Autor Téma: Kinetické modely  (Prečítané 7716 krát)


Odhlásený matador88

  • Príspevkov: 18
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #16 : 28. Marec 2018, 10:38:32 »
Citácia od: Buďo
Ďalšie nápady od iného staviteľa. Čaro je v tom ,že z jedného setu je celý a jedinečný GBC  sólo systém .  Návod pre stavbu nieje zadarmo ale je to fajn vec na výstavy .
 Odporúčam vlastníkom Technic setov ktorý nestavajú vlastné mocy a chcú prispieť na výstavy pohyblivými vecami  ;) 
 

poznam to dlhsie. je to pekne, nalakalo ma to. skusil som jednoduchsi 42064.
je to robene z pomerne maleho poctu dielov a tvori to vcelku jemnu konstrukciu, ktora je na ten pocet dielov a riesenie podla mna dost chatrna. da sa nastavit a upravit nacasovanie. s tym som sa hral, no napriek tomu su tam dva kriticke body kvoli ktorym to cele "funguje" na hranici. v podsate si dovolim povedat, ze prinajlepsom prejde niekedy par guliciek. neurobil som ziadnu chybu a vyskusal som kompletne prestavit, co slo a vysledok sa mi zda daleko od optima. a uz vobec nie pre deti, pretoze to moze sklamat a uz vobec nie na vystavu, tak by to proste nefungovalo vobec.

gbc ma naskutocne namotalo, takze sa mu chcem venovat viac. treba sa k tomu hodne naucit o roznych rieseniach a myslim, ze stavbou cudzich veci podla navodu sa da nabrat kopa skusenosti. takze skusim dalsi. teraz som rozobral arocsa a zacinam zacal stavat gbc12. zda sa, ze nie je tak kriticky na nastavenie a davam mu vacsiu sancu, aby to vsetko klapalo, ako ma.

koho zaujima gbc a chce sa vela naucit, aj tak podla mna skonci pri projektoch ayikuki. tie su zdokumentovane a daju sa stiahnut, akurat si treba dat dokopy diely.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #17 : 01. Apríl 2018, 14:19:25 »
JK zase dodal  8)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #18 : 16. Apríl 2019, 23:38:19 »
Kombinácia GBC, Pinbalu a Pachinko
Zaujímavé sú tie neoriginálne fosforeskujúce loptičky
Navyše je to z relatívne obyčajného setu vznášadla 42076

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #19 : 07. Október 2019, 12:54:16 »
Tematický GBC modul

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #20 : 14. Október 2019, 10:36:27 »
 

poznam to dlhsie. je to pekne, nalakalo ma to. skusil som jednoduchsi 42064.
je to robene z pomerne maleho poctu dielov a tvori to vcelku jemnu konstrukciu, ktora je na ten pocet dielov a riesenie podla mna dost chatrna. da sa nastavit a upravit nacasovanie. s tym som sa hral, no napriek tomu su tam dva kriticke body kvoli ktorym to cele "funguje" na hranici. v podsate si dovolim povedat, ze prinajlepsom prejde niekedy par guliciek. neurobil som ziadnu chybu a vyskusal som kompletne prestavit, co slo a vysledok sa mi zda daleko od optima. a uz vobec nie pre deti, pretoze to moze sklamat a uz vobec nie na vystavu, tak by to proste nefungovalo vobec.

gbc ma naskutocne namotalo, takze sa mu chcem venovat viac. treba sa k tomu hodne naucit o roznych rieseniach a myslim, ze stavbou cudzich veci podla navodu sa da nabrat kopa skusenosti. takze skusim dalsi. teraz som rozobral arocsa a zacinam zacal stavat gbc12. zda sa, ze nie je tak kriticky na nastavenie a davam mu vacsiu sancu, aby to vsetko klapalo, ako ma.

koho zaujima gbc a chce sa vela naucit, aj tak podla mna skonci pri projektoch ayikuki. tie su zdokumentovane a daju sa stiahnut, akurat si treba dat dokopy diely.


Práve som dospel k tomu istému záveru. Postavil som Ball Factory od Akiyuki, model je postavený správne, len je mimoriadne citlivý na nastavenie - načasovanie jednotlivých častí - aby všetko išlo naraz. Podľa PDF návodu si dovolím tvrdiť že je to nepostaviteľné. Mne dosť pomohlo video ktoré autor zverejnil a kde dosť podrobne popisuje ako treba ktorú časť nastaviť. Inštrukcia typu "oska musí byť primerane napnutá" presne vyjadruje náročnosť nastavenia. Hovoríme snáď o desatinách milimetra. Model mám stále v stave, že prinajlepšom prejde pár guličiek, teda na dlhodobé výstavy zatiaľ nevhodný. Treba aby pri ňom stále bol niekto, kto v prípade potreby vie zasiahnuť. Ale nevzdávam sa. ;)

Toto:


mám hotové a na výstavy použiteľné. Je to úplne jednoduché, funguje bez problémov.

Taktiež mám plne funkčným snáď notoricky známy blackbox, ten taktiež môže ísť na výstavu:
https://jkbrickworks.com/luuma-ev3/



Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #21 : 25. Január 2020, 14:39:46 »
JK Brickworks pre fanúšikov Zemeplochy/Discworld


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kinetické modely
« Odpoveď #22 : 26. Január 2020, 08:37:11 »
Krása, títo dvaja sa fakt našli  :) A tých detailov na tak malom dielku, to ma vždy fascinuje (y)