Autor Téma: LDD by muffin  (Prečítané 25565 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
LDD by muffin
« : 14. September 2016, 19:59:29 »
Dnes som testoval funkcnost bluerenderu na mojej starej sunke. Funguje to, aj ked dost pomaly. Zatial zakladna verzia, laka ma skusit MOD od bublible-a, len sa trochu obavam toho, ze to bude podstatne pomalsie.

Tento relativne maly a jednoduchy obrazok renderovalo 12:46 minuty  ::)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #1 : 14. September 2016, 23:43:26 »
A pritom kvalita nie lepsia ako z POV-Ray...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #2 : 18. Máj 2018, 14:02:34 »
Tak som sa znovu trochu pohral v LDD, kedze realnych kociek a miesta nie je nazvys :) Hrad Pyke zo serialu GoT, resp. z knihy. Inspiracia zmiesana filmova a knizna, spolu s roznymi variaciami videnymi z Lega a dalsich zdrojov. Snaha bola spravit to aspon trochu realisticky z hladiska terenu a proporcii.







Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #3 : 18. Máj 2018, 15:45:52 »
Mne sa to páči, akurat tu vodu by som asi oživil, aby to nebolo monotonne a hrad by som dal LBG aby viac odskočil od skál...  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #4 : 18. Máj 2018, 20:47:57 »
Hrad som prave nechcel, aby odskakoval od skal, ma z nich plynule vyrastat.
S tou vodou tiez nie som uplne stotozneny, ako vyzera, ale v tejto mierke toho vela nenarobim. Trochu je to aj renderom, voda je tmavsia, ako by bola real a spodna vrstva nepresvita tak, ako by mala. Okolo pobrezia je podklad svetlejsi, ale nevidno to, v reale by to bolo viditelne. Rozmyslal som aj nad pridanim vln z cheesov a aj trochu viac pridat roztriestene vlny na skalach. Nechcem to ale prehnat, videl som MOCy, kde to bolo po celom pobrezi a nepacilo sa mi to velmi, podla mna je menej niekady viac. Asi to este prejde nejakou upravou.
Este rozmyslam pridat trochu viac lisajnikov na skaly, aby to nebolo take jednofarebne, pod hradom to vyzera fajn, chcelo by to pridat aj dalej na skaly.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #5 : 18. Máj 2018, 21:51:22 »
Kokos ta voda vyzera ako sklo! :D Ale inak pekne dielo! (y)

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #6 : 18. Máj 2018, 23:00:08 »
muffin paráda  (y)! Tento hrad si úplne pýta o postavenie. Skvelé prevedenie  (y)!

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #7 : 19. Máj 2018, 10:44:27 »
Pekne dielo  (y)  Vyhladenie plôch je pre tuto mierku prínosom . Každopádne ta hladina vody pôsobí dosť staticky . I keď jednen z prvých obrázkov čo vypľuje google tomu odpovedá (vzhľadom k mierke )

https://www.google.com/search?q=game+of+thrones+castles&client=opera&hs=USf&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiBwPbTrpHbAhUPbFAKHX3xDCsQsAQILw&biw=1680&bih=940#imgrc=5HEXPTPHJFXl3M:

Hladina mi pripomína display a nie vodu . Postavene to bude určite vyzerať inak  :) Takzvane vyrastanie z hradu zo skaly by bolo dobre oddeliť aspoň tak , že murivá budu z  tehličkových brickov  (skus spraviť aspoň vizualizáciu , uvidiš či to je prínos )  A taktiež bych tam pridal aspoň miniatúru plachetnice .

