Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203038 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #420 : 09. Jún 2017, 10:50:51 »
Neviem, ci zrovna smasung v porovnani s apple je dobry priklad. Smasung vyrabal telefony skor ako apple ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #421 : 09. Jún 2017, 10:55:25 »
kazdopadne lego je aj tak trochu specificke... ma velmi silnu tradiciu a povest. Nemec ked uvidi v obchode lego a vedla Xinbao za polovicu, kupi lego.

Ano, a preto si nemci stale viac kupuju Dacie miesto VW Polo.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #422 : 09. Jún 2017, 10:59:18 »
Ano, a preto si nemci stale viac kupuju Dacie miesto VW Polo.

Povodni obyvatelia Nemecka, alebo pristahovalci kupujuci v Nemecku? ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #423 : 09. Jún 2017, 11:01:28 »
Tak to statistiky nezohladnuju. ;) Ale faktom je co citam nemecke weby a fora o autach, ze ludia tam HLADIA na ceny! A stale viac ludi sa vyjadruje, ze kupi lacnejsie auto z 3. sveta (rozumej vychodne od nemeckej hranice), ako predrazene nemecke. A ja tvrdim, ze to iste sa moze na zapade stat aj LEGU.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #424 : 09. Jún 2017, 11:26:42 »
tie prirovnania treba brat v inom zmysle - ze velka znacka zaspala na vavrinoch a usiel jej vlak.
mozno lepsie porovnanie by bol samsung - ten ciastocne vykradal apple, aj prehral nejake spory, ale uz je niekde inde a je to rovnocenny hrac. A o samsungoch pred X rokmi nikto nepocul...
...

len sa 2x pousmejem
- veci ktoré mala Nokia boli technologicky pred Apple, takže si "z vavrínov" nemysleli, že budú predávať 3310 donekonečna ako sa to tu snaží prezentujovať. Tak isto keď bolo jasné kam to smeruje v mobiloch, tak sa spojili z #1 SW spoločnosťou - Microsoftom. Dopadlo to ako dopadlo, ak niekto vystrelí tak iný musí padnúť, ale prezentovať to akože nič nerobili mi príde scestné...
- Samsung je Kórea a Kórea je Samsung - to že sa u nás o ňom "v dobe pred iPhonom" vedelo snáď len kvôli Calexu nieje chyba Samsungu, oni napríklad riešili 3G keď ja som bol ešte na škole a po iPhone ani ťuk

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #425 : 09. Jún 2017, 11:50:23 »
vsak aj TLG si mysli, ze nieco robi a ze to robi dobre, ale moze to skoncit ako Nokia. Proste ide o to, ze Nokia dominovala, a z nejakych dovodov uz nedominuje. Staci mala chyba alebo zle uvazovanie, a je zle. Samsung je tu dlho, ale len posledne roky tak dominuje v niektorych segmentoch - mobily, TV a pod. Pamatam si, ked sa zvazoval zavod Kie u nas - neni to tak davno - ledva som ju poznal, trochu lepsie Hyundai, dnes tito dvaja su niekde uplne ale uplne inde. Nemusime sa tu handrkovat kto co robil zle a ako bol znamy, ide o to, ze v dnesnej dobe sa tie pozicie velmi menia a treba byt stale v strehu a davat obzvlast bacha. Ale ako hovorim - segment hraciek je iny, tam nejde o take tempo v technologickych novinkach. Zaroven ale je TLG aj dost tazkopadne v porovnani s inymi - tie nedostatky sa tu uz Xkrat riesili.
Co sa tyka aut, tak mozno je to aj tym, ze uz pomaly vsetci vyrobcovia sidia a vsetky auta su uz dost nekvalitne, tak uz potom je jedno co clovek vlastni a riesi cenu. Ja som tak presiel do levelu co najlacnejsich domacich spotrebicov - po tom, co postupne po 2-3 rokoch odisli komplet vsetky od televizora po ladnicku, som si povedal, ze radsej kupim to najlacnejsie, nech je skoda najmensia, aj tak je kvalita mizerna u vsetkych. Moze sa to stat aj legu - ak bude pokracovat v poklese kvality za sucasnej super cenovej politike - vid nedavno objavene pukliny na viac dielikoch pri minimalne hranom jabba palace...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #426 : 09. Jún 2017, 12:41:57 »
lenže je rozdiel medzi "zaspaním" a držaním si línie s tým, že potom treba rešpektovať že to môhla byť zlá línia. Zaspať evokuje, že netušia o čo sa jedná. Pochybujem, že v TLG interne neprišli so všetkými takýmito argumentami a informaáciami ako my a ešte kopcom ďalších vďaka tomu že sú v biznise. To že sa rozhodnú inak a možno zle sa nedá považovať za "zaspatie".
To že je TLG ťažko pádne je už z podstaty korporácie. Ale má jednu výhodu, nie je diverzifikované. Napríklad narozdiel od Nokie, kde boli odlišné sekcie, jedna zameraná na konzumné zariadenia a spotrebiteľov a a druhá na infraštruktúru a veľké firmy s veľkými maržami.
A povedzme si úprimne narozdiel od mobilov, zmeny pri LEGO nie sú pri produktoch, nieje to žiadna revolúcia. Dal by si niekomu z 90-tych rokov dnešné LEGO a povie, že aké pekné nové kocky a potlač. Daj niekomu z tej doby sediacemu pred 286kou s CRT do rúk dnešný dotykový mobil s internetom a bol by "WTF?".  Jednoducho, revolúcia má vždy viac obetí.
Ako som napísal, ak je niekde momentálne skrytá revolúcia, tak sa to netýka produktov (hračiek), ale celého reťazca výroba-preprava-predaj..

