Autor Téma: ČIERNA LISTINA  (Prečítané 23128 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
ČIERNA LISTINA
« : 03. Máj 2012, 11:24:36 »
Zakladam novu temu - mozno ju vyuzije aj niekto iny. Stal som sa obetou okradnutia na BL, tak ma zaujima, ako sa tento problem da riesit? Kupoval som tovar za 130 € od tohoto clena BL. Tovar nezaslal, na maily nereaguje. Podla feedbackov som nebol jediny. Zarazajuce je, ze mal dost pozitivnych feedbackov predtym (mozno zomrel). Platil som cez PayPal. je nejaka sanca ziskat peniaze nazad? Ako postupovat?

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #1 : 03. Máj 2012, 11:57:35 »
...(mozno zomrel)...

A z toho som skoro umrel ja. Od smiechu.  ;D ;D ;D

A teraz k veci: keď umrel, peniaze už nedostaneš.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #2 : 03. Máj 2012, 13:52:07 »
vsak to zacni riesit cez paypal. na BL mu daj negativny feedback a pockaj, ako sa k tomu vyjadri paypal. ak nebude reagovat ani na ich maily, predpokladam, ze ti to vratia.

Ako som ti uz spominal toho poliaka, tiez uz som zacal studovat ako sa to riesi s paypalom, uz som to chcel zacat riesit a vtedy mi to prislo (po vyse mesiaci). tiez typek nereagoval na BL postu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #3 : 03. Máj 2012, 13:59:31 »
Tak najprv som poslal complain na BL, pockam na reakciu. Ak ziadna nebude, skusim PayPal. Ved PayPal by mal nejak garantovat platby. Ono to moze byt tvrdenie proti tvrdeniu (dotycny sa moze ohradit), ale zas vzhladom na to, kolko ludi na BL okradol a aj na to, ze pravdepodobne nebude mat dokaz o odoslani setu, by mal PayPal mat moznost konat. Druha vec je, ze ak si dotycny konto uz vycistil, nebude mat ani PayPal moc moznosti. A riesit to cez Interpol - neviem. Ale som vsetkeho schopny.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #4 : 03. Máj 2012, 16:49:08 »
Ak si dotycny konto vycistil, tak mu tam paypal hodi -130 a kym to nesplati s tym nic nespravi :) a paypal ma asi vacsie paky ako vymahat od ludi (vsak ma ich konta/cisla kariet) a ak nie si sam a dalsi to budu tiez riesit, tak celkova suma asi bude vacsia a kedze to moze zastresit paypal, tak asi aj rovna trestnemu cinu :) ale realne nepoznam, co sa s tym deje.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #5 : 03. Máj 2012, 22:42:42 »
Uz ho na BL zatvorili: http://www.bricklink.com/store.asp?p=Tdeadman

Ale co z toho? Zatial mi neodpisali co mam robit. Asi sa fakt skusim obratit na PayPal. S tm vycistenim konta som to myslel tak, ze dosli mu od ludi peniaze, on vsetko vybral a konto nechal plavat.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #6 : 04. Máj 2012, 10:11:17 »
S tm vycistenim konta som to myslel tak, ze dosli mu od ludi peniaze, on vsetko vybral a konto nechal plavat.

Presne tak som to pochopil a snazil sa naznacit, ze ak to zacnes riesit cez paypal, tak asi maju vacsie paky na vymozenie dlhu ako ty sam.

swiss villa

Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #7 : 07. Máj 2012, 16:37:22 »
Ja si skor myslím, že chlapik prinajhoršom umrel, zabili ho, alebo mal nehodu a je v nemocnici v stave bez možnosti niečo riešiť, alebo je niekde zabásnutý, zaistený alebo čo (aj to sa môže stať), alebo aj na psychiatrii môže byť. Všeličo sa v živote stáva. Na to, že by bol podvodník na to myslím vždy ako na posledné. Hlavne keď predtým bol úplne hladký a bez problémov. Nevzdávaj to KLF, snáď sa to vyrieši.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #8 : 07. Máj 2012, 20:01:48 »
Uplne cisty nebol ani predtym - mal sice vyse 1000 pozitivnych fedbackov, ale 4 negativne zavazneho charakteru, ze nic neposlal. Kazdopadne ja som mu este (prave z vyssie uvedenych moznych dovodov) negativny nedal - ale na PayPal som uz otvoril "pripad". Tak uvidime.

swiss villa

Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #9 : 07. Máj 2012, 20:32:44 »
Držím palce

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #10 : 07. Máj 2012, 20:50:54 »
to som zvedavy, ako pojde ten proces pripadu na paypale. priebezne informuj.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #11 : 18. Máj 2012, 14:30:49 »
Takze dnes mi prislo vyjadrenie PayPalu:

Dear Rene,

We have concluded our investigation into your case and have decided in your
favor.


We were able to recover 103,45 GBP and this amount has been credited to
you.  Please allow five business days for this adjustment to be posted.

If you are due any additional funds, we will make our best effort to
recover the balance from the seller.

If the seller's account has insufficient funds to complete the refund owed
to you, please be assured that we will take appropriate action against the
seller's account, which may include limitation of the seller's account
privileges.


Peniaze uz mam na ucte! ;) Oplati sa podat staznost voci podvodnikom!

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #12 : 18. Máj 2012, 15:33:33 »
BTW, je nejaké časové obmedzenie, po ktorom sa už takéto sťažnosti neriešia, alebo nie. Mám na mysli niečo, ako "premlčacia doba", po ktorej sa už prípad nerieši, alebo niečo v tom zmysle... Vďaka za radu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #13 : 18. Máj 2012, 15:38:23 »
Ano, PayPal tam uvadza nejaku dobu - tusim 30-40 dni - ked otvaras staznost.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #14 : 03. Júl 2012, 09:45:48 »
Mne osobne sa stala taká malá nepríjemnosť. Pani predávala set 8401, že vraj 100% stav krabice, návodu a chýbajú dva dieliky, konkrétne megafón a vysielačka. Chcela za to 5eur. Vravím, pohoda, 5+2poštovné, to sa dá, keďže som na city a tento malý setík sa mi páči, ale už som ho žiaľ nezastihol v obchodoch.
Keď balík prišiel, neveril som :), skoro to aj sedelo s popisom. Krabica "požuvaná", návod tiež a kocky sú vyobrazené na fotkách. Panáčikovia mali popraskané ručičky, čo nevidieť na fotkách. Viem, že sa jednalo len o drobné, čo sa týka peňazí, ale aj tak ma to nahnevalo :D.
Tak som milej pani napísal, že toto nie, že jej to pošlem naspäť, že nie som spokojný. Samozrejme bola zo začiatku trošku proti, vynadala mi do idiotov a magorov a celé to odôvodňovala tým, že ona nemôže každú kocku sledovať pod mikroskopom.

Našťastie som sa nenechal vytočiť a pekne som sa jej ozval, že jej proste dám negatívne hodnotenie ak sa nedohodneme. Tak sme si pekne reagovali na svoje hodnotenia až kým nepristúpila na to, že mi peniažky poslala na účet, vrátane mojich nákladov za poštovné a balíček som jej pekne zaslal naspäť. Na jednej strane spokojnosť, že sa to vyriešilo, na druhej ma mrzí, lebo som ten setík chcel  8)
« Posledná zmena: 03. Júl 2012, 10:05:19 od Administrator »