Autor Téma: Rally Dakar  (Prečítané 39887 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #60 : 13. Jún 2017, 17:42:33 »
super retro fotky  ;) to zavesene na liazke to si ty KLF?  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #61 : 13. Jún 2017, 22:16:48 »
Hej, hej... som. ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #62 : 14. Jún 2017, 10:11:30 »
Dobrá spomienka kámo!  (y)

Aj ja by som tam bol hentak zavesený...len keby som v tej dobe nemal 4 roky

Ja až v 90-tich rokoch som začal chodievať na také vystavy...do brna na Autotec aj IDET bola povinnosť u mňa, to som tam celý deň vedel obzerať...a ten terénny polygon, kde predvádzali trucky a iné vozidlá ani nehovorím...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #63 : 27. Jún 2017, 16:07:16 »
Starši, ale výborný dokument, a k tomu v češtine. Doporučujem pozreť!
 Na 4 časti je to rozsekané:









Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #64 : 27. Jún 2017, 20:26:23 »
Tá zelená tatra mi pripadá že má veľmi vysoko ťažisko na to že jazdí po tých dunách

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #65 : 27. Jún 2017, 21:14:03 »
Vynikajúci dokument díky za tip!  (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #66 : 13. Január 2018, 13:11:43 »
Dakar je v plnom prúde.

Svitko sa zatial drží v prvej 15-ke. Má za sebou už zopár menších a jeden vačší pád...ale nič vážnejšie...motorku obúchal, aj prasknutý rám mu mechanici objavili...všetko opravili, zavarili a ide dalej.

ila_rendered

Už je všade vela videí oficial aj od divákov...zbytočné to tu všetko dávať...dám tu len taký zostrih z prvých etáp, kde sa udiali aj dosť blbé búračky a pády...



A zachitil som info o novej PC hre Dakar 2018...trailer vyzerá neskutočne super! Má to mať obrovský otvorený svet, samozrejme s vozidlami všetkých kategorií - motorky, autá, štvorkolky,nákladné vozidlá a buginy. Hlavne aby fyzika bola trochu reálna...lebo to je nadoležitejšie pri takýchto hrách, aby sa autá nesprávali jak papierové krabice na lade...


Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #67 : 13. Január 2018, 16:13:26 »
Tá hra vyzerá fakt mazec. To by som asi drtil každý deň.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #68 : 15. Január 2018, 11:44:46 »
Macheeeeer!!!! ...pre divákov všetko!, showman Nr.1!  (y) ....a ten odpich za rohom... ;D ;D ;D ;D


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #69 : 17. Január 2018, 15:16:24 »
hmm, Game over man, game over!  :(

"Štefan Svitko končí na Rally Dakar 2018! Dôvodom sú neutíchajúce bolesti hornej časti tela po páde v 10. etape. Podľa lekárov mal slovenský jazdec Slovnaft Rally Teamu problémy najmä s kľúčnou kosťou. Štefan Svitko z pretekov odstupuje z ôsmeho miesta celkového poradia. Vicešampión z roku 2016 tak pri svojej deviatej účasti na najprestížnejších motoristických vytrvalostných pretekoch do cieľa nepríde po tretí raz (2011 a 2013 pozn. red.)"

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #70 : 12. Apríl 2018, 14:50:39 »
 ;D


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #71 : 29. Jún 2018, 13:51:23 »
Nechcem zakladat novu temu, tak vyuzijem tuto - v poslednych dnoch padli dva vyznamne svetove rekordy v motosporte! Dnes v skorych rannych hodinach Timo Bernhard na vozidle Porsche 919 Hybrid Evo prekonal 35. rokov stary rekord Stefana Beloffa na Severnej smycke Nurburgringu!!! Sprava sa len v tychto minutach dostava do medii. Severna smycka (Nordschleife), prezyvana tiez Zelene peklo sa povazuje za najvyznamnejsi okruh merania rychlosti zavodnych aut. Taktiez sluzi ako testovaci okruh. 35. rokov sa pokusali prekonat rekord Stefana Beloffa (byvaleho jazdca F1), no az dnes rano sa to podarilo a ako inak - znova vozidlu Porsche!
Pred tyzdnom padol dalsi vyznamny rekord, ked elektricky Volkswagen I.D. R Pikes Peak prekonal absolutny rekord trate najznamejsich pretekov do vrchu na svete - Pikes Peak!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #72 : 29. Jún 2018, 14:06:11 »
Tak odkedy ten Pikes Peak vyasfaltovali celý zhora dole tak to stratilo polovicu atraktivity a je to "len" ďalší kopec na ktorý sa jazdí...
Takto to bolo kedysi...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #73 : 29. Jún 2018, 14:45:24 »
Áno, to je fakt! Tiež mi to už príde bez prachu totál suchotina, ničim výnimočné...
Sú to borci, jak tam švihajú  (y)