Čo sa týka spotrebičov, ja mám momentálne inú skúsenosť, všetko nakúpené pred 7 rokmi, všetko viac značkové - Bosch, Samsung, Siemens, Electrolux, taká stredná rada, nikdy nie dizajnový top ale ani základná ponuka ... a všetko bez jedinej chyby. Ešte aj ten darovaný Samsung LCD TV asi 8-9 ročný sa drží. Samozrejme pravdepodobnosť je sviňa, už len keby sa mi takéto "štastie" prenieslo len aj na lotériu.
Skôr mám pocit, že sa to týka práve tých klasických výrobcov a produktov čo sa prispôsobili, tj osekali spodok ponuky tak aby sa dokázali priblížiť lacnejším výrobcom a niekde ušetrili, dokonca možno viac ako tí lacní, lebo niekde si museli nechať marže. No a potom druhý koniec kde sú nejaké uletené prekomplikované vychytávky či dizajny.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #427 : 09. Jún 2017, 15:13:02 »

Ako som napísal, ak je niekde momentálne skrytá revolúcia, tak sa to netýka produktov (hračiek), ale celého reťazca výroba-preprava-predaj..


presne tak. a tam je TLG uplne tazkopadne.
A cinan uz prve rozky ukazuje na tomto poli - vid tie klony v tescu, co su o polovicu lacnejsie.


Čo sa týka spotrebičov, ja mám momentálne inú skúsenosť, všetko nakúpené pred 7 rokmi, všetko viac značkové - Bosch, Samsung, Siemens, Electrolux, taká stredná rada, nikdy nie dizajnový top ale ani základná ponuka ... a všetko bez jedinej chyby. Ešte aj ten darovaný Samsung LCD TV asi 8-9 ročný sa drží. Samozrejme pravdepodobnosť je sviňa, už len keby sa mi takéto "štastie" prenieslo len aj na lotériu.


presne tieto znacky ako Bosch a Electrolux som mal, ani nie najlacnejsie, ani nejake extrentricke dizajny, a je to vsetko shit. Proste cela sfera spotrebicov sa toci o co najnizsich cenach a nakladoch, a nech sa menia co najrychlejsie za dalsie, s novymi dizajnami. Mal si len stastie. Casto ten isty vyrobca vyraba 2 znacky, co robi este vacsi chaos (myslim ze siemens a bosch je v podstate to iste). Vzdy ked dojde opravar, tak sa chyta za hlavu, ze tie dnesne vyrobky nic nevydrzia, a klasicky sa viac oplati ich vyhodit, ako opravit. Ekologia jak svina, zial takto je nastaveny konzum - stale vyrabat, menit spotrebice, a dalsie a dalsie nakupovat. Naco by niekto vyrobil chladnicku za 1000 eur a potom ju jeho zakaznik nemenil 15 rokov... Zial je to aj pristup zakaznikov, ktori sleduju cenu a podla toho sa riadia - raz ich sklame siemens, potom electrolux, ale z bludneho kruhu neuniknu. Mozno taki ako Miele vsadili na kvalitu za cenu vyssiu o 80-100% ako je standard, ale ci to vydrzi dlhodobo, to tazko posudit.

Prihlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #428 : 09. Jún 2017, 20:30:37 »
Nakoniec to skončí tak že Čína skúpi všetky akcie LEGA a bude si robiť čo chce.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #429 : 09. Jún 2017, 22:04:17 »
Mám pocit že LEGO je rodinná firma, takže nějak nepředpokládám že by dali na trh všechny akcie. Jsou vůbec na burze ?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #430 : 09. Jún 2017, 23:44:08 »
Nie sú tam žiadne verejne dostupné a obchodované akcie.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #431 : 25. Jún 2017, 14:34:18 »
Jak je to možné a kde číňania hľadajú tú drzosť a spravia fake domu zakladateľa LEGO a nikto nič...  >:(

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #432 : 25. Jún 2017, 15:16:00 »
A čo sa očakáva, že TLG bude zverejňovať nejaké podrobnosti ? Dávnejšie dali vyhlásenie, že proti tomu bojujú súdnou cestou v Číne. Viac sa dohladať nedá. A to aj keď sa to týka prípadov keď sa jedná o SW kde je s nimi aj dosť silný Disney. Na jednu stranu by mohli rozhlasovať, že je to proti pravidlám a komerčný dovoz bude zahabaný. Na druhú stranu v tom nieje len LEGO, stačí sa pozreť na rôzne oblečenie a iné môdne fejky. Colníci to habú kde sa dá, ale evidentne sa firmy rozhodli, že sa im neoplatí investovať peniaze do nejakých kampaní...

Inak čo je smutnejšie je, že na napr Mega Bloks/Construx od veľkej firmy ako je Mattel má horšiu kvalitu ako títo klonovači https://www.youtube.com/watch?v=IPhG-noJ5cQ


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #433 : 25. Jún 2017, 18:28:10 »
Dávnejšie dali vyhlásenie, že proti tomu bojujú súdnou cestou v Číne.

To je akoby som ja dal vyhlasenie, ze kandidujem na prezidenta. Tiez sa tomu kazdy len zasmeje a pomysli si svoje.

Inak čo je smutnejšie je, že na napr Mega Bloks/Construx od veľkej firmy ako je Mattel má horšiu kvalitu ako títo klonovači https://www.youtube.com/watch?v=IPhG-noJ5cQ

To je smutne, ale podla mna vcelku ocakavatelne. Cakal niekto, ze Cina ostane stale na nekvalitnom matrosi? Bolo otazkou casu kedy si uvedomia, kde je ich slabina (v kvalite) a zapracuju na tom.
Len v tomto pripade podla mna LEPIN slapol vedla. Kym pri ostatnych modeloch chapem, ze ich kopiruju (je to ziadany tovar), tak tu nevidim logiku. Oleho dom je cisto LEGO zalezitost - domcek ako taky nie je nicim zaujimavy, nie je ani nejak extra pekny. Takze tu mi to pride ze uz zo zotrvacnosti, alebo na just skopcili aj to, co nedava logiku v ich portfoliu.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #434 : 25. Jún 2017, 22:11:27 »
To je akoby som ja dal vyhlasenie, ze kandidujem na prezidenta. Tiez sa tomu kazdy len zasmeje a pomysli si svoje.


A čo ako očakávaš ? Že začnú AFOLom alebo aj veľacteným ambasadorom reportovať progress súdneho sporu ? Alebo ich pozvú na nejaké pojednávania ?

PS: Aj keď máš rozne licenčné spory v USA tak firmy sa držia jednoduchých vyhlásení (okrem pár veľkohubých "osobností") zvyšok už vyhľadávajú rôzny novinári a pod...
« Posledná zmena: 25. Jún 2017, 22:20:19 od papluh »