Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203059 krát)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #495 : 02. Január 2018, 22:52:02 »
Za recenziu dávam jednoznačne  (y). Mňa osobne baví čítať o iných značkách...rozšíriť  si troška obzory.

P.S. Vykašlite sa na reakcie ako..."podporuje inú značku" a "Ja by som to nekúpil"  ;D. Autorovi sa model páči, ale to neznamená, že končí s legom  ;D.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #496 : 02. Január 2018, 22:58:20 »
P.S. Vykašlite sa na reakcie ako..."podporuje inú značku" a "Ja by som to nekúpil"  ;D. Autorovi sa model páči, ale to neznamená, že končí s legom  ;D.

A tak toto tu hadam ani nikto pisal nesiel. ;D ;D ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #497 : 02. Január 2018, 23:16:55 »
Tak COBI sa dá akceptovať, ono keďže sú firma v rámci EU tak to ani inak ako legálne robiť nemôžu  ;)
Zaujímavé je, že lepší dizajn majú práve tých setov kde TLG priamo nekonkurujú - rôzna vojenská technika a pod.
A potom sú tie rôzne Town, Pirates a pod ktoré sú hrozné, ako keby konkurovali LEGO setom z cca 2000-ho.

Set som ešte nemal v celku, ale panáčik sa mi dostal. A zaujala ma tá potlač. Vyzeralo to skoro ako modelárske "nálepky" - dekály

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #498 : 03. Január 2018, 00:54:10 »
super podrobna recenzia, ale ja by som to nekupil ani za nic. vychadza to z lega nech vymyslia uplne iny system a bude to ok. a tiez som odporca armady takze tanky urcite nie...  >
 O0

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #499 : 03. Január 2018, 20:17:30 »
Spitfire
« Posledná zmena: 03. Január 2018, 21:55:34 od KLF »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #500 : 03. Január 2018, 22:00:18 »
Kua... zastavte ma niekto!!!  ??? ::) :-[ :-X

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #501 : 03. Január 2018, 23:01:05 »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #502 : 03. Január 2018, 23:45:00 »
tak ten Christiansenov barak by som si asi kupil tiez. Origos lego za normalny peniaz nekupil jedine ze vyskladam

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #503 : 04. Január 2018, 00:01:04 »
Tyhle modely tanků jsem viděl prodávat i u nás. Sice si hrají na přesnou verzi ale.... je to takové - "jako". Pokrytecké TLC má sice katalog plné válčení, ale až na Rudého Barona a Velblouda (obé v reeedici) opravdové válečné stroje nevydává (což je legrace, protože Fokker Dr. I i |Sopwith Camel byly plnohodnotné stíhačky, sice 101 let zpět, ale byly a táhne se za nimi dlouhá řada sestřelů a es). Nicméně - Panzer II se identifikovat dá snadno. Panther nemá - úsťovou brzdu, typické kruhové ventilátory a poklopy pro řidiče/radistu. Nicméně se prodává i verze World of Tanks - Roll Out, ovšem v nesmyslné světle šedé (sivé) barvě a se znakem US Tank Destroyer Batalionu (černý panther drtící v zubech tank) na věži a ta je hezčí....

https://cobi.pl/gfx/cobi2/_thumbs/pl/sklep_oferta/8853/panther-g,3012_front_rgb_1000px,k3djZatnlKiRlOvRlmRk-.jpg

Nicméně LEGO to není.... a třeba u letadel je vidět že se pořád na tyhle modely, kde je potřeba hladkých ploch a oblin - žádná stavebnice ve stylu LEGO nehodí.  (Vyjma těch prvoválečných letadel, které byly více či méně hranaté a kulatý byl jen klid motoru. Ačkoliv takové Albarosy D.I - D.V nebo Pfalz D.III aj by tedy z kostek nešly taky (nejoblejší éroplány ever).

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #504 : 04. Január 2018, 08:12:45 »
Kua... zastavte ma niekto!!!  ??? ::) :-[ :-X

blahozelam k novej posadnutosti  >:D najprv traktor, teraz tanky....som zvedavy co bude dalej?  >:D.....

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #505 : 04. Január 2018, 08:15:21 »
super podrobna recenzia, ale ja by som to nekupil ani za nic. vychadza to z lega nech vymyslia uplne iny system a bude to ok. a tiez som odporca armady takze tanky urcite nie...  >
 O0

necitas predrecnikov  >:D....reakciam typu nikdy to nekupim si sa mal vyvarovat  O0

nikdy nevrav nikdy... kukni sa na KLFa >:D ako pekne sa pustil do nelega a to je pan lego s velkym L O0  >:D

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #506 : 04. Január 2018, 08:17:28 »
https://myliptov.sme.sk/c/20729729/colnici-zadrzali-viac-ako-sto-falzifikatov-detskych-stavebnic.html
Tak došlo aj na Lepin. A čo je potešiteľné, na Slovensku.

tak to mali ausgerechnet smolu.....ja sa divim ze to zastavili na colnici.....ako potom sa ku nam dostavaju tie tony napodobenin do obchodov ked je to nelegalne? Ako to pasuju? v nadrzi od benzinu ci co?.....hm?

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #507 : 04. Január 2018, 08:26:21 »
mna este zaujalo, ze kym Poliaci maju v tom setiku so Sarikom  ;D priam anjelsky a priatelsky kukuc tak z nemcov spravili riadnych hajzlikov a agresorov s kukucom banditu >:D
inak tie "minifigy" su naozaj groteskne a radsej ich tam ani nemali davat

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #508 : 04. Január 2018, 09:31:07 »
blahozelam k novej posadnutosti  >:D najprv traktor, teraz tanky....som zvedavy co bude dalej?  >:D.....

Asi toto...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #509 : 04. Január 2018, 22:38:19 »
Tak dnes podvecer som neodolal a zasiel do Dracika po 24 hodinach znova. Nalozil som si dalsie 4 tanky, ale nakoniec som ich zredukoval na 2. Ale uz minutu po tom, co som vysiel z Dracika som si kladol otazku ci robim dobre. Modely su to paradne, ale... Prisiel som domov a zacal som na nete pozerat, kolko tych tankov vlastne je. S hrozou som zistil, ze je ich par desiatok! A vychadzaju zrejme priebezne pocas roka. Ja mam rad ucelene serie a ak by som chcel mat tuto seriu ucelenu, stalo by ma to niekolko stovak Eur. Navyse nie je iste, ci by som zohnal vsetky kusy. Tak som si vecer povedal - nejdem do toho! Fakt sa mi VELMI tie modely pacia, ale.... neda sa. Kontaktoval som teda hned znamu z Dracika a ta mi povedala, ze neotvorene krabice mozem vratit v ktorejkolvek predajni. Tak som zbalil vsetky 4 krabice (vcerajsie aj dnesne) a siel ich do Dracika v Lamaci vratit. Bez problemov, peniaze vratili. Aj mi bolo luto, ale... fakt sa to neda. Mozno ak uvidim zas niekde v zlave nejaky z tankov, tak ho kupim. Ale za plnu cenu uz asi nie.