Autor Téma: Všeobecná diskusia o výstavách  (Prečítané 74807 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #270 : 28. Jún 2021, 13:36:32 »
No... na poslednej rozoberacke sme sa bavili aj na rozne temy. Jednou z nich bolo - ako dalej? Pre tych co tam neboli, za mna to bolo o tom ze by sme mali ist cestou:

- este viac MOCov
- viac vacsich modelov
- viac pohyblivych exponatov

Dalsia vec ktora mi bola prizvukovana - balenie cudzich veci. Vazime si, ze niekto je ochotny poskytnut svoje exponaty na vystavu, ale ak si ich osobne nepride aspon ZBALIT, tak sa budeme musiet s tymito exponatmi rozlucit. Je tam pre nas vzdy dost problem koho je co, do coho to zbalit a kto to dotycnemu odvezie. Kazdy ma dost prace so svojimi vecami, resp. so spolocnymi vecami a balenie cudzich veci sposobuje len nervozitu. Cize do buducna zrejme ten kto si nepride aspon zbalit veci, alebo si nedohodne konkretnu osobu zodpovednu za veci, nebude vystavovat.

Posledna vec ktora sa ku mne dostala - viaceri ste skor odisli a nakoniec chybali pri noseni tazkych veci dolu. Je pravda, ze mate svoje veci zbalene a tazke veci sa nosia uplne na zaver, cize hodiny by ste sa tam nudili. Avsak teraz nas tam zostalo doslova par a z toho niektori sme nemohli nosit tazke veci (aj ked sme vsetci nosili). Tu chcem udelit verejnu pochvalu Praetorovi, ktory prisiel z vychodu a pomahal s nosenim az do sameho zaveru! (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #271 : 29. Jún 2021, 13:26:17 »
Asi by to chcelo trocha viac byrokracie  >:D
Rozumný papierový/digitálny inventár výstavy - kto a čo doniesol - v prípade cudzích vecí kto je zodpovedný za (de)inštaláciu, dokumentácia ako to vyzerá, kde to je vystavené,  ...

S tým súvisí aj bod ktorý René nenpísal ale bol spomenutý a to že by to chcelo nejakú pasportizáciu portfólia LUGu - kto čo má a vie poskytnúť a ako to vyzerá, lebo momentálne je to dosť ťažké ponúknuť dopredu čo sa dá vystaviť ešte pred dojednaním výstavy.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #272 : 29. Jún 2021, 17:00:44 »
Aby sme boli v obraze co na vystavach ludom ponukat, sme ku koncu vystavy v Novej Bani zriadili anketu s 3 otazkami:



Ankety sa zucastnilo 112 respondentov v priemernom veku 10 rokov.
Ludi, ktorym sa VSETKO pacilo a zaroven NIC nechybalo bolo 18.
Ludi, ktori odpovedali ze sa im VSETKO pacilo, ale nieco chybalo bolo 7.
Ludi, ktori odpovedali co sa im najviac pacilo a ze im NIC nechybalo bolo 48.

A teraz to hlavne - co ludi najviac zaujalo a co ludom chybalo. Exponaty su v poradi, kolko hlasov (ludia ich menovali) ziskali v ankete.

Pacilo sa:
Klastor Hronsky Benadik - 15
Mesto CITY - 12
Vlaky, Star Wars - 10
Friends - 9
Auta - 8
Technic (prevazne supersporty) - 5
Socha slobody, Super Heroes, Historia (Fabuland, drevo, plast), Mesto LEGOLAND, Hracie boxy (moznost stavat si) - 4
Elfovia, IDEAS Kostry dinosaurov - 3
Kamion MAERSK - 2
Lod (nedefinovana), Modry Kamen, UNESCO auticko, Farma (asi v CITY), Bytovka v Microcity, Plavaren v CITY, Opera Sydney, Psik (?), Diorama, Taj Mahal - 1

Chybalo:
Dievcenske LEGO, princezne, zvierata (aj v zivotnej velkosti) - 5
Auta - 4
Harry Potter, Dinosaury - 3
Vesmirne lode, Draci, viac LEGA :) - 2
Bratislavsky hrad, Eiffelovka, Horska policia, Tatra, Simpsons, rytieri, Ninjago, rozpravky, lod, motorky, pocitac, Marvel, Death Star, Titanic, modely slovenskych hradov, tanky, King Kong ;) - 1

Takze od tohto sa mozeme tiez odrazit - vidime ze zaujmu hlavne velkoplosne exponaty a exponaty pre dievcata. Exponaty pre dievcata su zaroven este viac ziadane. Cize pravdepodobne nejake princeznickovske veci, atd. Holt - na to by sa nam zisla nejaka baba-zberatelka. ;) Je to len taky rychly prieskum zaujmu, ale nejaku vypovednu hodnotu to pre nas ma.

No a na zaver par vtipnych odpovedi. ;)

Co sa Ti na vystave najviac pacilo?
Cervene auticko
Co Ti na vystave chybalo?
Oranzove auticko

Co sa Ti na vystave najviac pacilo?
LEGO
Co Ti na vystave chybalo?
viac LEGA

Co sa Ti na vystave najviac pacilo?
psik
Co Ti na vystave chybalo?
King Kong

Co Ti na vystave chybalo?
Viac vypchatych zvierat

Co Ti na vystave chybalo?
9 medvädov

Co Ti na vystave chybalo?
Smiesne rozpravky

Co sa Ti na vystave najviac pacilo?
hlava ajronmena

Co sa Ti na vystave najviac pacilo?
nic
Co Ti na vystave chybalo?
setko

Co sa Ti na vystave najviac pacilo?
NIC
Co Ti na vystave chybalo?
HOVNO
Kolko mas rokov?
2

Kolko mas rokov?
10 a 62 babka

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #273 : 30. Jún 2021, 00:02:29 »
V prvom rade , ďakujeme za rýchle spracovanie KLF-ovi  (y) (y)
Že nás nenapadla takáto anketa skorej  ::)
Osobne ma veľmi teší ,že sa najviac páčil Kláštor Hronský Beňadik  :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #274 : 30. Jún 2021, 09:56:19 »
Urcite palec hore za pilotny prieskum (y) V minulosti nam to asi aj napadlo, ale nikdy to nedospelo k realizacii. A ako tak pozeram, dost vela z mojho "portfolia" sa objavilo na poprednych prieckach. A take zviera v zivotnej velkosti mam jedno v plane, len musim prist na to, ako znehybnit a zaroven udrzat na vsetkych styroch nohach zivu predlohu na par minut ;) mozno nejaky anesteziolog by vedel poradit  >:D