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #8 : 19. Máj 2018, 18:31:27 »
Nad plachetnicou som uz tiez uvazoval, len potrebujem trafit mierku, hrad by mal posobit aj po jej pridani monumentalne, v knihe Theon Greyjoy pri navrate domov na obchodnej plachetnici rozmyslal o tom, ake by bolo skvele podplavat popod tu visiacu lavku, ale kapitan na to nemal odvahu(no mala by sa tam zmestit).
Tehlickove bricky tam uz mam, ale len sem tam, aj z konstrukcneho, aj z estetickeho hladiska, ked si vezmes, ze okna na hrade mozu mat kludne 2x2 metre, aj viac, tie tehlicky su riadne balvany a standardne skaly na murovanie su nenamodelovatelne, bolo by to prilis umele, ak by to bolo nejako suvisle.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #9 : 23. Máj 2018, 13:51:26 »
Skica planovaneho auticka na dialkove. Este tam toho treba dost vela dotiahnut, hlavne z konstrukcneho hladiska, ale to uz asi skor nazivo, lebo co v LDD vyzera OK, v reale casto nefunguje.


Odhlásený dnc

  • Príspevkov: 54
  • micro / nanoscale, 4-wide transport.
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #10 : 07. Jún 2018, 15:26:10 »
hrad velky repect!

inac ten BR je dost citlivy na typ farby,
ani nie trensparent, ale ked som dal na 4wide nivu, co bola kaki za 3 min, taku tu smotanovo bielu, trvalo mu to asi 10..

a metalizu nevie pekne robit. inac easy peasy render machine for everyday use :)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #11 : 21. August 2018, 10:56:04 »
Ako som uz niekde v inej teme spomenul, dlhsie som uvazoval spravit do jedneho Microcity modulu Michalsku kaplnku v Kosiciach. Napriek zdanlivej jednoduchosti je to v tejto mierke celkom vyzva trafit vsetky uhly a proporcie. Z toho dovodu by som vysledok nenazval priamo Michalskou kaplnkou, skor je to nou inspirovane.
Najvacsi rozdiel je v sklone strechy, v celnej fasade bol problem spravit ten sklon podla realu a zachovat pritom obluciky po stranach, takze je to prisposobene moznostiam brickov. Aj ked si viem predstavit, ze skusenejsi stavitel by to nejako vyriesil. Tiez nesedi viacero dalsich detailov, celkovo si ale myslim, ze je rozoznatelne, co bolo predlohou.
Na realne postavenie by este bolo tu a tam nutne upravit farebnost/konstrukcne riesenie, aj ked som sa snazil kontrolovat dostupnost dielikov aj postavitelnost a predpokladanu sudrznost.
Najhaklivejsia je apsida, tam je vela volnych koncov a stien, to by zrejme chcelo trochu spevnit.
Toto by som snad aj vykusal dat dokopy, ma to sice okolo 1500 dielov, ale velka cast z toho su relativne lacne.




Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #12 : 21. August 2018, 12:29:04 »
Parada clovece! :o (y)  Rozhodne to skus zrealizovat.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #13 : 21. August 2018, 14:01:40 »
Pekne spravené. Určite do toho choď.  (y) (y) :oldman:

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #14 : 21. August 2018, 16:59:04 »
Po podrobnejsej analyze dostupnosti dielov to nebude take jednoduche zrealizovat, nepocital som s tym, ze tie oblukove diely na prednej fasade sa nerobia v standardnych sivych odtienoch a neoveril som to pri modelovani :-\
V podstate su dve moznosti riesenia - prerobit celny portal z DBG na LBG s tym, ze budem musiet pockat na dostupnost tych oblukov na BL, ktore sa objavili len tento rok v jednom promo sete a v tak "uspesnom" DB5.
Druha moznost je tu fasadu celkom prekopat, aj ked tym zrejme utrpi vzhlad.
Zvysne diely su bud dostupne, alebo nahraditelne inymi kombinaciami.
Nahrubo zratane naklady by sa mali vojst do 200€, aj ked davanie dielikov dokopy bude na dlhsie, mam tam takmer 200 poloziek, pochybujem, ze to zvladnem 2-3 nakupmi.
A tiez rozmyslam, ze uz keby som sa do toho pustil, asi by som pridal este jeden baseplate na park, nech to ma trochu preistoru. Naklady by sa nemali prilis navysit.