Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203066 krát)

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #165 : 23. September 2015, 01:02:32 »
Zdar miestny kockáči  ;D Napodobeniny nikdy, ale nikdy viac. Mám vlastné skúsenosti s megabloks-om. Mama mi ešte ako malému na konci 90. rokov kúpila dve malé sady, ale niektoré (tie väčšie) kocky nedržali svoj rovný tvar. A čo najhoršie po čase sa znížila pevnosť (po krátkom čase), kocky takmer ani nedržia. Netvrdím že originál Lego je v tomto sväté (tiež stratilo určitú pevnosť k porovnaniu s novými setmi čo mám), ale stále pevne drží bez problémov.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #166 : 23. September 2015, 09:39:41 »
Nová verzia hromadnej recenzie/prehľadu kópií dostupných v UK, niektoré krabice sú známe pre nás
http://uploads.brickset.com/docs/clonebrands_v1.5.pdf

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #167 : 23. September 2015, 10:10:44 »
V ostatných stánkoch boli samé lego napodobeniny. Predávali ich za vyššiu cenu ako originál lego. A ľudia to kupovali.

toto ja nepochopim... to musi byt clovek komplet padnuty na hlavu a neznaly pomerov, ked to kupi... alebo pod vplyvom vinobrania...
fejk sa neoplati ani za polovicnu cenu, je nepouzitelny na dlhsie hranie a casto nekompatibilny s legom... este by som uvazoval o tych fejk piratov, co maju v tescu (asi coba), lebo maju cca stvrtinovu cenu v porovnani s legom, ale cloveku to neda takto sa znizit... ved kopu lega sa da kupit za 50 %, to uz neni taky rozdiel a mam istotu, ze to vydrzi roky... este by som pochopil to kupit decku, co toci hracky a hodi to potom do kuta - za par supov kupit maly fejk set, ktory splni ucel zabavy pre decko na 1-2 dni...
Jediny fejk co som kupil, bol fejk duplo vlaku - cca tretina ceny original vlaku, ziskal som kopu kolaji, ktore su kompatibilne s duplo kolajami, vlak v pohode jazdi, a ze kocky uplne nesedia, to uz az tak nevadi - a pre male decko to staci...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #168 : 23. September 2015, 10:42:37 »
Brano, na jednej strane pises ze ako to mozu ludia kupovat a na druhej hned vymenujes par klonov, ktore by si si kupil. :) A zrovna tie smejdove. Ja som si pred casom kupil KRE-O (ako som tu uz recenzoval) a kvalita temer rovnaka ako LEGO. A aj v tych testoch vychadza KRE-O velmi dobre, takze by som nebol taky hystericky. Ale co je dolezitejsie - ine firmy maju ine licencie a ine modely. V pripade KRE-O som nemohol odolat Star Treku, ktory zial LEGO nerobi, ale trapne dokola robi Star Wars. MEGABLOKS mali svojho casu ediciu Pro-Builder (nieco ako LEGO Model Team) a tam mali krasne modely. LEGO spravilo X raketoplanov, ale ani jeden sa nevyrovnal tomu jedinemu od MEGABLOKS ! Takze nie vzdy je cena dovodom, preco clovek siahne po klone.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #169 : 23. September 2015, 11:43:33 »
Brano, na jednej strane pises ze ako to mozu ludia kupovat a na druhej hned vymenujes par klonov, ktore by si si kupil. :)

ale ja som pisal, ze nechapem ludi, co to kupia za cenu podobnu cene lega. Chapem iba ak to kupia za stvrtinovu cenu. A ja som len to fejk duplo kupil.

