Autor Téma: Kvalita LEGA  (Prečítané 33199 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #60 : 12. November 2019, 12:26:36 »
A to len ta jedna noha? Uz si to niekedy v minulosti pozeral? Nemohla ta noha byt od vyroby takej farby?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #61 : 12. November 2019, 12:30:06 »
Tie nohy su tam dve a obe toto postihlo. :) Nie, nepozeral som to predtym. A neviem o tom, ze by to LEGO takto vyrabalo. ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #62 : 12. November 2019, 12:38:40 »
Sorry, tu, co sa na tmavsich fotkach javi ako nepostihnuta, som si predtym nevsimol ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #63 : 12. November 2019, 12:55:48 »
ak sa nemýlim čo bolo popísané k žltnutiu tak to spôsobovali nejaké chemické prísady (tuším proti horeniu a preto to robia aj napr staré konzoly a pod)
môj tip je že ked skladali ten diel nôh tak jednu končatinu zobrali zo starších zásob s pôvodným zložením a druhú z novšej várky s novým

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #64 : 12. November 2019, 13:02:14 »
Len sila je, ze to zltne aj bez svetla a vzduchu. ;) Inak dnes uz tie diely nezltnu a trocha je to skoda - pri IDEAS Fosiliach by som ich kludne nechal cez leto na slnku, aby nabrali ten pravy odtien! (co aj planujem skusit) >:D

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #65 : 12. November 2019, 13:51:36 »
Len sila je, ze to zltne aj bez svetla a vzduchu. ;) Inak dnes uz tie diely nezltnu a trocha je to skoda - pri IDEAS Fosiliach by som ich kludne nechal cez leto na slnku, aby nabrali ten pravy odtien! (co aj planujem skusit) >:D

Od ktorého roku výroby by už dieliky nemali žltnúť? Mám set 5891 Apple tree house a tam je teda viac "tan" dielikov ako je v návode  :oldman:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #66 : 12. November 2019, 14:04:22 »
Poviem Ti tak - mam zamerne poskladany a vylozeny na priamom svetle tento set z roku 2015 a biela je stale biela. Ale mal som napr. tento set z roku 2003 ulozeny v krabici (bol sice aj na vystavach) a je Tan. :D Oni podla mna od istej doby zacali robit tie diely tak, aby nezltli, pretoze nezltne ani biela, ani modra, ani LBG. Mozno by sa dalo povedat, ze od 5-ciferneho cislovania to uz nezltne. ;)
Budo stavia velke hrady a dost casto tam pouziva bielu farbu. No a aspon co som videl naposledy, tak nejavi znamky zltnutia. Napriek tomu ze je vystavovana na umelom, ale casto aj priamom svetle.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #67 : 12. November 2019, 14:09:17 »
Ja by som povedal, ze vacsi problem zacina byt praskanie/lamanie nez zltnutie. Aj teraz, ked som rozoberal modely, co uz nebudem vystavovat, sa mi par dielov polamalo a neboli to len clipy, ale aj platy napr.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #68 : 12. November 2019, 14:41:20 »
Ja by som povedal, ze vacsi problem zacina byt praskanie/lamanie nez zltnutie. Aj teraz, ked som rozoberal modely, co uz nebudem vystavovat, sa mi par dielov polamalo a neboli to len clipy, ale aj platy napr.

Sak jako nemozes chciet vsetko - aby to nezltlo a este aby sa aj nelamalo...  ;)
Za tie peniaze treba byt rad ze je ako je...  ;D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #69 : 12. November 2019, 21:06:28 »
Poviem Ti tak - mam zamerne poskladany a vylozeny na priamom svetle tento set z roku 2015 a biela je stale biela. Ale mal som napr. tento set z roku 2003 ulozeny v krabici (bol sice aj na vystavach) a je Tan. :D Oni podla mna od istej doby zacali robit tie diely tak, aby nezltli, pretoze nezltne ani biela, ani modra, ani LBG. Mozno by sa dalo povedat, ze od 5-ciferneho cislovania to uz nezltne. ;)
Budo stavia velke hrady a dost casto tam pouziva bielu farbu. No a aspon co som videl naposledy, tak nejavi znamky zltnutia. Napriek tomu ze je vystavovana na umelom, ale casto aj priamom svetle.

Moj Lincolnov pamatnik z 2015 mal uz po otvoreni krabice minuly rok viacero odtienov bielej, aj ked to nebolo nejake masivne. Urcite by som ale netvrdil, ze dnesne dieliky uz nezltnu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #70 : 12. November 2019, 22:10:31 »
Tak ja co pozorujem - a pozorujem - tak som nezaznamenal zltnutie. Ale ak maju ludia ine skusenosti, sem s nimi! Nie som LEGO advokat. >:D
Ja robim taky dlhodoby pokus - mam vystavene na priamom svetle vo vitrine Parizsku restauraciu, Lincolnov pamatnik, Sikmu vezu v Pise a tie Porschaky. Hned ako vysli, som ich poskladal a vystavil do vitriny, kde na ne dopada priame denne svetlo. V lete sa teplota v izbe pohybuje okolo 35 stupnov. Zatial ani na jednom ziadne zltnutie nebadam. Tak uvidime...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #71 : 13. November 2019, 14:36:58 »
Je možné že tie rozdiely v jednoliatosti nových kusov boli kvôli výrobe (mixovanie v reálnom čase a recyklácia materiálu, aj keď pri bielej skôr to druhé) a nie chemickej reakcii.

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #72 : 30. November 2019, 13:21:17 »
Tento mesiac som nakúpila trans-light blue 1x1 round plates a keď som ich vysypala k tým, ktoré som kúpila pred tromi rokmi, tak som zistila, že tie staršie trocha zmenili farbu :/ V MOC-u, ktorý staviam to asi nebude vadiť, ale nebolo to milé prekvapenie...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #73 : 18. Január 2020, 22:01:31 »
Zdá sa že potlač veľkých dielov nieje ešte úplne v poriadku. V prílohe jeden z horších príkladov na novom štadióne. Ale narozdiel od Mustangu je to náhodné, ďalší hlásia že je to ok.
Inak 8x16 s "chodiacou" potlačou medzi kusmi boli už na Helicarrier sete, akurát pri 6 dieloch a možnosťou ich otáčať sa darilo dosiahnuť lepší výsledok (viacej kombinácii).
Pri ihrisku je to len o 2 kombináciach (a možnosti otočiť stred), viď tento prípad.
Mimochodom, správa z TLG je, nahlasovať a žiadať nové diely. Ako pri Mustangu.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #74 : 11. Máj 2020, 23:53:44 »
To je tak keď sa otočí dielik pri potlači
https://forum.brickset.com/discussion/32486/bunny-misprint