Ja som tento kopec obsolvoval v mnohých autách - virtuálne v Dirt2/3/Rally ;D ... a vlastne aj dobre že len virtuálne, lebo v tých rýchlostiach na tom prachu, ked sa človek na sekundu pozrie na peknú krajinu v dialke...a už letí za svätým Petrom ku bráne  :D Všetky tie hry ale po pár sekundách dajú reset auta, takže žiadna zábava po zkazenej zákrute.


Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #74 : 29. Jún 2018, 16:14:25 »
Nechcem zakladat novu temu, tak vyuzijem tuto - v poslednych dnoch padli dva vyznamne svetove rekordy v motosporte! Dnes v skorych rannych hodinach Timo Bernhard na vozidle Porsche 919 Hybrid Evo prekonal 35. rokov stary rekord Stefana Beloffa na Severnej smycke Nurburgringu!!! Sprava sa len v tychto minutach dostava do medii. Severna smycka (Nordschleife), prezyvana tiez Zelene peklo sa povazuje za najvyznamnejsi okruh merania rychlosti zavodnych aut. Taktiez sluzi ako testovaci okruh. 35. rokov sa pokusali prekonat rekord Stefana Beloffa (byvaleho jazdca F1), no az dnes rano sa to podarilo a ako inak - znova vozidlu Porsche!
Pred tyzdnom padol dalsi vyznamny rekord, ked elektricky Volkswagen I.D. R Pikes Peak prekonal absolutny rekord trate najznamejsich pretekov do vrchu na svete - Pikes Peak!

U nás na Slovensku hovoríme sľučka, ale áno - svetový rekord sa podaril - lenže trošku si dovolím túto info upresniť: od roku 2008 platí na okruhu Nordschleife rýchlostné obmedzenie na 100 km/h na asi 1,5-kilometrovom úseku okruhu kvôli tesnej blízkosti obydlí v istej obci, popri ktorej takmer 22-kilometrová Severná Sľučka prechádza, a toto obmedzenie platí pri akomkoľvek testovaní či jazdení, s výnimkou oficiálnych pretekov FIA... Takže tá 35-ročná platnosť rekordu pána Beloffa je máličko skreslená, už Porsche 918 Spyder či McLaren P1 by rekord pred 3-4 rokmi s ľahkosťou prekonali, ale práve pre rýchlostné obmedzenia to nešlo... Až do dnes, keď pri príležitosti 70-teho výročia vzniku automobilky Dr. Ing. h. c. Ferdinand Anton Ernst Porsche, A.G. bola udelená výnimka a rýchlostné limity boli zrušené... Veľmi sa o tom nehovorí, ale práve preto také tie neoficiálne preteky výrobcov aút o prekonanie rekordu na Sľučke v posledných rokoch trochu opadli... Ale je to bomba, 919-ka je fantastické auto, na 24-hodinovke le Mans nastúpili 5x po sebe a okrem prvej účasti (2013) vždy toto auto vyhralo (2014, 2015, 2016, 2017)... škoda, že Porsche program 919 v roku 2017 ukončilo a v tejto aktuálnej sezóne už Porsche v elitnej triede LMP1-H nepreteká...

Video z rekordného kola:

https://www.youtube.com/watch?v=PQmSUHhP3ug

Auto je na rekord pochopiteľne upravené - odstránili svetlá či iné zbytočností, upravili aerodynamiku a vlastne nespĺňa pravidlá žiadnej motoršport organizácie na žiadne preteky, je to proste len superrýchly hybrid na tento jeden účel... Napr. top speed - na le Mans to bolo 334 km/h, tu dosiahlo auto 370 km/h... A vidieť, ako sa kvôli aerodynamike a podvozku Timo Bernhard vyhýba nerovnostiam - napr. obchádza klopenú časť slávnej zákruty Karusell...

Čo sa týka Pikes Peak - takisto je to trochu bomba vo svete automobilzmu, to že hybridy, elektromobily a iné alternatívne poháňané autá sa presadzujú stále viac, je už holý fakt niekoľko rokov, ale pokoriť rekord na Pikes Peak s čistou elektrikou je prúser - ja ako "Petrolhead" túto skutočnosť nesiem dosť ťažko... Smrad zo spáleného benzínu (alebo nafty) mi bude chýbať...

« Posledná zmena: 29. Jún 2018, 16:31:15 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)