Ja som si pred casom kupil KRE-O (ako som tu uz recenzoval) a kvalita temer rovnaka ako LEGO. A aj v tych testoch vychadza KRE-O velmi dobre, takze by som nebol taky hystericky. Ale co je dolezitejsie - ine firmy maju ine licencie a ine modely. V pripade KRE-O som nemohol odolat Star Treku, ktory zial LEGO nerobi, ale trapne dokola robi Star Wars. MEGABLOKS mali svojho casu ediciu Pro-Builder (nieco ako LEGO Model Team) a tam mali krasne modely. LEGO spravilo X raketoplanov, ale ani jeden sa nevyrovnal tomu jedinemu od MEGABLOKS ! Takze nie vzdy je cena dovodom, preco clovek siahne po klone.

ten raketoplan vyzera super.
iste niektore klony mozu mat dobru kvalitu... ale mne to nejako nevonia... nesedi mi to k legu, bolo by to ako mat vsetky modely aut v mierke 1:18 a potom kupit nieco v mierke 1:43 - je to pekne, ale nesedi to k zbierke. Plus faktor "toxikacie" - ze by sa nejaka coba smiesala s legom, to mi proste cit nebere...

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #170 : 23. September 2015, 13:09:50 »
Ano, presne suhlasim s uzivatelom Anupew. Mne to sice nikto nekupil, ale nedavno mi kamarat dal par jeho LEGO setov, takych mensich a medzi nimi bolo pomerne spusta fakeov. Kupoval to on pre syna, ten ale z toho vyrastol (ja som do toho naopak, dorastol  :D ).

LEGO sety vsetky bez problemov som poskladal, z tych fakov som zlozil len dva, ostatne sa nedali ani poskladat, tie dieliky boli tak ponicene.

Cize ano, mozno ako pise mesje, sa oplatia nejake urcite sety, ktore su za par korun a pouzit z nich napriklad len kolajnice - to ma clovek istotu, ze sa to potom nezamiesa medzi normalne LEGO.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #171 : 16. Október 2015, 14:54:52 »
 :o :o :o :o :o OOOO bože môj , poznáte tie videa kde maju amici na mrte troopov ci uz SW alebo inych ?????? tak teraz dost uvažujem ci to neni len ako obrovská halda nejakých lacných fakeov

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #172 : 16. Október 2015, 14:58:04 »
:o :o :o :o :o OOOO bože môj , poznáte tie videa kde maju amici na mrte troopov ci uz SW alebo inych ?????? tak teraz dost uvažujem ci to neni len ako obrovská halda nejakých lacných fakeov

Poznám a krútim hlavou nad tým, že jeden človek má viac klonov ako celé Slovensko :D. Ináč to sú už dosť hard-core maníci, čiže nepredpokladám, že by to boli čínske kraviny :)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #173 : 16. Október 2015, 15:08:18 »
ako ktorý asi ...

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #174 : 27. Október 2015, 08:34:46 »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #175 : 27. Október 2015, 10:02:55 »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #176 : 27. Október 2015, 15:23:16 »
Nechce niekto MAERSK vlak?  ;D

http://deti.bazos.sk/inzerat/54673225/LEGO-vlacik-vlak.php
Píta nejak veľa. :o Ja to vidím tak na 80E maximálne. Inak má inú farbu, koľajnice, má elektrické časti, úplne iné nákladné auto a nálepky neMaersek. Mačka vo vreci, ktovie aká je kvalita spracovania dielikov. :) PS a celkovo má vlak drobné zmeny oproti originálu.
« Posledná zmena: 27. Október 2015, 15:26:15 od Anupew »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #177 : 27. Október 2015, 16:02:20 »
Píta nejak veľa. :o Ja to vidím tak na 80E maximálne. Inak má inú farbu, koľajnice, má elektrické časti, úplne iné nákladné auto a nálepky neMaersek. Mačka vo vreci, ktovie aká je kvalita spracovania dielikov. :) PS a celkovo má vlak drobné zmeny oproti originálu.

joke?

Odhlásený Ixor

  • Príspevkov: 58
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #178 : 09. November 2015, 17:09:00 »
Napodobenina lega, akurát že z dreva.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #179 : 09. November 2015, 17:15:00 »
Prečo? Náhodou, z dreva to je originálne. Len asi to veľmi po kope nedrží ;D ;D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.