Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 207149 krát)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #510 : 05. Január 2018, 08:06:48 »
Tak dnes podvecer som neodolal a zasiel do Dracika po 24 hodinach znova. Nalozil som si dalsie 4 tanky, ale nakoniec som ich zredukoval na 2. Ale uz minutu po tom, co som vysiel z Dracika som si kladol otazku ci robim dobre. Modely su to paradne, ale... Prisiel som domov a zacal som na nete pozerat, kolko tych tankov vlastne je. S hrozou som zistil, ze je ich par desiatok! A vychadzaju zrejme priebezne pocas roka. Ja mam rad ucelene serie a ak by som chcel mat tuto seriu ucelenu, stalo by ma to niekolko stovak Eur. Navyse nie je iste, ci by som zohnal vsetky kusy. Tak som si vecer povedal - nejdem do toho! Fakt sa mi VELMI tie modely pacia, ale.... neda sa. Kontaktoval som teda hned znamu z Dracika a ta mi povedala, ze neotvorene krabice mozem vratit v ktorejkolvek predajni. Tak som zbalil vsetky 4 krabice (vcerajsie aj dnesne) a siel ich do Dracika v Lamaci vratit. Bez problemov, peniaze vratili. Aj mi bolo luto, ale... fakt sa to neda. Mozno ak uvidim zas niekde v zlave nejaky z tankov, tak ho kupim. Ale za plnu cenu uz asi nie.

tomu sa hovori silna vola kamo  (y)...respekt  O0....viem si predstavit ako ti to rvalo srdce to vracanie...tankov

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #511 : 05. Január 2018, 12:28:53 »
tak na padlo... slo by to spravit aj s MISBom ktory si kupil pred X rokmi v draku a mas od toho uctenku ? :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #512 : 05. Január 2018, 12:29:58 »
Do 21 dni. ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #513 : 05. Január 2018, 13:56:54 »
Ak ide o Emerald, tak ti rad tuto sluzbu vratenia poskytnem aj ja, bez ohladu na lehotu :)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #514 : 05. Január 2018, 23:57:58 »
Tak dnes podvecer som neodolal a zasiel do Dracika po 24 hodinach znova. Nalozil som si dalsie 4 tanky, ale nakoniec som ich zredukoval na 2. Ale uz minutu po tom, co som vysiel z Dracika som si kladol otazku ci robim dobre. Modely su to paradne, ale... Prisiel som domov a zacal som na nete pozerat, kolko tych tankov vlastne je. S hrozou som zistil, ze je ich par desiatok! A vychadzaju zrejme priebezne pocas roka. Ja mam rad ucelene serie a ak by som chcel mat tuto seriu ucelenu, stalo by ma to niekolko stovak Eur. Navyse nie je iste, ci by som zohnal vsetky kusy. Tak som si vecer povedal - nejdem do toho! Fakt sa mi VELMI tie modely pacia, ale.... neda sa. Kontaktoval som teda hned znamu z Dracika a ta mi povedala, ze neotvorene krabice mozem vratit v ktorejkolvek predajni. Tak som zbalil vsetky 4 krabice (vcerajsie aj dnesne) a siel ich do Dracika v Lamaci vratit. Bez problemov, peniaze vratili. Aj mi bolo luto, ale... fakt sa to neda. Mozno ak uvidim zas niekde v zlave nejaky z tankov, tak ho kupim. Ale za plnu cenu uz asi nie.

Dobre si urobil!

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #515 : 08. Január 2018, 13:12:57 »
No a ako vyzera reklamacia u COBI? Reklamoval som poskodenu prilbu, prisla mi nova prilba + komplet figurka s dalsou prilbou! (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #516 : 08. Január 2018, 13:14:16 »
Pekne. A ako dlho trvalo od podania reklamacie po dodanie?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #517 : 08. Január 2018, 13:17:07 »
2.1. som im poslal adresu a 5.1. bol odoslany list.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #518 : 08. Január 2018, 13:25:00 »
má nejakú nezdravú farbu, ja by som toho zombíka z karantény nepúšťal

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #519 : 08. Január 2018, 15:45:04 »
Ta figurka nie je zo serialu "walking dead"?

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #520 : 11. Január 2018, 11:44:13 »
Tak cinania sa cinia.. este ani poriadne Lego nezacalo predavat novy modular a oni ho uz ponukaju tiez..
pod oznacenim

Lepin 15037 Echt 2778 Stks... hrozne...to uz je fakt drzost

cenu ale dali nad 100 tak to sa asi vela ludi neulakomi a kupi si radsej original.. 50€ navyse uz nikoho nezabije...
« Posledná zmena: 11. Január 2018, 11:46:41 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #521 : 11. Január 2018, 12:50:17 »
Dátum predaja je len jedna vec, vo výrobe to muselo byť už dávnejšie, už len v distribučnom kanáli to muselo byť týždne predtým aby to 1. bolo v predajni.
Stačí zobrať krabicu a pozreť ten kód výroby, ešte aj na Falcone bol pár týždňov pred oficiálnym predstavením. A to je len finálne zabalenie. Tlač manuálu musela prebehnúť ešte predtým. A koľkými rukami to prešlo medzitým. A koľkí z pracovníkov by boli odolní "malému darčeku" za len fotku stránky s inventárom, čo stačí na prvotné nastavenie výroby.
A to sa bavíme napríklad o Kladne odkiaľ aj ľudia z fóra nakupujú rôzne figy a možno stále ešte aj celé sety... a čo potom Čína a tá fabrika kde už napr teraz sa objavujú na predaj SW figy pre Han Solo sety čo budú až v máji (a to je licencovaná vec po ktorej LEGO a Disney tvrdo idú). A Mexiko tiež nebude sväté ...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #522 : 11. Január 2018, 15:49:37 »
Je to smutné, že to takto kopírujú a asi s tým nikto nič neurobí. Pochopím ešte tú skladačku COBI čo sem dával KLF, kde sú vlastné modely, dieliky, figy, aj keď nesúhlasím, že piny rozmerovo pasujú k legu, ak by okopírovali systém spájania, OK, ale že aj presne tie isté rozmery, to nie je  v poriadku. No a potom ten Lepin a iné klony, tak to už je vrchol všetkého. Ktovie či má aj Lepin svoje napodobeniny ešte šmejdovejšími firmami.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #523 : 24. Január 2018, 18:34:11 »
COBI reklamne boxy.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #524 : 24. Január 2018, 23:11:39 »
Celkom slušné.