomto tak trochu monk a predsa praskaju....
Neviem s kým bývaš, ale máš doma nejakého záškodníka, ktorý nemá rád tvoju záľubu- mama, frajerka, manželka..... >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Zakázané stavebné techniky
« Odpoveď #19 : 21. Január 2017, 07:44:20 »
Tie clipy zo sandcrawlera mozem potvrdit, akurat, ze mne sa odlamali len polovice tej clip casti a nie same, ale pri rozoberani.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zakázané stavebné techniky
« Odpoveď #20 : 26. Jún 2018, 14:13:09 »
Na Fan Media Days sa z tejto stránky pýtali Jamie-ho na tú prezentáciu čo voľne koluje a prečo napr Saturn má tile zacvaknutý medzi studmi
https://ramblingbrick.com/2017/07/29/stressed-by-the-elements-saturn-v-tiles-plates-and-the-legality-of-connections/

Citovať
Jamie Berard:“It is important that you know, that is is an old version of the presentation.  We are aware that it is out ‘in the wild’ but it has been updated. That is not the version we use for inhouse presentations anymore. There are a few issues with plates: plates are  slightly thicker than tiles. So, even if you take a 2×2 plate with a single stud and finger groove, as was used in the LEGO Games (Ed. that is Design ID 87580), it is just a little thicker, to provide strength in accomodating the studs. Also,the height of a stud is slightly greater than the distance between the edge of the plate and the stud, so it cannot completely fit in place.”

RB: “So, are you saying tiles slot in easily, and don’t put any stress on the studs?”

JB: “That’s right”
Voľný preklad: Je dôležité povedať, že je to stará verzia prezentácie o ktorej vieme, že sa voľne šíri. Tá ktorú používame na interné prezentovanie bola už obnovená. Čo sa týka "plates" tak sú hrubšie ako "tiles". Aj taká 2x2 so studom a zárezom po okraji je o niečo hrubšia aby poskytovala oporu pre tie study. Tak isto výška studu je o niečo viac ako vzdialenosť pri studu od okraja plate, takže tá sa tam nedokáže zasunúť nadoraz.

Ilustrácia - Dark Tan - 2x2 s center studom, DBG - normálny tile, Yellow - plate